Jak odstranit zápach z vodou poškozené skříně: 3 snadné kroky

Podivný zápach z vaší komody by mohl vyžadovat dotaz, jak odstranit zápach z vodou poškozených skříní. Koneckonců, příčinou zápachu může být infiltrovaná voda.

Některé domácí přísady mohou stačit. Čtěte dále a dozvíte se více o situacích souvisejících s vodou.

Jak se zbavíte zápachu poškození vodou?

Krok č. 1. Vysušte to

Protože zde mluvíme o poškození vodou, první věc, kterou byste měli udělat, abyste se vypořádali se zápachem, je vysušení postižených částí skříně. Když vyjmete veškerý obsah, můžete rychle identifikovat, kde je poškození vodou.

Vysušení vaší skříně je dokonalou příležitostí k vyřazení odvlhčovače nebo elektrického ventilátoru k urychlení procesu. Pro další opatření můžete také otevřít okna.

Krok č. 2. Zkontrolujte výskyt plísní

V tuto chvíli již možná víte, že vlhkost může vytvořit správné podmínky pro růst plísní nebo plísní.

Za zmínku také stojí plíseň nebo plíseň, bez ohledu na příčinu, může způsobit řadu zdravotních problémů. Kromě toho mohou být plísně nebo plísně jedním z viníků nepříjemného zápachu.

S plísní byste se proto měli vypořádat hned.

Existuje poměrně málo domácích látek, které můžete použít k boji proti nepříjemným věcem. Můžete použít zředěné chlorové bělidlo, peroxid vodíku, destilovaný bílý ocet, jedlou sodu nebo borax.

Nezapomeňte si při čištění nasadit ochranné prostředky, jako jsou rukavice, masky a brýle, abyste zabránili infekci. Také můžete chtít nechat látky chvíli v klidu před opláchnutím, abyste zajistili, že plíseň nebo plíseň jsou zcela pryč.

Pokud potřebujete poradit, jak postupovat při odstraňování plísní, zde je užitečný článek podrobně popisující, jak odstranit plíseň z poškození vodou.

Krok č. 3. Vyčistěte oblast

Poškození vodou nezaručuje vaše běžné čisticí postupy. Při manipulaci s vodou poškozenými místy budete muset použít jinou techniku.

Pamatujete si ocet z plísní a odstraňování plísní? Možná vás překvapí, jak účinný může být ocet také jako čisticí a dezodorační prostředek.

Smíchejte jeden díl teplé vody a jeden díl octa v rozprašovači. Až budete mít svůj roztok, můžete postříkat vodou poškozená místa nebo zdroje zápachu.

Pokud chcete, můžete roztok na površích otřít čistým hadříkem.

Můžete také vrátit jedlou sodu z předchozího postupu, abyste neutralizovali jakýkoli přetrvávající zápach pro větší míru. Jednoduše posypte vodou poškozené povrchy nebo jiné okolní oblasti jedlou sodou.

Jedlá soda pohltí všechny nepříjemné pachy a přebytečnou vlhkost, což se vám bude hodit při řešení vašeho problému se zápachem.

Po nanesení octového roztoku a posypání jedlou sodou můžete skříň přes noc opustit. Pokud už pachy nejsou, můžete jedlou sodu zamést nebo vysát, jakmile splní svůj účel.

Jak zabráníte opětovnému zasažení vodou?

Péče o úniky

Jak se říká, prevence je lepší než léčba. Budete se chtít ujistit, že můžete přijmout opatření, která zabrání tomu, aby se nepříjemné pachy opakovaly poté, co se s nimi vypořádáte.

Pokud mluvíme o kuchyňských nebo koupelnových skříňkách, netěsné potrubí nebo vodovodní potrubí mohou způsobit poškození vodou. Pečlivě zkontrolujte vodovodní armatury, abyste zjistili, zda voda nekape.

I když nevidíte znatelné kapání, je lepší být v bezpečí, než litovat.

Otřete trubky suchým hadříkem. Pokud se některé jeho části namočí, je to známka toho, že došlo k úniku, o který se musíte postarat.

Obraťte se na místního instalatéra, nebo pokud můžete, můžete opravy provést sami.

Potrubí navíc nemusí být jediným místem, kam by mohla odkapávat přebytečná voda. Budete také muset zkontrolovat okraje dřezu.

Můžete to zkontrolovat nakapáním vody kolem okraje dřezu a základny baterie pomocí houby. Poté pomocí baterky zkontrolujte spodní skříňku, zda pod ní neklesla voda.

Budete muset utěsnit umyvadla a okolní povrch.

Pamatujte, že po aplikaci těsnění se časem začnou tvořit mezery. Pravidelně vyměňujte těsnění, aby do nich nepronikla voda.

Vodoizolace vašich skříní

Můžete vyzkoušet několik materiálů a látek, abyste zajistili, že voda nebo vlhkost nepoškodí vaše skříně.

Můžete zkusit některé z následujících:

  • Nastříkaný pryžový povlak
  • Gumové rohože na spodní části skříněk
  • Vinylové podlahové dlaždice se slupováním a lepením
  • Polyuretanový tmel

Možná byste dokonce měli zvážit nový nátěr.

Jednoduše dřevěné povrchy obrouste, naneste základní nátěr, natřete barvou dle vašeho výběru a hlavně naneste voděodolný lak.

Pokud potřebujete další tipy, jak se vypořádat s poškozením vodou, zde je praktický průvodce, jak ošetřit vodou poškozené skříně doma.

Závěr

To je jistě přetížení informací. Znalost kroků, které je třeba podniknout při řešení poškození vodou, jde však ruku v ruce s vědomím, jak odstranit zápach z vodou poškozených skříní.

Vždy udržujte své skříně a dodržujte tyto rady, abyste zabránili tomu, aby z nich vycházel nepříjemný zápach.