Jak opravit linoleové podlahy poškozené vodou: 2 snadné způsoby

Naučit se opravovat vodou poškozené podlahy z linolea není tak těžké. Mít znalosti, abyste to zvládli sami, vám může ušetřit čas i peníze tím, že zavoláte někoho jiného, ​​aby tu práci udělal.

Nebudete se muset starat o to, aby vaše linoleové podlahy znovu zvlhly, protože budete přesně vědět, co dělat. Nejprve pochopme, co se stane, když se voda dostane pod podlahu linolea.

Co se stane, když se voda dostane pod linoleum?

Voda je základním prvkem a možná nejdůležitějším zdrojem, se kterým se můžete každý den setkat. Může to však také způsobit určité problémy, zejména na domácích strukturách, které by bylo nejlepší zůstat suché.

V takovém případě nejsou podlahy z linolea výjimkou. Voda se pod něj může dostat a rozbít lepidlo, které drží linoleum a podklad pohromadě. V některých případech se voda může také zachytit na delší dobu, aniž by byla sledována, a způsobit vážnější poškození, které by vyžadovalo další opravu.

Pokud se vám stane, že máte uvedený problém, existuje několik věcí, které můžete pro jeho vyřešení udělat. Existují také viditelné znaky, na které si můžete dát pozor, abyste zjistili, zda je na vašich linoleových podlahách poškození vodou nebo ne.

Známky linoleových podlah poškozených vodou

Linoleum je vynikající alternativou k dřevěným podlahám a keramickým dlaždicím, protože je trvanlivé a má dlouhou životnost. Obvykle se skládá z práškového vápence, lněného oleje, borovicových pryskyřic, korku a juty. Mnoho lidí to miluje pro své ekologické a hypoalergenní vlastnosti.

Snadno se čistí a nenáročné na údržbu. Pokud se však voda dostala do materiálu, tak problém začíná. Toto jsou některé ze známek poškození vodou, na které byste si měli dát pozor:

Odbarvení

Linoleum se dodává v různých barvách a provedeních, ale v průběhu času může vyblednout v důsledku stálého tření a vystavení vlhkosti. Tento materiál se nedoporučuje v koupelnách, protože rozlití a jiné formy vody mohou způsobit změnu barvy a skvrny.

Uvolnění

Dalším znakem poškození vodou je, pokud se švy začínají kroutit a zvedat z podlahy. Bohužel by v tomto případě bylo nejlepší vyměnit linoleové dlaždice, protože by bylo těžší je opravit. To jen naznačuje, že pod dlaždicí dlouho sedí voda.

Bubliny

Je důležité nedrhnout linoleové podlahy příliš velkým tlakem. Nenamáčejte je vodou, protože mohou vsáknout do okrajů a proniknout do podkladu. Nadměrné tření může způsobit zvlnění linolea a vytvoření bublin na povrchu materiálu.

Abyste tomu zabránili, nezapomeňte podlahu po vytření vyschnout. Kaluže byste neměli ignorovat a vyčistit je co nejdříve pomocí ručníku nebo čehokoli, co absorbuje vodu.

Oprava poškození vodou na linoleových podlahách

Naštěstí existuje několik způsobů, jak můžete opravit škody související s vodou na vašich linoleových podlahách. Chcete -li proces zahájit, můžete postupovat podle těchto kroků.

Metoda č. 1. Výměna linoleových dlaždic

Krok č. 1. Odstraňte poškozené dlaždice. Můžete to udělat tak, že je zvednete od okrajů.

Pomocí nože se můžete ujistit, že nepoškodí okolní nepostižené dlaždice. Ve většině případů lze dlaždici snadno odstranit v celých kusech.

Krok č. 2. Po vyčištění oblasti najděte stejný design, který umístíte na stejné místo. Můžete přinést kus poškozené dlaždice do železářství a najít tu, která odpovídá vaší podlaze.

Krok č. 3. Připravte podlahu kontrolou podkladových poškození podkladu. Pokud existuje, opravte jej před instalací dlaždice.

Oškrábejte staré lepidlo a další nečistoty. Můžete také použít teplou vodu a kartáč na čištění všech zbývajících nečistot. Místo nenamáčejte vodou a důkladně osušte ručníkem nebo vysavačem.

Krok č. 4. Jakmile je podlaha čistá, můžete nyní nainstalovat linoleovou dlažbu. Na výběr jsou dva druhy linolea. První z nich je peeling-and-stick, kde můžete odlepit lepivou stranu dlaždice a aplikovat ji až na podlahu.

Ten druhý potřebuje před nanesením dlaždice na podlahu samostatné lepidlo. Ujistěte se, že položíte dlaždice pevně a jemně na místo, aby se zabránilo bublání a nerovným švům.

Krok č. 5. Vyčistěte oblast. Lepidla, která prošla hranami, odstraňte teplou vodou a čistou houbičkou. Nechte dlaždici jeden den sedět a máte hotovo.

Metoda č. 2. Opravy řezů

Drobné škrábance můžete opravit bez výměny celé dlaždice. Chcete -li to provést, můžete zkusit získat náhradní linoleovou dlaždici a brousit povrch brusným papírem, dokud nesbírá prach.

Šetřete prach a smíchejte ho s lepidlem na dřevo. Směs rozprostřete do otvoru nebo nakrájejte. Pokud nemáte náhradní dlaždici, můžete použít jakýkoli kus, pokud má blízkou barvu.

Lepidlo na dřevo schne neviditelně, takže by se bez námahy přimíchalo do zbytku linolea. Pokud je řez nebo otvor výraznější, můžete kus odříznout a umístit do oblasti. Opět můžete použít směs lepidla k vyplnění mezer a vytvoření bezproblémové opravy do dlaždice.

Závěr

Poté, co se naučíte, jak opravit podlahy poškozené linoleem poškozené vodou, bude snadnější udržovat a čistit podlahu. Vždy pamatujte na to, abyste na linoleu nenechávali stojatou vodu a louže.

Pokud je to možné, rozlité skvrny ihned setřete. Nainstalujte jej na místa s malým nebo žádným vystavením vodě a vlhkosti, aby se zabránilo neustálé potřebě čistit linoleum.