Jak opravit malé spálené cigarety na kožené sedačce

Nic nepřekoná zklamání z objevení popáleniny na koženém sedadle lásky. Možná to byla tvoje chyba, nebo možná to byla chyba bezmyšlenkovitého kamaráda, který na tvém milostném sedadle zanechal nesmazatelnou skvrnu. Jak tedy opravit malou popáleninu cigarety na kožené sedačce?

Mají kožené sedačky dlouhou životnost? Ano, pravá kůže patří k nejtrvanlivějším na trhu. Při správné péči a pozornosti to může trvat celý život.

Pokud na něj něco vysypete, bude čištění mnohem snazší, než když něco upustíte na látku. Kůže je trvanlivý a robustní materiál na sezení. Další skutečností o kůži je, že není nezničitelná.

Kožená sedačka je drahý nákup pro váš dům. Abyste ze svého nákupu vytěžili maximum, chraňte jej před vším, co by mohlo polstrování poškodit. Ušetřete čas, peníze a úsilí tím, že budete opatrní ohledně své kožené sedačky.

Pokud je vaše sedačka lásky například vystavena zapálené cigaretě, může vypálit díru v kůži. Tento pohled by byl velmi neatraktivní a nákladný. Rozsah poškození určuje náklady na opravu sedačky.

Jak opravit spálení malé cigarety na kožené sedačce?

Pokud popálenina úplně nepronikla kůží, můžete ji částečně vystřihnout, abyste odstranili ošklivou značku. Na začátku ustřihněte kříž v popálenině asi v polovině hloubky kůže. Poté pomocí skalpelu ořízněte popáleninu kolem okraje.

Pokud popálenina prošla celou cestu, prořízněte celou cestu a vytvořte v ní díru. Pomocí pinzety umístěte plátěnou látku za kůži, aby se otvor uzavřel. Ujistěte se, že je materiál zcela plochý, s překrytím asi 1/2 palce pod všemi okraji otvoru.

Na jednu stranu otvoru naneste lepidlo pomocí skalpelu, míchadla nebo jiných tenkých nástrojů. Proveďte to stisknutím jedné strany dolů pro zvýšení druhé. Dále naneste lepidlo na spodní hrany otvoru a zatlačte je dolů.

Tento postup by měl být proveden do posledního detailu. Nechte 20 minut odpočívat. Pečlivě posuďte situaci, abyste se vyhnuli předělávání.

Poté naneste čtyři malé vrstvy kožené výplně. První vrstvu nechte tři minuty zaschnout fénem. Poté pokračujte stejným způsobem v následujících dvou úrovních.

Doplňte barvu kůže pomocí kožené retušovací sady. Pomocí vatového tamponu naneste barvu na plnivo a vysušte fénem. Před přidáním další barvy počkejte jednu minutu, dokud nebude dobře promíchaná.

Je kouř absorbující v kůži sedací soupravy?

Protože je kůže vyrobena ze zvířecí kůže a kůže, je porézní látka. V důsledku toho budou vaše kožené sedačky absorbovat kouřový zápach. Venku kouřte co nejvíce, abyste se vyhnuli zápachu kouře z vašich kožených věcí.

Pro lepší cirkulaci vzduchu otevřete okna a zapněte ventilátor. Urychlení procesu deodorizace může také pomoci mít v místnosti vzduchový filtr. Chcete -li zjistit, jak odstranit zápach kouře z kožené sedačky doma, postupujte podle těchto dvou kroků.

Krok 1 Jako obvykle vyčistěte koženou sedačku.

Pokračujte v čištění kožené sedačky, jako obvykle, abyste ji ještě více osvěžili. Připravte si čistič kůže a naneste jej podle pokynů. Čistič kůže můžete také vyrobit smícháním teplé vody s několika kapkami mýdla na nádobí.

Čisticí roztok vyzkoušejte před nanesením na sedačku. Pokud ale znáte kvalitu kožené sedací soupravy, měli byste být schopni rychle vybrat nejlepší produkt. Různé odrůdy kožených materiálů budou vyžadovat jiná čisticí řešení, proto vybírejte moudře.

Poté pomocí houby nasbírejte pěnu a vymačkejte přebytečnou tekutinu. Jemně vetřete koženou sedačku a ujistěte se, že se dostanete do prasklin a trhlin. Chcete -li odstranit přebytečnou vlhkost, otřete sedadlo lásky suchým ručníkem.

Nechte sedadlo lásky uschnout na vzduchu, než jej znovu smontujete s polštáři a jinými textiliemi, které jste vyprali a vysušili. Láskyplné sedátko musíte nejprve nechat vyschnout. Nechcete jej sestavovat mokrý s jinými díly.

Krok 2 Čištění kožené sedačky pomocí jedlé sody.

Jedlá soda je vynikající metoda k obnovení koženého nábytku. Jedlá soda absorbuje zbytkovou vlhkost, což způsobuje mokré vůně a vůně. Na druhou stranu můžete použít jedlou sodu k odstranění cigaretového zápachu na kožené sedačce.

Můžete jej použít poté, co jste vyčistili sedačku lásky čisticím roztokem. Po celé lásce posypte jedlou sodou. Před dalším vysáváním ho nechte přes noc odležet.

Prospěšné může být také provzdušnění kožené sedačky venku. Chraňte jej před přímým slunečním zářením, jinak se budete muset naučit, jak obnovit vybledlou kůži způsobenou UV zářením. Ujistěte se, že jste na sedadle lásky vyčistili všechny ostatní věci, protože mohly zapáchat cigaretový zápach.

Závěr

Pravděpodobně jste si již vědomi všech alternativ, jak opravit malé popáleniny cigaret na kožené sedačce. Vždy mějte na paměti, že by mělo být prioritou obnovit poškození co nejdříve. Tady nemáte moc času.

Také nechcete, aby se díra stala výraznější nebo aby vám výplň vypadla z lásky. Pečlivě postupujte podle kroků, abyste během procesu předešli jakýmkoli nehodám. Na opravu sedačky lásky není nikdy pozdě, tak do toho!