Jak opravit elektrickou deku? 3 nejlepší kroky k vyzkoušení

Pokud chcete vědět, jak opravit elektrickou deku, dovolte nám, abychom vás provedli ve třech snadných krocích. Může být frustrující a dokonce děsivé, když si všimnete, že vaše elektrická přikrývka nefunguje správně. Stále doporučujeme nechat si jej zkontrolovat někým znalým, ale k diagnostice nebo vyřešení problému můžete potenciálně použít tyto tři kroky.

Jak se elektrické přikrývky poškodí? Protože elektrické přikrývky spotřebují méně energie než ohřívače, často je nadměrně používáme v domnění, že je to v pořádku. Mohli jste jej také omylem poškodit při praní a jiných činnostech.

Jak opravit elektrickou deku doma

Elektrickou přikrývku můžete opravit doma tak, že jednoduše zkontrolujete, co problém způsobilo, otestujete kabel nebo použijete jiný obvod. Vždy si však prostudujte příručku k vašemu produktu, protože různé přikrývky se liší podle doporučeného řešení problémů. Pokud vše ostatní selže, kontaktujte zákaznický servis značky.

1. Prohlédněte deku

Než něco uděláte, nejprve si prohlédněte přikrývku, protože problém nemusí být vážný. Nejčastějším důvodem, proč se nemusí zahřívat, je špatné připojení. Jednoduše odpojte deku a zkontrolujte všechny kabely a díly, zejména na řídicí jednotce.

Můžete zkusit otevřít řídicí jednotku a zjistit, zda jsou všechny součásti uvnitř neporušené. Termostat může mít také některé volné spoje, které můžete jednoduše přišroubovat. A navíc dávejte pozor, pokud existují předměty, které vyčnívají ven nebo na přikrývku.

2. Otestujte kabel

Jakmile si prohlédnete samotnou deku, je čas zkontrolovat její kabel. Můžete použít multimetr přes zástrčku a kabel, abyste zjistili, zda má kabel problémy nebo zda přikrývka nezkratovala. Měřič musí ukazovat nulu; jinak je třeba kabel vyměnit, pokud je vysoký.

3. Použijte jiný okruh

Posledním potenciálním důvodem, proč vaše deka nefunguje, je spálení pojistky z přehřátí nebo dokonce horkých míst. Pokud často dochází k přepětí, může to vést k přepálení a musíte vrátit pojistku do ovládací skříňky přikrývky. Pamatujte, že je připojena k okruhu přikrývky, takže problém můžete vyřešit tím, že přikrývku připojíte k jinému okruhu, když používáte jinou zásuvku.

Je třeba zdůraznit, že tyto testy, důvody a řešení nemusí fungovat u některých problémů s elektrickými přikrývkami. Možná budete muset výrobek vyměnit úplně a nikdy se jej kvůli své bezpečnosti nepokoušet opravit. Můžete si také zkontrolovat, zda je deka ještě v záruce, takže si ji můžete nechat ihned vyměnit.

Lze elektrickou deku opravit?

Pochopení příčin, o kterých jsme diskutovali, a provedení navrhované akce pro každou z nich může vaši přikrývku opravit. Musíte však vědět, že část učení se, jak opravit elektrickou přikrývku, znamená, že jste otevřeni možnosti některých neopravitelných problémů. Než se pokusíte udělat něco, co by ji mohlo dále poškodit nebo vás dostat do nebezpečné situace, musíte zjistit konkrétní příčinu, proč je přikrývka rozbitá.

Pokud se vám nepodaří deku opravit podle doporučení značky, může vám ušetřit další problémy a čas pořízením nové. Ale pokud je problém z uvolněných spojení nebo poškozených drátů, zde je návod, jak můžete deku opravit.

 • Odpojte přikrývku a zkontrolujte, zda není odpojený kabel
 • Odpovídajícím způsobem opravte uvolněné části a zkuste přikrývku zapojit zpět, abyste zjistili, zda bude fungovat
 • Pokud si nejste jisti, jak zacházet s díly přikrývky nebo se oprava nezdařila, poraďte se s odborníkem
 • Jak resetujete elektrickou deku?

  Kromě okamžitých oprav obvykle stačí resetování deky, aby znovu fungovala. Tato praxe může vyřešit blikající světla nebo dokonce přikrývky, které se nezahřívají. Různé přikrývky mohou mít specifický postup resetování, ale obecná podstata dělá toto:

 • Odpojte přikrývku ze zásuvky a resetujte ovladač
 • Kabel mezi přikrývkou a ovladačem může být také potřeba odpojit a znovu zapojit, abyste získali bezpečnější připojení
 • Možná také budete muset zapnout a vypnout ovladač, abyste resetovali automatický časovač, pokud ho má vaše deka
 • Zapojte do zásuvky další zařízení, abyste zjistili, zda je jeho jistič stále napájen a nevypnul se
 • Pokud tyto postupy neresetovaly vaši deku, je nejlepší nechat ji opravit u výrobce nebo požádat o výměnu.

  Jak dlouho by měla elektrická deka vydržet?

  Můžete očekávat, že vaše elektrická přikrývka vydrží až 10 let. Samotná deka však bude zmiňovat její předpokládanou životnost, takže ji po dosažení tohoto čísla určitě vyměňte. Můžete se ujistit, že během této odhadované doby bude používání bezpečné, aniž byste se museli obávat neuspokojivého výkonu nebo rizika elektrického a požárního nebezpečí.

  Závěr

  Nepropadejte panice, pokud se vaše elektrická přikrývka nezahřívá nebo má blikající světla. V tomto článku jsme diskutovali o tom, jak opravit elektrickou přikrývku doma. Resetování a kontrola jeho součástí a připojení obecně problém vyřeší, ale je nejlepší držet se manuálu a kontaktovat výrobce dříve, než cokoliv jiného.