Jak odstranit vosk ze svíček

Jste typ člověka, který si doma užívá vůni svíčky? Pokud ano, pak máte pravděpodobně problémy se zbytky vosku na některých místech ve vaší domácnosti. nevíte co dělat? Postaráme se o vás, naučíme vás, jak odstranit vosk ze svíček!

Vím, co si myslíš, jen to seškrábni z povrchu, ne? Jak si přeji! Není to však tak jednoduché. Jak vosk ze svíček odstraníte, záleží na tom, na jakém povrchu je.

Ať už to může být na skle, dřevě nebo dokonce na koberci, záleží na způsobu, jakým to odstraníte. Musíte myslet i na typ materiálu, se kterým máte co do činění, nejen na vosk. Dobře pro vás, naučíme vás, jak odstranit svíčkový vosk z různých typů povrchů.

Dřevěný povrch

První věc, kterou byste měli udělat, je nechat vosk před použitím vychladnout. Nechte odkapávající vosk zcela vychladnout a ztuhnout, než se jej pokusíte odstranit. Při špetce vložte kostku ledu do plastového sáčku pro skladování potravin a položte ji na vosk po dobu 10 až 20 sekund.

Dalším krokem je jemné seškrábnutí. K odstranění ztuhlého vosku z povrchu nikdy nepoužívejte kovovou škrabku nebo hranu kreditní karty. Použijte lehkou ruku a udržujte okraj plastu na povrchu dřeva, abyste se vyhnuli rýhování.

Poté by měl být uvolněný vosk odstraněn. Uvolněné kousky vosku seberte měkkým hadříkem nebo konečky prstů. Nakonec dřevěný povrch vyleštěte a očistěte.

Ponořte jemnou látku do kombinace jednoho dílu destilovaného bílého octa a dvou dílů vody. Slouží k odstranění zbytků vosku nebo skvrn z barevného vosku na površích ze světlého dřeva. Látku dobře vyždímejte, aby byla jen mírně vlhká.

Povrch otírejte ve směru vláken dřeva. Jak se vosk přenáší, přesuňte se na čistou oblast látky. Vyleštěte povrch měkkým suchým hadříkem nebo přidejte malou vrstvu leštidla na nábytek.

Vinylové podlahy

Vosk ze svíčky nalitý na vinylové podlaze vytváří nevzhledný nepořádek, který se může ještě zhoršit, pokud jej nekontrolujete. Vzhledem k tomu, že vosk hromadí prach a nečistoty, může být značka časem viditelnější. Aby nedošlo k poškození nebo změně barvy podlahy, očistěte rozlitý vosk co nejšetrnějšími prostředky, jako je škrábání.

Jak tedy odstranit vosk ze svíček na vinylové podlaze? Odstranění tvrdého vosku z vinylu může být někdy tak snadné, jako ho škrábat nehtem. Naplňte sendvičový sáček na zip kostkami ledu.

Pokud je vosk na dotek lehce tvárný, sáček uzavřete. Umístěte sáček s ledem na vosk alespoň na pět minut. Udělejte to před vyjmutím sáčku a sebráním vosku konečky prstů.

Pokud máte potíže s odstraněním vosku, zkuste pod ním krájet okrajem kousku kartonu. Seškrábněte veškerý houževnatý vosk miskou plastové lžičky. Před likvidací mějte připravený náhradní kus papíru, na který můžete umístit úlomky vosku a hobliny.

Koberec

Další věcí, kterou budeme řešit, je odstranění vosku ze svíček na koberci. Nejprve odstraňte přebytečný vosk. Naneste na vosk navlhčený bílý hadřík, který nepouští vlákna, a žehlete na střední teplotu; vosk se přilepí na látku.

Pro zmrazení vosku můžete použít ledový balíček. Poté zmrzlý shluk rozbijte; můžete použít jakýkoli tupý předmět. Vystačíte si s násadou kuchyňského nářadí. Než částice změknou, vysajte je.

Látková pohovka

Pokud se vosk rozlil, nechte ztuhnout. Naplňte plastový sáček kostkami ledu a umístěte jej na skvrnu, aby se proces urychlil. Pokud se pokusíte vosk setřít, než ztvrdne, pouze jej roztíráte, což způsobí horší problém.

Jakmile vosk ztuhne, odstraňte ho co nejvíce. K tomu lze použít jakýkoli matný předmět s plochými hranami, jako je nůž na máslo nebo špachtle. Jednoduše vosk odštípejte, dokud neodstraníte co nejvíce.

Na skvrnu naneste savou látku, například papírový ručník. Nastavte žehličku na střední teplotu a opatrně žehlete přes papírový ručník. Papírový ručník absorbuje vosk, protože se taví vlivem tepla ze žehličky.

Vyměňte papírovou utěrku, jakmile si všimnete, že se do ní vsákl vosk. Zabrání náhodnému přitlačení vosku zpět na pohovku. Opakujte s použitím nových listů papírového ručníku, dokud skvrna nezmizí.

Kožený nábytek

Odstraňte extra ztuhlý vosk pomocí tupého nástroje s plochými hranami, jako byste to udělali u látkové pohovky. Pokud si však všimnete rozlití dříve, než vosk ztuhne, můžete se pokusit nasáknout přebytečný vosk papírovou utěrkou. Abyste se vyhnuli roztírání vosku, raději ho otřete než otřete.

Co se týče odbarvení, můžete použít kukuřičný škrob nebo neparfémovaný mastek. Funguje to podobně jako papírový ručník na látkové pohovce. Nikdy však na koženou pohovku nepoužívejte papírový ručník a žehličku, protože by mohlo dojít k trvalému poškození kůže.

Závěr o tom, jak odstranit vosk ze svíček

Odstranit vosk ze svíček z jakéhokoli typu povrchu není tak jednoduché. Existují věci, které byste měli zvážit, jako je materiál, na kterém je, aby nedošlo k jeho zničení v procesu. Takže až příště rozlijete vosk na svíčky někde ve svém bytě nebo doma, mějte tyto věci na paměti!