Jak odstranit zápach z pračky? Přečtěte si tyto úžasné tipy!

Víte, jak odstranit zápach z praček; No, mnoho tipů vám pomůže odstranit nepříjemný zápach z pračky. Nejprve vezměte bílý ocet a přidejte jej do bubnu pračky; poté zapněte pračku a spusťte běžný prací cyklus bez prádla. Pomocí bílého octa a jedlé sody můžete odstranit nečistoty a nečistoty přilepené na vaně pračky, zničit plíseň uvnitř gumového těsnění a odstranit nepříjemný zápach z pračky.

Zápach je většinou způsoben plísní uvnitř těsnící gumy v pračce s horním plněním – prací prostředek ponechaný v bubnu pračky a špinavá voda jsou také příčinou nepříjemného zápachu. Tento zápach můžete odstranit pravidelným čištěním pračky nebo odstředěním prázdné pračky. Ale odstranění zápachu z pračky s předním plněním je velmi frustrující. Ale moji přátelé, nebojte se, jsme tu, abychom vám pomohli! Přečtěte si tento článek a získejte další informace o tom, jak odstranit zápach z pračky?

Proč pračka zapáchá?

Existuje mnoho důvodů, proč pračka strašně páchne; některé z nich jsou diskutovány níže. To je dobré, pokud na praní prádla používáte vysoce účinný prací prostředek, ale při použití špatného typu aviváže a mýdla vám nižší objem vody nebude stačit, abyste se toho zbavili. Díky tomu se kolem bubnu nalepí vrstva mýdlové pěny, která je pak poseta špínou a špínou z vašeho prádla. Tomuto šmejdovi se daří ve vlhkosti a teplu pračky, což poskytuje příjemné prostředí pro houby, bakterie a plísně. Zbytky mýdla, jakýkoli prací prostředek, dokonce i voda, která zůstala v bubnu, vytváří nepříjemný zápach. Možná budete chtít znát odpověď na otázku: Proč moje pračka smrdí?

Způsoby odstranění zápachu z praček

V tomto odstavci vás budeme informovat o několika fantastických tipech, které vám pomohou odstranit zápach z pračky. Takže tady je pro vás kompletní návod, jak odstranit zápach z pračky? Není nic nepohodlnějšího, než když vám praní zkazí páchnoucí pračka. Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných způsobů, jak snížit riziko toho smradu navždy. Zde jsou způsoby, jak odstranit zápach z praček:

#1. Ocet a voda

Toto je nejlepší čisticí roztok, který většinou používáme k čištění podložek. Pro účely čištění vezměte 1 šálek octa a přidejte jej do 1 šálku vody; po promíchání nalijte roztok do rozprašovače. Je-li to žádoucí, přidejte do něj 5-10 kapek jakéhokoli oleje s příjemnou vůní. Nastříkejte tento roztok do zařízení kolem každého rohu, zejména do pryžového těsnění těsnění dveří. Otřete vnitřní část pračky mokrým hadříkem. A to na vnější straně stroje i na dveřích. Pamatujte, že sprej neaplikujte na elektrická tlačítka. To může odstranit všechny nepříjemné pachy, včetně plísní, vlhkosti a kalu nebo zápachu připomínajícího vejce.

#2. Vyčistěte potrubí

Nečisté zápachy, zejména zápachy podobné odpadním vodám, mohou být způsobeny ucpaným nebo nečistým potrubím. Tyto trubky musíte vyčistit. Proveďte následující kroky:

Pomohlo by, kdybyste to udělali a obrátili se na odborníka. Pokud však s tímto typem práce nemáte zkušenosti, opatrně vylezte na střechu a posílejte světlo do odtokové trubky. Odstraňte všechny viditelné překážky, jako je palma, větvičky nebo dokonce jiné odpadky. Pokud je ruční vytahování příliš tvrdé, použijte k čištění dlouhou cestu. Přečtěte si o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

#3. Vyčistěte dávkovač pracího prostředku

Dávkovač mýdla málokdy zcela vyschne a poskytuje tak ideální prostředí pro růst plísní a plísní. Postupujte podle metody odstranění zápachu:

Pokud je to možné, odmontujte víko. Nalijte kbelík do poloviny teplou mýdlovou vodou a ponořte zásuvku téměř na 60 minut. Uvolněný prach a nečistoty setřete starou žiletkou. Seškrábněte veškeré uvíznuté nečistoty v potrubí pod místem, kde zásuvka vkládá čistič potrubí do stroje. Není to hezké, ale práci to splní. Pečlivě otřete zásuvky. Před opětovnou instalací umyjte mezery, do kterých zásuvka zapadá, čisticím prostředkem na podlahy nebo rozprašovačem octa z prvního kroku. Vyjměte zásuvku a znovu ji nainstalujte. Je to skvělý nápad po každém praní vysušit dávkovač pracího prostředku, abyste se zbavili nepříjemného zápachu. Možná budete chtít vědět, jak správně používat kapsle s pracím prostředkem.

#4. Používejte vysoce účinné mycí prostředky

Všimli jste si, že pachy, které může způsobovat váš prací prášek, vůně, která cítíte, mohou být způsobeny vaším pracím práškem? Mnoho objemných pracích prostředků je obtížné smýt, zejména pokud jich používáte dostatek. Může se přilepit na vnitřek vaší pračky a časem způsobit nepříjemný zápach. Podobně můžete pociťovat nepříjemný zápach, pokud používáte vysoce účinné praní, ale nepoužíváte HE prášky. Místo toho zkuste použít ty prací prostředky, které nevytvářejí tolik pěny. Lepší pěna se obvykle rovná tomu, že pozadu zůstane více gunků.

Je to obal!

Byli jsme rádi, že jste se všichni po přečtení těchto triků naučili, jak odstranit zápach z praček! Děkuji vám, přátelé, že jste se drželi tohoto článku od začátku do konce.