Jak opravit lednici, která nechladí? 6 jednoduchých kroků jen pro vás!

Zajímá vás, „jak opravit chladničku, která nechladí?“ Tento článek bude ideální pro váš dotaz. Chladnička, která nechladí, má obvykle vadný ventilátor kondenzátoru nebo výparníku. S tímto sdílím šest kroků, které můžete udělat při opravě vadné lednice. Ale před čímkoli jiným upřednostněte svou bezpečnost.

Kroky k opravě chladničky, která nechladí

Tato část zodpoví jednoduchou otázku „Jak opravit chladničku, která nechladí? se šesti snadnými kroky. Opět potřebuji, abyste shromáždili tyto materiály:

  • Sada ráčny
  • Řezačka drátu
  • Výměna ventilátoru

Vím, že jste velmi nadšení z opravy vaší lednice. Buďte opatrní a opatrní v každém kroku tohoto procesu. Než začneme, měli byste zkontrolovat, zda je vaše chladnička zapojena a zda má dostatek elektrické energie ze zásuvky.

Některé chladničky nechladí, pokud nedostávají dostatek energie. Další věcí je posoudit nastavení termostatu. Může se například stát, že se vaše chladnička sama nevychladí, když je termostat vypnutý. Zkontrolujte také chladicí otvory chladničky a zjistěte, zda studený vzduch neblokují nějaké úlomky nebo úložné prostory.

Pokud se vaše chladnička sama nechladí, mohou být přihrádky a spirály pod chladničkou zaneseny prachem. Můžete to vyřešit vyčištěním základny. Nakonec musíte zjistit, zda nedochází k ucpání ventilátorů kondenzátoru. Pokud ano, můžete ji vyčistit a vrátit lednici jako obvykle.

V opačném případě vám tyto kroky mohou pomoci vyměnit vadné ventilátory lednice, které způsobují problém. Příznakem vadného ventilátoru výparníku je hluk. Pokud je vaše chladnička v provozu, mohou se ozývat pískavé zvuky.

Než tedy začnete vyměňovat vadný ventilátor v ledničce, musíte jej asi na jeden nebo dva dny vypnout, aby se rozpustil veškerý led a zbytky. Pro proces opravy je také nejlepší vyčistit všechny povrchy. Díky tomu jste nyní připraveni opravit svou lednici.

Krok č. 1. Sejmutí krytu

Se součástmi, které jste shromáždili spolu s náhradním ventilátorem, byste měli odstranit kryt chladničky, abyste viděli vadnou část. Větráky výparníku jsou obvykle umístěny na mrazicí části vaší chladničky.

Takže při jeho procházení budete muset vidět kryt za ním. Kryt můžete sejmout zatažením za plastové kryty šroubů mrazničky. Poté vše odšroubujte a víko odložte na bezpečné místo společně se šrouby.

Krok č. 2. Sejmutí krytu ventilátoru

Po vyjmutí plastového krytu uvidíte cívky a ventilátor uvnitř mrazničky. Přejděte do ventilátoru a sejměte kryt. Všechny pečlivě vyšroubujte a odložte stranou. V tomto procesu musíte být opatrní, abyste se vyhnuli poškození lednice.

Krok č. 3. Demontáž ventilátoru výparníku

Poté, co jste odstranili kryt ventilátoru, byste již měli odstraňovat vadný ventilátor výparníku. Odšroubujte všechny šrouby, které jsou k němu připevněny, a vadný ventilátor odložte stranou. Před provedením všech těchto kroků nezapomeňte vypnout ledničku.

Krok č. 4. Výměna

Vyměňte vadný ventilátor za novější, který jste si koupili. Stačí vyjmout držák připevněný ke starému ventilátoru a připojit jej k novějšímu. Nezapomeňte zkontrolovat všechna napětí, zesilovače a výrobní popisy náhradního ventilátoru. Jakmile namontujete nový ventilátor, umístěte kryty a pokračujte.

Krok č. 5. Ventilátory kondenzátoru

Předpokládejme, že jste již vyměnili ventilátory výparníku a lednice stále sama nechladí. V takovém případě se může stát, že na vině jsou ventilátory kondenzátoru. Vadný ventilátor kondenzátoru můžete snadno zjistit. K tomu budete potřebovat fén.

Poté při nejnižším nebo neohřívacím nastavení sušičky namiřte na kompresor vaší chladničky. Pokud váš kompresor chladničky běží a ventilátor kondenzátoru není, možná budete muset vyměnit.

Krok č. 6. Výměna ventilátorů kondenzátoru

Instalace ventilátoru kondenzátoru bude snadná, pokud budete věnovat pozornost všem těmto krokům. Pokud ano, shromážděte všechny požadované materiály s příslušnou výměnou ventilátoru kondenzátoru. Vyhledejte ventilátor kondenzátoru. Větráky kondenzátoru se obvykle nacházejí na zadní straně chladničky.

Odšroubujte kryty a vyhledejte kovový ventilátor kondenzátoru. Odřízněte vodiče a připojte je k novému ventilátoru. Nezapomeňte nasměrovat veškerou elektroniku na správné místo. Zašroubujte nový ventilátor kondenzátoru na správné místo a nasaďte kryt zpět.

Nyní můžete zkontrolovat, zda lednička bude správně fungovat. Pokud všechny tyto kroky nejsou pro vás, je nejlepší zavolat profesionálního specialistu na údržbu, aby provedl práci bez rizika poškození.

Závěr

Skvělý! Už víte, jak opravit chladničku, která nechladí. Proces fixace vám zabere šest jednoduchých kroků, které můžete sledovat výše. Pokud si chcete přečíst více, jděte sem. Děkuji moc za přečtení tohoto informativního článku!