Jak odstranit zaseknutý ohřívač vody? 4 snadné kroky!

Otázka zní: jak odstranit zaseknutý ohřívač vody? Odstraňování zaseknutého topného tělesa zahrnuje několik kroků a naučíte se je, když se budete dále ponořit do tohoto článku! Nejdůležitější součástí každého ohřívače vody je topné těleso.

Topné těleso je rozhodující, bez ohledu na to, jaký ohřívač vody máte. Topné těleso elektronických zařízení není konstruováno tak, aby vydrželo trvale. Můžete si koupit jeden z nejlepších ohřívačů vody a doufat, že tento prvek vydrží alespoň deset let.

Bohužel by topné těleso časem ztratilo svou účinnost. Vaše topné těleso se může občas zaseknout a jeho odstranění vyžaduje důkladné pochopení. Níže je podrobný návod krok za krokem, který vám nepochybně pomůže s tímto problémem. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Nástroje a vybavení k odstranění zaseknutého topného článku

Začneme nástroji, které budete potřebovat. V závislosti na ohřívači vody, který používáte, můžete potřebovat méně nebo více zařízení. Pokud hodláte vyměnit staré topné těleso, musíte mít náhradní topné těleso po ruce. Při práci s elektrickým ohřívačem vody je třeba použít zkoušečku napětí nebo multimetr.

Důrazně se doporučuje multimetr, který dokáže určit napětí a další metriky. Nutný je také klíč na ohřívač vody. K tomuto postupu nikdy nepoužívejte obecný klíč, protože by mohl poškodit topné těleso. K otevření a zavření krytu ohřívače vody budete samozřejmě potřebovat šroubovák. Doporučuje se také hadice. Mohlo by to pomoci propláchnout systém teplé vody.

Krok odstranění zaseknutého ohřívače vody

Níže jsou uvedeny kroky, jak odstranit zaseknutý prvek ohřívače vody. Jakmile budete mít tyto nástroje, můžete začít vyjímat topné těleso. Opatření, která je třeba podniknout, jsou popsána níže. Ujistěte se, že tyto věci děláte v pořadí, v jakém jsme je uvedli.

Krok č. 1. Odpojte ohřívač vody od elektřiny

Prvním krokem je odpojení ohřívače vody od zdroje elektřiny nebo plynu. Chcete-li zaručit maximální bezpečnost, musíte to udělat. Nestačí zhasnout světlo.

Krok č. 2. Ohřívač vody řádně vypusťte

mějte na paměti, že po odpojení napájení od ohřívače vody musíte ohřívač vody řádně vypustit. Můžete použít přídavnou hadici, pokud to nemůžete provést pomocí ventilů.

Krok č. 3. Použijte roztok octa

Pokud jste tak již neučinili, musíte použít roztok k uvolnění topného tělesa. Tento postup může trvat několik minut. Pro přípravu roztoku musíte vzít malý šálek a přidat půl a půl části vody a octa.

Očistěte šev mezi stranou ohřívací nádrže a tělesem ohřívače vody zubním kartáčkem namočeným v tomto roztoku. Tuto směs přidejte volně, ale nenechte ji příliš klesnout. Po nalití tohoto roztoku na prvek musíte počkat alespoň 20 minut. Tato metoda vám pomůže uvolnit zaseknuté topné těleso.

Krok č. 4. Začněte vyjímat topné těleso

Jakmile se ujistíte, že se prvek uvolnil, můžete začít vyjímat prvek ze systému. Pro odstranění prvku nepoužívejte příliš velký tlak; mohlo by to poškodit váš ohřívač. Pokuste se otočit zásuvku proti směru hodinových ručiček přes topné těleso. Zatlučte rukojetí nástrčného klíče, aby se topné těleso začalo otáčet. Pokud se topné těleso po provedení výše uvedených pokusů zasekne, nasuňte jisticí tyč přes rukojeť nástrčného klíče.

Při otáčení klíčem s tyčí požádejte partnera, aby držel horní část nástrčného klíče nad topným tělesem. Když se topné těleso začne otáčet, vyjměte tyč z rukojeti nástrčného klíče. Poté pomocí nástrčného klíče pokračujte v otáčení topného tělesa, dokud není zcela vyjmuto ze zásobníku teplé vody. Doufáme, že je vám jasné, jak odstranit přilepené prvky ohřívače vody.

Proč se topné těleso zasekává?

Existuje mnoho důvodů pro tento problém, a první je, že je možné, že jste nevyměnili topné těleso ohřívače vody od jeho zakoupení. Pokud stále používáte původní topné těleso ohřívače, možná dosáhlo konce své životnosti. Tyto předměty jsou vyrobeny tak, aby vydržely celý život. Materiál však může časem degradovat. Protože látku nemůžete odstranit, přilne k jiným součástem ohřívače vody. To je důvod, proč, pokud váš ohřívač vody nefunguje správně, odborníci doporučují zkontrolovat vnitřky.

Vaše zásoba vody může být druhým důvodem. Pokud žijete někde s tvrdou vodou, může se topné těleso zaseknout. Tvrdá voda by v sobě měla spoustu minerálů a sloučenin. Jsou zodpovědné za „tvrdost“ vody. Jak možná víte, dlouhodobé vystavení těmto látkám může poškodit zdraví a životnost topného tělesa. Opět jsme skončili se zhoršujícím se topným článkem. Topné těleso se může zaseknout mnohem dříve, než si v této situaci uvědomujete.

Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s prvky ohřívače vody.

Je to obal!

Doufáme, že vám tato příručka pomůže naučit se, jak odstranit zaseknutý ohřívač vody. Přečtěte si prosím pozorně článek, abyste mu plně porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste s námi až do konce! Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit ohřívač vody a jak ohřívač vody zvednout.