Jak odstranit záhyby z boty pomocí vysoušeče vlasů? 5 snadných kroků!

Přemýšlíte nad tím, jak dostat záhyb z boty pomocí fénu? Existuje šest jednoduchých kroků, které můžete vyzkoušet; tyto kroky jsou snadno proveditelné, takže jsem si jistý, že to zvládnete s vánkem.

Váš fén je výborným rychlým prostředkem k odstranění záhybů zejména na botě. Jde o to, že můžete použít fén k vysušení pomačkané oblasti na botě. Teplo sušičky pomůže odstranit záhyby na hadříku na boty a můžete jej také postříkat vodou, abyste záhyb uvolnili, aby se snadno odstranil.

Před použitím vysoušeče vlasů se však ujistěte, že sušička není příliš blízko bot, jinak může teplo sušičky poškodit tkaninu obuvi, zejména koženou botu, která je velmi citlivá na teplo. Ano, přátelé, je to pravda o odstranění záhybů z boty, ale to nestačí. Abyste dobře porozuměli, přečtěte si tento článek zpaměti. Pojďme se na proces podívat hlouběji!

Metody odstranění záhybů pomocí fénu

Záhyb je nečekaným dárkem, když máte svou oblíbenou botu na velkou událost. Možná se domníváte, že vaše módní a možná i drahé boty jsou odsouzeny k tomu, aby nevyšly ze špatných důvodů, ale nebojte se, můžete odstranit záhyby z bot.

I když většinu záhybů lze odstranit vyčištěním obuvi stromovým olejem nebo detergentem, existuje několik dalších možností. Pro rychlou opravu můžete boty vydrhnout alkoholem. Pokud máte na barevných botách, které jsou citlivé na skvrny, nepoddajné záhyby, je dobré je vyfénovat.

Pokud jsou na vašich botách odolné skvrny z pomačkání, je lepší tyto skvrny nahřát fénem. Když se látka sklání s vašimi chodidly, vaše boty se budou mačkat, pokud je budete používat delší dobu, ale můžete je sundat, abyste si boty zachovali v dokonalé formě. Pokud nevíte, jak odstranit záhyby z boty pomocí fénu, jsme tu, abychom vám pomohli. Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Natáhněte botu

Využijte největší strom bot, jaký potřebujete. Vložte ji, abyste obnovili běžný tvar boty, když ji nepoužíváte. Přesto zabraňte rozšiřování mimo původní rozměry, protože to může mít za následek další vrásky, které se mnohem hůře vytahují. Fén můžete použít na jakýkoli typ obuvi, ale je nejlepší pro odstranění nepoddajných záhybů, které nelze odstranit jiným způsobem. Vycpěte boty papírem a dřevem, pokud nemáte strom na boty. Dávejte pozor, aby se výplň při vymačkávání vrásek příliš nerozpálila! Sušení foukáním vyžaduje péči a pevný dotek, protože jeden chybný tah může mít za následek katastrofální zničení boty.

Krok č. 2. Udržujte sušičku na nízké teplotě

Umístěte botu na rovnou pevnou podlahu s určitou volností manévrování. Mějte na paměti, že máte přístup k elektrické zásuvce. Po zapnutí nechte fén na chvíli zahřát. Abyste zabránili popálení boty, použijte nastavení minimální teploty, které je k dispozici.

Krok č. 3. Držte sušičku několik palců od boty

Směr vašeho vysoušeče vlasů musí být směrem k záhybu. Když začnete látku na botě zahřívat, držte ji ve vzdálenosti 3–6 palců od bot, buďte opatrní, když koženou botu sušíte. Pokud ji přiblížíte příliš blízko, teplo může způsobit spálení boty. Pokud to chcete udělat bezpečněji, vezměte si boty pod sprchu. Vyjměte botu z vody a umístěte ji do blízkosti tekoucí sprchové baterie. Pára a teplo mohou pomoci uvolnit tyto nepoddajné záhyby, ale nejsou tak účinné jako použití fénu přímo na obuv.

Krok č. 4. Přesuňte sušičku na záhyby

Pohybujte fénem na záhyb nepřetržitě po dobu 3-5 minut. Zkontrolujte záhyb a zda se po několika opakováních nezahřeje nebo uvolní. Přesuňte přes něj sušičku ještě několikrát, pokud je stále chladná. Ujistěte se, že teplo nefouká přímo do látky. Chcete-li látku zahřát, v případě potřeby ji znovu zahřejte. Když je venku chladno, neprodlouží se. Můžete dokonce zvýšit teplotu o stupeň, ale to je zřídka vyžadováno. Vědět, jak opravit záhyby na botách.

Krok č. 5. Dejte své botě jemnou zprávu

Vyjměte hořák z místnosti a umístěte jej pryč. Začněte masírovat záhyb co nejdříve, než bota začne chladnout. Začněte ji hladit v kole a poté látku stlačujte zevnitř výplně boty. Znovu vytvarujte obuv do původní struktury. Snažte se jej vytvarovat podle křivky chodidel. Mít strom bot v botách, bylo to mnohem jednodušší. Pokud obuv ztuhne a vychladne dříve, než jste se stačili zbavit záhybů, lehce ji prohřejte a kůži ještě jednou promasírujte. Po provedení všech těchto kroků nechte boty přes noc, dokud nebudou úplně suché.

It’s A Wrap!

Máte-li dokonalý pár bot a záhyby se začínají vytvářet uvnitř. Nebojte se; uvedli jsme všechny kroky, jak dostat záhyb z boty pomocí fénu. Stačí si přečíst a postupovat podle výše uvedených kroků. Přátelé, děkujeme, že jste konečně s námi! Přečtěte si související články; know how roztavit pastelky fénem a jak dostat vosk z koberce fénem.