Jak opravit časovač sušičky? 5 snadných kroků!

Hledáte, jak opravit časovač sušičky? Tak to jste na správné stránce! Zde se dozvíte o upevnění sušičky během několika minut. Zvládnete to sami; k tomu musíte dodržovat pokyny uvedené v tomto článku.

Měli byste vědět, že nastavení časovače závisí na produktu a jeho druhu, také na roce vaší sušičky, zdá se, že existuje několik různých druhů nastavení sušičky. Ačkoli mnoho současných zařízení obsahuje tlačítka, která ovládají cyklus a ovládací prvky sušičky, starší často mají časovač s otočným knoflíkem.

Protože sušičky vydrží delší dobu, mnoho domácností má stále starší modely a časovače se mohou opotřebovat mnohem rychleji než zbytek sušičky. Pokud je tlačítko sušičky rozbité, lze jej vyměnit. Vše, co potřebujete, je správný náhradní časovač a pevné uchopení pokynů.

Bezpečnostní opatření, která je třeba přijmout před zahájením

Před provedením této opravy mějte na paměti, že obsahuje elektronické systémy. V důsledku toho budete muset vypnout elektřinu ze sušičky. Můžete toho dosáhnout odpojením zadní zásuvky nebo vypnutím vypínače, kterým se sušička spouští. Dále budete muset přesunout sušičku od stěny, abyste mohli pracovat za ní. Sušičku můžete zcela vysunout nebo ji pouze posunout na stranu, pokud již máte dostatek místa.

Kroky k opravě časovače sušičky

Níže jsou uvedeny kroky, jak opravit časovač sušičky.

Krok č. 1. Vyjměte ovládací knoflík

Odpojte ovládací tlačítko časovače od vaší sušičky. Tuto část obecně ohýbáte, abyste sušičkám dali pokyn, kolik mají spouštět a jaký program použít. Umístěte jej na horní konec sušičky.

Krok č. 2. Odstraňte vnější povrch obrazovky nastavení

Nyní přejděte na zadní stranu sušičky a vyhledejte zadní kryt řídicího centra. Jedná se o rozsáhlý obdélníkový materiál, který slouží jako páteř ovládacího panelu sušičky. Odstraňte víko kolem okraje pomocí půlpalcového šroubováku a odložte je. Jemně zvedněte zadní kryt a používejte gumové rukavice. Rohy mohou být špičaté, protože nejsou navrženy tak, aby se jich při běžném používání dotýkalo. Ale za obrazovkou si všimnete řady částí, z nichž každá má k sobě připojené kabely a připevněné k přední části ovládacího centra vaší sušičky.

Krok č. 3. Odstraňte vadný časovač sušičky

Následující postup spočívá v nalezení přesné součásti, kterou chcete, časovače sušičky, který by bylo možné snadno identifikovat, když se hodí k vaší nové náhradě. Můžete jej také detekovat směrem k přední části sušičky, abyste určili přesné umístění připojení pro takovou řídicí jednotku sušiče.

Jakmile najdete disk, je dobré pořídit fotku mobilem nebo použít lepicí pásku v různých barvách, abyste určili, kam kabel patří. Na rozdíl od některých jiných částí je časovač sušičky velmi komplikovaný a má několik dalších připojení, což ztěžuje následné správné připojení. Odpojte kabely od závěsných komponent. Poté pomocí šroubováku vyjměte časovač sušičky. Vyjměte je a uschovejte je pro pozdější použití. Nyní můžete odinstalovat a zlikvidovat předchozí časovač sušičky. Zde je návod, jak resetovat časovač sušičky.

Krok č. 4. Nastavte zcela nový časovač sušičky

Ujistěte se, že váš nový časovač sušičky je zcela bez obalu, než jej vložíte na místo, kde byl nainstalován předchozí časovač, a zasuňte šroub skrz daný otvor. Před přišroubováním pomocí instalačních šroubů, které jste právě odložili, zkontrolujte, zda je ve svislé poloze. Utáhněte šrouby pevně, ale ne příliš pevně. Poté vyměňte dráty přesně tak, jak byly objeveny. Podívejte se na schéma svého telefonu nebo zkontrolujte značky na páskách, abyste se ujistili, že je každá ve správné poloze. Možná jste připojili dráty před instalací v jiných opravách; je však jednodušší nainstalovat a poté připojit kabely pro časovač.

Krok č. 5. Vyměňte zadní panel obrazovky nastavení

Skutečně jste dokončili instalaci časovače sušičky. Nyní se zdá, že je čas znovu zavřít sušičku a být připraven provést test. Zasuňte zadní panel operačního systému na místo a zarovnejte jej s přístupovými otvory. Musíte být schopni vidět, jak se otvory pro šrouby shodují. Vyměňte šrouby šroubováku, které drží zadní sklo sušičky na místě.

Je to obal!

Nyní jste se museli naučit, jak nastavit časovač sušičky. Můžete to snadno udělat sami. Je to snadné a ušetří to spoustu peněz. Po výběru sušičky ji zkuste jednou vyzkoušet, abyste zjistili, zda funguje dobře nebo ne. Zapněte primární připojení k zásuvce a zapněte jistič, abyste dodali energii, dokud je sušička stále na svém místě. Spusťte sušičku na mírnou teplotu nebo na rychlé sušení, abyste vyzkoušeli, co se stane. Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat v sušení oblečení jako součást své pravidelné rutiny.

Přečtěte si související články; vědět, jak opravit sušičku, která se neodstřeďuje, a jak opravit pračku, která nevypouští vodu.