Jak opravit karavan vážně poškozený vodou: 5 kroků

Možné úniky nebo dokonce záplavy mohou způsobit, že majitelé obytných vozů budou chtít vědět, jak opravit silně vodou poškozený obytný vůz. Důkladná kontrola vozidla může stačit, plus nějaké čištění a opravy.

Zde je stručný přehled věcí, které potřebujete vědět

Jak kontrolujete svůj obytný vůz?

Nejprve a především budete chtít zkontrolovat známky a zdroje poškození vodou.

Potenciální poškození vodou můžete rychle identifikovat vyhledáním skvrn. Skvrny nebo změna barvy jsou jedním z příznaků dlouhodobého vystavení vlhkosti, takže jejich zjištění vám může pomoci vystopovat zdroj.

Dávejte si také pozor na měkká, oslabená místa v RV. Je samozřejmé, že usazená vlhkost může způsobit, že materiál trochu zkřehne.

Postižená tapeta může mít vrásky a změnu barvy, jak je uvedeno výše, v důsledku poškození vodou. Zkontrolujte dveře, okna nebo jiné otvory, zda nejsou pomačkané tapety.

Pravděpodobně zásadní věcí, na kterou je třeba dávat pozor, je plíseň. Vlhkost kromě jiných faktorů poskytuje správné podmínky pro růst plísní.

Pokud potřebujete pomoc s kontrolou plísní kolem vozidla, zde je užitečný článek o tom, jakou barvu má plíseň.

Pokud je zaznamenáte, může být snadné vysledovat zdroj poškození, které vám pomůže se s nimi vypořádat.

Co děláte po kontrole poškození vodou?

1. Čistěte okolí

Pokud se jedná o netěsnost nebo prasklinu, která propouští vlhkost při dešti nebo záplavách, možná vás napadne opravit poškození. Předtím byste však měli vyčistit vodou poškozená místa, abyste zabránili dalšímu poškození usazené vlhkosti.

Jak již bylo řečeno, plísně by měly být hlavní prioritou při čištění vodou poškozených oblastí. Musíte být opatrní, protože vystavení plísním může znamenat různá zdravotní rizika.

Nezapomeňte nosit ochranné prostředky, jako jsou rukavice, maska ​​a brýle, pokud je máte. Látky, které můžete použít k boji proti plísním, jsou peroxid vodíku, zředěné chlorové bělidlo, jedlá soda, borax nebo destilovaný bílý ocet.

Kromě plísní se můžete postarat také o další nečistoty a špínu, které jsou způsobeny poškozením vodou.

2. Vyjměte poškozené díly

Po dokončení čištění bude snazší správně posoudit poškození. Zbavení poškozených částí pomůže předejít dalším škodám.

Některé části postižené vážným poškozením mohou být za bodem, ze kterého není návratu. Raději vylomte své nářadí a odstraňte silně poškozené části vašeho obytného vozu.

Skvělým místem pro začátek je vaše podlaha. Podlaha obytného vozu je obvykle vyrobena ze dřeva.

Hnijící dřevo můžete odštípnout, abyste vytvořili místo pro novou podlahu.

U vašich stěn se za tapetou může schovat poškození. Budete muset odstranit dotčenou tapetu úplně, abyste zkontrolovali, zda nejsou poškozené stěny obytného auta.

Pokud jde o vaše okna, možná se budete muset starat pouze o těsnění.

Jak jste možná uhodli, vyjmutí neopravitelných dílů zaručuje výměnu, se kterou se můžete vypořádat po několika dalších krocích.

Na druhou stranu mohou existovat díly, které se ještě dají zachránit. Můžete použít opravné přípravky na silikonové bázi, o kterých si povíme později.

3. Nechte obytný automobil vyschnout

Než začnete zajišťovat výměnu poškozených oblastí vašeho obytného vozu, musíte se ujistit, že veškerá přetrvávající vlhkost je vysušena.

Nechte vzduch cirkulovat v celém vozidle. Nechat vzduch vyvětrat může být vynikající příležitostí k použití vzduchového ventilátoru.

4. Zahajte opravy a výměny

V tomto okamžiku můžete naplánovat výměnu poškozených dílů, které jste dříve odstranili, a opravit je a možné zdroje poškození vodou.

Pokud vaše poškození vodou pochází z netěsného potrubí nebo vadného odtokového potrubí, začněte se o potrubí raději starat. Můžete se obrátit na místního instalatéra, nebo pokud můžete, pokuste se opravit svépomocí.

Potenciálním zdrojem poškození vodou by mohla být i dříve zmíněná těsnění oken, která vyžadují výměnu. Když potřebujete začít s výměnou, je dobré začít s těsněním okna.

Jakmile se vypořádáte s opravou oken, můžete zaměřit svou pozornost na výměnu stěn, tapet a podlah.

Můžete se rozhodnout použít silikonový tmel k odstranění netěsných prasklin, které nemusí zaručovat úplnou výměnu.

5. Poté provádějte pravidelné kontroly

Abyste zabránili poškození vašeho obytného vozu vodou, budete potřebovat pravidelnou údržbu, abyste zajistili, že vše bude ve špičkovém stavu. První krok můžete pravidelně opakovat, abyste zabránili poškození vodou dříve, než bude vážné.

Ještě jedna věc, která stojí za zmínku, je, že jednou z věcí, které musíte upřednostnit, je předcházení plísním. Jak již bylo zmíněno dříve, plíseň může jít ruku v ruce s poškozením vodou.

Abychom vám s tím pomohli, máme užitečný článek o tom, jak zabránit plísním po úniku.

Závěr

Potenciálně provést kompletní generální opravu se může zdát jako hodně, ale oprava vašeho obytného vozu se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Nyní, když máte představu, jak opravit těžce vodou poškozené obytné auto, můžete podniknout kroky k udržení vašeho obytného vozu v jeho nejlepším stavu.

Dodržování této rady může také zajistit, že vaše obytné auto dostane něžnou a láskyplnou péči, kterou si zaslouží.