Jak ohřívač funguje? 2 nejlepší způsoby!

Zajímá vás, jak funguje topení? Jeho elektrický proud ohřívá drátěné součásti, když ohřívač otáčíte. Teplo přichází po elektrické energii, protože proud prochází odporem, a proto je elektrický ohřívač odporovou topnou jednotkou.

Navíc proces ohřevu hodně spoléhá na to, že zařízení nemá nebo nemá zabudovaný elektrický ventilátor, protože ventilátor přitahuje studený vzduch směrem k ohřívači. Vzduch pokračuje s topným tělesem a tlačí ven z místnosti, stejně jako funguje fén, také nazývaný konvekční ohřev.

Teplo se ve vzduchu přenáší pomocí konvekčního ohřívače, což je nejlepší při rychlejším vyhřívání prostoru, než horký vzduch volně cirkuluje v místnosti. Čtěte dále! Atd.

Jak ohřívač funguje?

Postupujte podle tohoto základního průvodce, jak ohřívač funguje a kolik typů ohřívačů mají majitelé domů používat.

#1. Radiační systém

Tento systém hodně závisí na teplu využívaném při pohybu vzduchu pomocí konvekce. Ohřátý vzduch se zvyšuje; chladnější vzduch jej nahrazuje, když se zahřívá a stoupá. Systém funguje pasivněji než pomalé vytápění místnosti. Nefiltruje alergeny ani prach ve vzduchu a je energeticky účinný. Nicméně je to nejnákladnější nákup, vezmeme-li v úvahu náklady na instalaci a údržbu.

#2. Systém nuceného vzduchu

Tento systém využívá ventilátor nebo dmychadlo, které nasává vzduch směrem k systému, kde cirkuluje a vytápí celý dům. Je to nějak hlučné s kovovým skřípáním ve volných spojích. Vyžaduje také výměnu vzduchových filtrů jako základní požadavek pro dobrý provoz. Ale protože ohřívá vzduch, snadněji vytopí domov. Systém s nuceným oběhem vzduchu se skládá z dmychadla, chladicí nebo topné jednotky, potrubí vratného vzduchu a výměníku tepla ve skříni klimatizačního zařízení. Potrubí rozvádí vzduch po místnostech; potrubí má atmosféru z místností do vzduchotechnického zařízení a dmychadla.

Typy ohřívačů systému s nuceným oběhem vzduchu

V systému s nuceným oběhem vzduchu dosahuje elektrický topný odpor až 100 procent, což se ukázalo jako energeticky účinné. Elektřina se ohřívá rychleji; je efektivní, přestože je drahý, když je provozován během chladného období.

#1. AC systém/bezpotrubní tepelné čerpadlo

Tento systém s nuceným oběhem vzduchu nikdy nepoužívá potrubí, ale dělený systém. Jeho vnitřní jednotka klimatizace a tepelného systému jsou přímo připojeny k vnější stěně mimo oddělení. Dodává se v malých velikostech, ale nikdy nevyužívá potrubí. Split systém je mnohem vhodnější pro chlazení a vytápění malých ploch.

#2. Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo obsahuje vzduchový kondenzátor pro geotermální a vnější kondenzátory, které pohřbívají blízkou vodu nebo pod zem. Oba využívají chladivo R-410A použitelné pro úpravu vzduchu; postup však funguje v obrácené poloze, kdy teplo fouká dovnitř a dodává teplo a neohřívá vzduch vyfukovaný ven.

Tepelné čerpadlo využívá kondenzační nebo kompresorové systémy stejné jako konvenční AC systém, s výjimkou reverzibilních. Geotermální systém dělá totéž, ale při výrobě tepla se spoléhá na teplotu vzduchu. Využití teploty v podpovrchové zemi se drží těsně na 50 stupních Fahrenheita, takže je energeticky úsporné a spolehlivé. Možná vás také bude zajímat informace o běžném problému s čerpadlem ohřívače a jak je opravit.

#3.Propanový systém nebo zemní plyn

Plyn hoří v hořákech typu s dlouhými páskami, 12 až 18 palců dlouhých, že výměník tepla často připomíná otevřený, obklopující každý páskový hořák. Horké plyny pokračují do tepelného výměníku, který je odváděn do odvzdušňovacího potrubí. Teplo se ždímá výfukem ve vysoce účinné kondenzační plynové peci; nezvedne natolik, aby mohl odejít. Systém tedy využívá ventilátor při foukání výfuku.

Typy sálavého systému

Radiační systém pracuje tiše, aniž by tlumil obyvatele v místnosti. Pak ale při zahřívání místnosti pracují podstatně pomaleji než systém s nuceným oběhem vzduchu, protože se hodně spoléhá na konvekci tepla, která cirkuluje celou místností, a proto některé typy fungují lépe a rychleji než jiné. Sálavé teplo je účinnější než systém nuceného vzduchu spolu s problémy se ztrátami v potrubí. Lidé trpící alergií to schvalují kvůli špatné cirkulaci vzduchu, protože nevyvolává žádnou formu alergie. Ale protože systém cirkuluje vodu často jako kapalinu nebo páru, radiátorový systém vystavuje více problémům, jako jsou netěsnosti a ucpání.

#1. Podlaha sálavého tepla

Tento systém využívá tepelnou hmotu v podlaze, která když se vezme teplovodní potrubí a uspořádá se do podlahových smyček, zalije se betonem, včetně překližky a dlaždic. Základna tak zůstává dostatečně teplá, aby teplo vyzařovalo déle, takže místnost se stává geniálnější, protože může zahřát větší podlahovou plochu, což jí umožní uložit více tepla.

#2. Systém kotle

Tento systém zahrnuje teplo na podlaze pomocí staromódního radiátoru a horkou vodu pomocí horké nebo parní vody. Navíc využívá hydronický nebo tekutý systém základní desky. Systém je místo, kde centrální kotel ohřívá kapalinu nebo vodu na horkou nebo parní vodu, kterou čerpá potrubím vašeho domova.

#3. Pasivní solární

Pasivní solární systém je nejmenší a nejekologičtější systém, který funguje, protože ukládá slunce do tepelné hmoty domu. Teplo vyzařuje, když ohřívá prostor, ale nejprve váš domov utěsní a izoluje, dokud nebude adekvátní jižní expozice, což umožní slunečnímu záření pronikat okny a ohřívat dům. Sever, kam se rozhodnete jít, až na to, že je dražší postavit si doma pasivní solární panel, protože záložní vytápění je v těchto mrazech nezbytné.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jak ohřívač funguje, když prochází procesem, který závisí na ventilátoru nebo elektrickém ventilátoru, který nasává studený vzduch do zařízení. Navíc je důležité naučit se různé typy ohřívačů a jak fungují. Můžete si také přečíst o tom, který ohřívač je lepší a jaký je nejlepší typ ohřívače do místnosti.