Jak odvzdušnit sušičku plynu uvnitř? 4 snadné kroky!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak odvzdušnit sušičku plynu v interiéru? Kdykoli odvětráváte sušičku uvnitř, ujistěte se, že minimalizujete riziko požáru a kouře a zároveň necháte sušičku zcela vychladnout.

Pokud to uděláte správně, mohli byste být schopni dodat pro svůj dům v zimě další zdroj tepla. Musíte zajistit, aby se sušička při každém použití řádně odvětrávala. Sušičku, která se odvětrává ven, používá velké procento uživatelů. Zároveň mohou nastat chvíle, kdy nemůžete sušičku venku odvětrat.

Co byste tedy měli dělat, pokud nemůžete sušičku odvětrat ven? Sušičku můžete také odvětrávat zevnitř, což je dobré, pokud používáte ventilační sadu. Zjistěte více o tom, jak bezpečně a adekvátně odvětrávat sušičku z interiéru pomocí ventilační sady! Pojďme se bavit.

Kroky k odvětrání sušičky plynu v interiéru

Existuje mnoho postupů, které je třeba dodržet, pokud chcete použít ventilační sadu pro vnitřní sušičku k odvětrávání sušičky uvnitř. Zde jsou kroky, jak odvzdušnit sušičku plynu uvnitř:

Krok č. 1. Najděte vhodné umístění ventilační soupravy

Podívejte se blíže na sušičku a najděte vhodné místo pro ventilační sadu. Mějte na paměti, že bude skvěle fungovat, pokud soupravu zavěsíte na svislou plochu. Měl by být také co nejblíže vaší sušičce. Poté musíte zvážit, kam bude výfuk nasměrován. Nepotřebujete, aby větrací otvor prosakoval do stropu, podhledu, průlezu nebo hřebenového průduchu, takže na to pamatujte. Jinak nastanou značné problémy.

Pamatujte, že jakmile jej začnete instalovat, budete muset mít přístup k větracímu otvoru a odtahovému ventilátoru. Od teď bude například vyžadována pravidelná kontrola perku. V důsledku toho se ujistěte, že máte v případě potřeby přístup k odvzdušňovací sadě. Ujistěte se, že jste umístili háček na zadní straně sušičky a zároveň se na něj dívali, abyste viděli, ke kterému ventilačnímu systému chcete připojit. Pro ventilační sadu by měly být použity kovové armatury s maximálně dvěma 90stupňovými otočeními. Všechny informace vám pomohou určit ideální umístění vaší ventilační sady. Nyní lze nainstalovat odvzdušňovací sadu.

Krok č. 2. Nastavte ventilační sadu

Chcete-li získat přístup k sadě, musíte je použít. Poté ještě jednou zkontrolujte, zda je vaše ventilační sada bezpečně připevněna ke zvolené stěně. Musíte si všimnout, kam umístíte šrouby. Vrtání otvorů pro šrouby by mělo být provedeno pomocí elektrické vrtačky. K zajištění plastových kotev na místě musíte použít kladivo. Máte také několik kotev založených na typu sady, kterou vlastníte.

Mějte na paměti, že při hledání vhodné polohy pro šrouby možná nebudete chtít vrtat skrz plech. Abyste zajistili, že se neuvolní, zajistěte jej šroubem. Když je sada nainstalována, je čas připojit výfukové potrubí. Instalace výfukového potrubí může být obtížná a měli byste si pečlivě přečíst příručku, abyste měli jistotu, že dostanete vše.

Krok č. 3. Nainstalujte větrací otvor sušičky

Když hledáte místo pro připevnění soupravy k sušičce, vyberte si takové, které nabízí nejkratší vzdálenost ve veterinární soupravě i sušičce. Při instalaci ventilačního systému sušičky nezapomeňte, že budete muset získat kovovou 90stupňovou armaturu. Když pro něj najdete vhodnou polohu, budete muset prodloužit elastickou součást výfukového potrubí sušičky. Pamatujte, že budete chtít použít pevné spojení a upnout hadici na místě. Poté, co připojíte výfukové potrubí k sušičce, budete jej muset připojit k sadě ventilace. Také by vás mohlo zajímat informace o výměně poškozeného ventilačního uzávěru sušičky.

Krok č. 4. Přenastavená výfuková klapka

Budete muset upravit výfukovou klapku, pokud již má ventilační otvor a poté, co byl správně umístěn. Mnoho ventilačních systémů je vybaveno výfukovou klapkou, která usnadňuje údržbu. Účelem klapek je roztáhnout se, kdykoli je čas utírat displej, a zjednodušit tak věci. Pokud výfukovou klapku důkladně neumyjete a nezafixujete, zůstane otevřená. Chcete-li zjistit, jak to využít, podívejte se do návodu k vaší sušičce.

Pro kalibraci výfukové klapky pomocí simulace úplného větracího otvoru sušičky musíte použít závaží. Nakonfigurujte ventilační klapku tak, aby se otevřela vždy, když dosáhne 80% kapacity. Budete si pamatovat, že to musíte vyčistit tímto způsobem. Může být matoucí zjistit, jak metoda kalibrace funguje, ale pokud si pozorně přečtete příručku, musíte být schopni na to přijít. Tímto způsobem bude údržba vašeho větracího otvoru velmi snadná.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tento průvodce pomůže zjistit, jak odvzdušnit sušičku plynu v interiéru. Pokud máte sušičku plynu, neměli byste ji nikdy odvětrávat, protože by mohlo dojít k otravě oxidem uhelnatým. Ale pomocí sady můžete snížit procento oxidu uhelnatého. Děkujeme, přátelé, že jste s námi nakonec zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak dlouho sušičce trvá usušení oblečení a kolik stojí pás sušičky.