Jak opravit malý vodou poškozený otvor sádrokartonový strop: 4 kroky

Chcete -li opravit díry poškozené vodou, musíte je vyčistit, obrousit a vyplnit. Zde je podrobný návod, jak opravit sádrokartonový strop s malým otvorem poškozeným vodou.

Jak mohu dočasně opravit díru ve stropě?

Co uděláte, když na stropě sádrokartonu uvidíte díru? Kromě toho, že vypadáme nevzhledně, to může být obtěžování.

I když se to nedoporučuje, můžete dočasně opravit otvor ve stropě. Stačí vystřihnout kus sádrokartonu a použít ho k zakrytí mezery.

Můžete se také rozhodnout dočasně pokrýt postiženou oblast sádrokartonovou hmotou. K dispozici jsou také náplasti na zeď online. Uvedená řešení jsou však pouze dočasná.

Budete muset okamžitě a efektivně opravit díry poškozené stropem sádrokartonu. Přečtěte si, jak na to.

Jak opravit minimální poškození vodou u stropu ze sádrokartonu

I když to může znít jako velký úkol, opravit otvor ve stropě sádrokartonu je docela jednoduché. Zde jsou čtyři snadné kroky k opravě této díry ve stropě sádrokartonu!

Krok č. 1. Zhodnoťte situaci

Dříve než cokoli jiného, ​​je důležité se dobře podívat na strop vaší sádrokartonu. Pokud dojde k poškození vodou, pak je pravděpodobně v blízkosti netěsnost.

Sádrokarton je relativně náchylný k poškození vodou. Proto dlouhodobé působení vody způsobí její skvrny a hnilobu. Musíte hledat zdroj vody a okamžitě se o něj starat.

Možná byste se však měli na tento úkol obrátit na odborníka na poškození vodou. Jakékoli netěsnosti nebo odkapávání způsobí, že bude váš strop ze sádrokartonu ještě více poškozen!

Nezapomeňte na ochranu podlah. Položte plastovou fólii, abyste zachytili veškeré nečistoty a kapky vody ze stropu.

Krok č. 2. Vyčistěte postiženou oblast

Nyní, když je zdroj vody pryč, můžete nyní postiženou oblast vyčistit. Přebytečné vody se zbavíte starým hadříkem. K vysušení postižené oblasti můžete také použít odvlhčovač nebo elektrický ventilátor.

Sušení stropu může trvat několik hodin. Pomohlo by, kdybyste také vyřezali části stropu sádrokartonu, které jsou poškozené vodou, aby se celý proces urychlil.

Pokud je to malá díra, prořízněte oblast kolem otvoru. Nebojte se, že by byla díra o něco větší; vyplníš to později.

Krok č. 3. Proveďte opravy

Nyní je čas opravit malý otvor ve vašem stropu poškozeném vodou ze sádrokartonu. Začněte broušením všech nerovností a drsných povrchů. Aby byla oprava bezproblémová, budete potřebovat hladký povrch.

Poté změřte otvor poškozený vodou. Vyřízněte kus sádrokartonu, který je o několik palců větší než skutečné měření otvoru.

Možná se ale divíte. Proč by měl být kus sádrokartonu o něco větší než skutečný otvor? Je to proto, že kus sádrokartonu může být příliš malý, pokud jej okamžitě oříznete na velikost.

Pokud je kus sádrokartonu o něco větší, můžete jej pomalu zpilovat. Tímto způsobem můžete perfektně sedět!

Krok č. 4. Dokončovací úpravy

Přilepte nový kus ke stropu pomocí sádrokartonové hmoty. Jakmile směs zaschne, můžete ji obrousit, aby byl povrch hladký.

Můžete si vybrat, zda opravenou oblast nebo celý strop natřete základním nátěrem a natřete. Ten zajišťuje rovnoměrné, dokonalé pokrytí. Není však problém, pokud se rozhodnete natřít a natřít jen opravenou oblast.

Kdy mám zavolat odbornou pomoc?

Výše popsaný postup opravy se týká pouze malých otvorů poškozených vodou v sádrokartonových podhledech. Co byste měli dělat, pokud je poškození vodou rozsáhlé a významné?

Když je poškození vodou závažné, je nejlepší zavolat profesionála. Profesionálové v oboru restaurování jsou dobře vybaveni, aby se vypořádali s poškozením vodou. Pokud je však poškození rozsáhlé, mohou se profesionálové rozhodnout strop sádrokartonu zcela vyměnit.

Opravy se mohou pohybovat od 500 do 2 500 $. Pojistné krytí majitele domu bohužel zahrnuje pouze opravy škod způsobených povodněmi, náhlými prasknutím potrubí a dalšími podobnými událostmi.

Jak mohu zabránit poškození vody stropem sádrokartonu?

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili poškození stropu ze sádrokartonu vodou. Vzhledem k tomu, že sádrokarton je náchylný k poškození vodou, musíte zabránit tomu, aby se voda a vlhkost dostaly do vašich stropů. Zkontrolujte, zda v oblasti nejsou netěsnosti, kapky, skvrny, zatuchlý zápach a další známky poškození vodou.

Pokud si všimnete poškození vody na stropě sádrokartonu, je nejlepší oblast okamžitě opravit. Někteří navrhují vyvrtat díru v oblasti poškozené vodou, aby vypustila vodu z bazénu.

Pokud zvolíte tuto metodu, nezapomeňte podlahy chránit. Rozložte plastovou fólii tak, aby zachytila ​​jakékoli kapičky vody a nečistoty. Je také důležité nechat kbelík pro vodu.

Závěr

Poškození vodou je velmi problematické. Co byste měli dělat, pokud dojde k poškození stropu sádrokartonu vodou? Pokud je to stále malá díra, postupujte podle tohoto průvodce, jak opravit strop sádrokartonové desky poškozený vodou.