Jak opravit cik cak na šicím stroji: 3 problémy

Pokud se chcete naučit, jak opravit cik cak na šicím stroji, identifikujte tři běžné problémy. V tomto článku vyřešíme volné cik cak stehy, deformované cik cak stehy a zvrásnění látky, když vyrábíte tento typ stehu na šicím stroji.

Cik cak steh patří mezi nejuniverzálnější stehy. Proto je vždy užitečné vědět, jak opravit tento typ stehu, když nastanou problémy.

Mezitím si také můžete přečíst nebo uložit do záložek, jak opravit šicí stroj doma na běžné problémy a jak je vyřešit.

Jak opravit cik cak stehy na šicím stroji

Volné cik cak stehy

Důvod

Cik cak stehy na přední nebo zadní straně látky jsou volné a potenciální příčinou je navlékání šicího stroje. Můžete také zkontrolovat, zda napětí, které jste nastavili, bylo vhodné pro stehy a materiál.

Řešení

Naučte se navlékat konkrétní model, který máte, a ujistěte se, že dodržujete sekvenci pro vodítka nitě, dokud nedosáhnete očka jehly. Můžete také upravit napětí šicího stroje v závislosti na tom, které stehy byly volné, ať už jsou to ty na přední nebo zadní straně látky.

Deformované cik cak stehy

Důvod

Cik cak stehy mohou vypadat deformovaně nebo nestejnoměrně, protože napětí nitě pro každou řadu je také nestejné. Pamatujte, že při napnutí nitě chcete, aby jehla nit byla viditelná pouze na horní straně látky a spodní nit pouze na spodní straně látky.

Řešení

Informace o nastavení napětí šicího stroje naleznete v příručce k šicímu stroji. Obvykle posunete otočný volič na vyšší nebo nižší číslo, abyste změnili napětí nitě a nastavení napětí cívky není nutné.

Vrásnění látky při šití cik cak stehů

Důvod

Látka se může při vytváření klikatých stehů zvrásňovat, pokud je samotný materiál příliš lehký na to, aby podpíral nitě používané těmito stehy. Můžete si přečíst, co způsobuje mačkání látky, protože tento problém není běžný pouze při šití cik cak stehy.

Řešení

Pro cik cak stehy použijte látku střední až těžké hmotnosti. Také můžete svému materiálu přidat více struktury pomocí stabilizátoru.

Proč můj šicí stroj nešije cik-cak stehy?

Šicí stroj není správně nastaven

Ujistěte se, že je šicí stroj čistý a dobře namazaný. V oblasti cívky se mohou nacházet nečistoty a žmolky, které ovlivňují nastavení cik cak stehu.

Také chcete naolejovat pohyblivé součásti šicího stroje. V opačném případě se jehla může nepohybovat nebo provádět přesné cik cak stehy.

Nakonec se ujistěte, že používáte správné nastavení jehly, nitě, přítlačné patky a dokonce i stehu. Měly by být kompatibilní jak mezi sebou, tak s materiálem, podle toho pak nastavte délku a šířku stehu.

Je třeba upravit napětí a načasování šicího stroje

Pokud je načasování vašeho šicího stroje nesprávné, přítlačná patka a podavače nebudou správně fungovat při vytváření klikatých stehů. Možná budete muset resetovat časování pomocí určeného šroubu nebo čehokoli, co bylo uvedeno v příručce.

Na druhou stranu, špatné napnutí šicího stroje může způsobit, že stroj bude také vytvářet nepravidelné klikaté stehy. Vždy začněte s nastavením středního napětí, poté přišijte kus odpadní látky, abyste věděli, zda utáhnout nebo uvolnit napětí.

Proč se můj cik-cak steh shlukuje?

Nejčastějším důvodem shlukování cik cak stehů je nedostatek stability látky. Lehká látka nebude schopna odolat nitím cik cak stehů.

Zde jsou také další kroky k vyřešení shlukování cik cak stehů:

 • Zkontrolujte, jak jste stroj navlékli, a znovu jej navlékněte
 • Zkontrolujte součásti šicího stroje, zda jsou správně nainstalovány bez poškození
 • Jehla by neměla být tupá ani ohnutá a v případě potřeby ji vyměňte
 • Jehla a nit jsou vhodné pro látku
 • Trochu povolte horní nit nebo napětí jehly
 • Zpevněte cik cak stehy rovným stehem na začátku a na konci
 • Používejte kratší stehy
 • Přidejte stabilizátor pod látku, kterou šijete
 • Jak upravíte cik cak steh?

  Nastavení, které použijete pro cik cak steh, závisí na tom, co děláte. Například cik cak prošívání švů je ideální u střední délky a šířky.

  Na druhou stranu nastavte délku stehu na něco kratšího, když šijete nášivky cik cak stehy. Dlouhé cik cak stehy pak budou vhodnější, pokud šijete přes lemy.

  Celkově vždy předem otestujte stehy na odpadovém materiálu. Odtud by mělo být nastavení délky a šířky stehu přímočaré pomocí příslušných tlačítek na šicím stroji.

  Závěr

  Naučili jste se z tohoto článku hodně? Probrali jsme, jak opravit cik cak na šicím stroji, a pomohli vám vyřešit běžné problémy s cik cak stehy.

  Pokud jsou vaše cik cak stehy volné, možná budete muset stroj znovu navléknout. Na druhou stranu jsou zdeformované stehy potenciální známkou problémů s napětím a při šití lehkých látek je běžné svraštění látky.

  A konečně, obecné nastavení a kontrola šicího stroje to může potenciálně opravit, pokud nebude dělat cik cak stehy. Doufáme, že to bylo užitečné čtení; zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.