Jak opravit dřevěné čepy poškozené vodou: 4 snadné kroky pro kutily

Vědět, jak posoudit rozsah poškození vodou, je zásadním krokem v tom, jak opravit dřevěnými čepy poškozené vodou. To vám poskytne pohled na to, kolik úsilí musíte vynaložit na obnovu dřevěných sloupků a zdí.

Kromě vyhodnocení poškození pokyny hovoří také o tipy pro čištění a obnovu. Předtím jsme se však ujali vysvětlení, co jsou to dřevěné čepy a jak získávají poškození vodou, aby vás o tomto předmětu lépe informovali.

Co jsou dřevěné čepy?

Dřevěné hřeby jsou součástí rámce vašeho domu. Používají se k držení dveří a oken. K oddělení prostor (např. Dělících stěn) však můžete použít také dřevěné hřeby.

Svorníky mohou být také vyrobeny z oceli a jejich použití získává na popularitě. Ačkoli v Severní Americe je dřevo typičtějším materiálem používaným při stavbě hřebů.

Při použití dřeva na hřeby musí být suché. Jinak se zkroutí nebo zmenší. Níže se dozvíte více o poškození vodou dřevěnými čepy.

Jak získají poškození vodou?

Jak bylo uvedeno výše, v konstrukci vašeho domu se používají dřevěné hřeby, které musí být při použití suché. Toto varování je vhodné při stavbě vašeho domu, protože je u nich zvýšené riziko vystavení živlům.

Zatímco pro konstrukce nemusí být sušení velkým problémem, dřevěné schody se mohou při vysychání zmenšovat. Dalším problémem poškození vodou během stavby je růst plísní, který ohrozí celistvost struktury vašeho domu.

Nepochybně je poškození vodou během stavby důvodem k obavám. K poškození vodou může dojít také po stavbě a ve formě netěsných potrubí a silných dešťů.

Silné deště a prosakující potrubí namočí stěny vodou, což má za následek oteklou a drobivou zeď. Voda by pak byla absorbována dále a ovlivnila by vaše dřevěné stěnové sloupky, což může ovlivnit strukturální integritu vašeho domova. Podívejte se na běžné známky poškození vodou na dřevěných čepech, abyste věděli, na co si dát pozor níže.

Běžné známky poškození vodou dřevěnými čepy

Vzhledem k tomu, že nástěnné šrouby jsou součástí vašeho domova, nejsou viditelné. To také znamená, že poškození vodou na dřevěných čepech nelze snadno detekovat.

Dřevěné čepy jsou však běžně ovlivněny poškozením vody za zdmi a zde jsou náznaky:

1. Barvení

Vodní skvrny je těžké přehlédnout, zvláště pokud jsou vaše stěny natřeny bílou barvou. Toto je jeden z nejsnáze rozpoznatelných příznaků poškození vodou za vaší zdí. Pokud také stále roste, znamená to, že se potýkáte s instalatérským problémem.

2. Pokřivené stěny

Vzhledem k tomu, že dřevo absorbuje vodu a mění kvůli tomu tvar, nadměrné působení vody by způsobilo jeho deformaci. Pokud to vidíte na stěnách, kde jsou vaše dveře a okna podepřeny, pak mohou být vaše dřevěné čepy skutečně poškozeny vodou.

3. Forma

Plíseň můžete detekovat buď vizuálně, nebo podle zatuchlého zápachu, který produkuje. Zatímco plíseň je běžná v koupelnách a sklepích, není běžná v celém domě. Pokud na svých stěnách vidíte růst plísní, za zdmi může být skrytý únik a mohou být ovlivněny vaše dřevěné hřeby.

Kroky k upevnění dřevěných čepů poškozených vodou

Krok č. 1. Vyčistěte oblast

Než budete pokračovat v opravě dřevěných čepů poškozených vodou, musíte místo nejprve vyčistit. To se provádí hlavně v případě, že povodeň způsobí škody na vodě.

Také zdokumentujte poškození vodou a sestavte účtenky. To by vašemu právníkovi usnadnilo práci na posílení pojistné události. Po rozhovoru se svým právníkem se obraťte na svou pojišťovnu ohledně pojištění pojistky proti poškození vodou.

Krok č. 2. Zkontrolujte zeď

Vyhodnoťte poškození zdi a proveďte drobné škrty, abyste zjistili stav cvočků. Pokud jsou kolíky mokré, ořízněte sádrokarton, aby je nechali zaschnout.

Proces sušení je dlouhý, takže můžete urychlit proces sušení pomocí odvlhčovače. Avšak i za pomoci ventilátorů a odvlhčovačů může schnutí kolíků trvat dny nebo týdny.

Krok č. 3. Dezinfikujte zeď

Abyste zabránili dalšímu růstu plísní na zdi, měli byste postižené místo dezinfikovat roztokem bělidla a vody a nechat povrch zaschnout. Poté posypte jedlou sodou a nechte jeden den odležet. Poté jej vysajte.

Krok č. 4. Přestavba zdi

Pokud je poškození vodou rozsáhlé, vyměňte celou sádrokartonovou desku. Pokud však poškození vodou není tak obrovské, můžete k vyplnění mezer na sádrokartonu použít epoxidové plnivo.

Před nanesením epoxidového plniva a po jeho použití nezapomeňte pískovat. Poté povrch řádně utěsněte, aby byl vodotěsný.

Poté oblast znovu pískujte. Poté spárujte barvu s okolní sádrokartonovou deskou.

Závěr

Dřevěné hřeby tvoří základ vašeho domova, a proto by nemělo být samozřejmé chtít je chránit před poškozením vodou. Doufáme však, že v případech, kdy dojde k poškození vodou, vám pomůže tento článek o tom, jak opravit dřevěné čepy poškozené vodou.