Jak opravit cyklus odstřeďování na pračce? 6 nejlepších způsobů!

Chcete vědět, jak opravit cyklus odstřeďování na pračce? V tomto článku vám ukážeme různé způsoby, jak můžete opravit cyklus odstřeďování vaší pračky během několika minut. Probereme také proces efektivního praní prádla pomocí pračky.

Je důležité udržovat naše oblečení čisté a dezinfikované co nejvíce, zejména s ohledem na bezpečnostní protokoly, které na nás tento virus přinesl. Nebudete muset utrácet spoustu peněz za opravu pračky, když si přečtete, jak jednoduše to můžete udělat sami. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Jaký je proces používání pračky?

Jak perete prádlo pomocí pračky? Je to docela jednoduché, ale základy se musí naučit každý. Můžete si přizpůsobit způsob, jakým zacházíte s pračkou a oblečením, jakmile se do toho pustíte. Zde je několik nezbytných kroků, jak opravit cyklus odstřeďování na pračce:

Krok č. 1. Roztřiďte si oblečení

Při třídění oblečení je potřeba oddělit bílé od barevného. Tím se zabrání vytékání barev a vzniku skvrn na bílém oblečení. Pokud nedochází k úniku, stále existuje šance, že bílé získají jemný odstín jiné barvy. To se může stát během fáze bělení, protože používá silné čisticí chemikálie.

Krok č. 2. Mycí cykly

Perte je podle požadovaných pracích cyklů, opět mějte na paměti, že chcete odděleně prát bílé a barevné. První máchání je pouze vodou, tím se špína změkčí a uvolní se z oblečení. Vypusťte špinavou vodu z prvního máchání. Pak udělejte další s pracím prostředkem. Další cyklus bude pro bělení, to je zvláště dobré pro bílé, protože si zachovají nový vzhled. Při posledním máchání se ujistěte, že jsou vypláchnuty všechny chemikálie a tento cyklus lze opakovat, jak chcete. Přečtěte si o správném pracím cyklu a o tom, jak používat pračku.

Krok č. 3. Odstraňte oblečení

Poslední odstřeďovací cyklus je cyklus s nejvyššími otáčkami, protože potřebuje z oblečení odsát co nejvíce vody a vlhkosti. Buďte opatrní při manipulaci s mokrým oblečením, protože by nemělo být tolik natažené. Poté můžete jemně vymáčknout, abyste odstranili další přebytečnou vodu.

Krok č. 4. Sušení

Pračka nemůže úplně vysušit vaše oblečení, protože je v uzavřeném prostoru, který byl předtím naplněn vodou. Také není dobrý nápad přetěžovat pračku, aby vaše prádlo úplně vysušilo. Najděte si volné místo, nejlépe mimo dům, kde je můžete pověsit. Oblečení rozdělte rovnoměrně a dbejte na to, aby vzduch proudil bohatě.

Proč a jak můžete opravit cyklus odstřeďování na pračce

Existuje několik důvodů, proč pračka neodstřeďuje. To může být běžná zkušenost pro ty, kteří nemají mnoho zkušeností s ovládáním spotřebiče. Zde je několik tipů, jak opravit cyklus odstřeďování na pračce.

Důvod č. 1. Zdroj energie

Zkontrolujte zdroj napájení. Může se uvolnit nebo zapojit do mrtvé zásuvky. Zkuste jej na 2 minuty odpojit a poté jej znovu zapojit. Ujistěte se, že napájecí kabel není poškozen a zajištěn.

Důvod č. 2. Zablokujte odtok

Odtokové potrubí může být ucpané, což způsobí, že se pračka nemůže otáčet. Zkontrolujte, zda v hadici není něco, co by mohlo uvíznout. Může to být nějaká volná drobnost nebo malý kousek oděvu. Přečtěte si, jak opravit pračku, která nevytéká.

Důvod č. 3. Nevyvážené prádlo

Při plnění pračky je důležité mít na paměti, že musí být vyvážená. Váha by mohla odhodit pračku a způsobit, že její cykly odstřeďování nebudou fungovat správně. Když si všimnete, že vaše pračka přestala odstřeďovat nebo odmítala provést poslední cyklus, zkuste prádlo posunout tak, aby se jeho hmotnost vyrovnala. Vědět, jak vyrovnat pračku.

Důvod č. 4. Hladina vody

Někdy to není nevyvážená hmotnost prádla, která způsobila problém. Nemůže se správně točit kvůli příliš velkému zatížení, jako je například příliš mnoho vody. Pro snížení hladiny vody můžete vanu ručně vypustit. Pračky mají funkci, která rozpozná, když je hmotnost příliš velká, takže se pračka dlouhodobě nezničí přepracováním nad svou kapacitu.

Důvod č. 5. Hnací řemen

Je čas zhodnotit váš hnací řemen. Může být rozbitá, což vysvětluje, proč se vaše pračka již neotáčí. Můžete to zkusit vyčistit, aby to šlo hladce. Když je váš hnací řemen přerušený, je nejlepší koupit nový a nechat jej nainstalovat odborníkem.

Důvod č. 6. Oprava pračky

Pokud si myslíte, že máte v pračce nějaké rozbité součásti, je nejlepší vyhledat pomoc od profesionálního opraváře. Požádejte o pomoc v nejbližším železářství. Nechte techniky, aby se podívali do vaší pračky, aby se předešlo dalšímu poškození a vyřešili problém.

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit odstředění na pračce, můžete ušetřit spoustu času a peněz za váš spotřebič. Je důležité držet krok s jeho údržbou, abyste jej mohli používat po mnoho dalších let. Děkujeme, že jste si přečetli tento článek!