Jak odstranit vodou poškozený plech: 5 užitečných kroků

Pokud hledáte nápovědu, jak odstranit vodou poškozenou listovou horninu, přišli jste na správný článek. Přečtěte si a my vás provedeme každým krokem.

Sheetrock byl vždy obchodní značkou pro sádrokartonové desky nebo omítky. Skládá se ze sádry uzavřené mezi těžké listy papíru a obvykle se používá ke konstrukci stropů a vnitřních stěn.

Kroky při odstraňování vodou poškozeného plechu

Obvykle jednoduše popadneme kladivo a švihneme s ním, abychom odstranili vodou nasáklé sádrokartonové desky. Pokud se však budete snažit trochu plánovat, proces odstranění proběhne hladce.

Krok č. 1. Označte oblast, kterou chcete odstranit

Pomocí měřicího nástroje změřte od podlahy až do výšky sádrokartonu, který chcete odstranit. Spojte značky a vytvořte přímku v požadované výšce pomocí křídy.

Krok č. 2. Řežte podél čáry pomocí pomocného nože

Pomocí kuchyňského nože prořízněte křídovou čáru na povrchu sádrokartonu. Ovládejte svou sílu a řežte pouze jednu polovinu až tři čtvrtiny tloušťky sádrokartonu.

Krok č. 3. Opatrně uvolněte a odstraňte poškozenou sádrokartonovou desku Sheetrock

Pomocí kladiva opatrně vytvořte otvor v sádrokartonu těsně pod čárou, kterou jste označili a vyřízli. Ujistěte se, že je otvor dostatečně velký, abyste jej mohli použít jako rukojeť.

Držte se díry, kterou jste zaklepali, a jemně vytáhněte sádrokarton tam a zpět. Uvolní materiál z cvočků za ním.

Krok č. 4. Zbavte se veškeré mokré izolace

Jakmile se vám podaří poškozenou část sádrokartonu zcela odstranit, můžete přistoupit k odstranění případné vlhké izolace. Sádrokarton je dobrý v tom, že vás oklame množstvím vlhkosti.

Obvykle se zdá být trochu vlhký, ale ve skutečnosti je třeba jej okamžitě odstranit. Pokud jste na pochybách, což byste měli být, odstraňte všechny izolace ve stěně.

Výměna izolace je jedna z nejlevnějších věcí, takže se vyplatí ji odstranit, aby se předešlo případnému zanechání vlhkosti za stěnami. Zachycená vlhkost může mít za následek vznik plísní nebo jiných hub, kterým chceme všichni předejít.

Krok č. 5. Sušte ventilátory po dobu 48 až 72 hodin

Po odstranění všech poškozených sádrokartonových desek a izolací Sheetrock je čas zeď důkladně vysušit. Strategicky umístěte ventilátory, abyste zvýšili proudění vzduchu.

Nechte je běžet alespoň několik dní, abyste se ujistili, že hřebíky a podlaha důkladně vyschnou, aby nezůstala žádná vlhkost. Vždy je lepší je provozovat déle, než je odnášet příliš brzy.

Po odstranění poškozených částí je vaším dalším krokem jejich oprava. Podívejte se na tento článek o tom, jak opravit vodou poškozený Sheetrock, kde najdete podrobný postup.

Jak určit, kolik sádrokartonu se má odstranit?

I když je dobré odstranit veškerý sádrokarton, pokud dojde k povodni, stále je lepší ušetřit co nejvíce materiálu. Můžete ji určit na základě množství vody, která se dostala do prostoru nebo budovy.

Pokud do vaší oblasti vnikne méně než několik centimetrů vody, je možné ponechat horní části sádrokartonu na vašich stěnách. Pamatujte však, že dva až tři palce vody mohou prodloužit poškození až na dva až tři stopy.

I když se sádrokartonová zeď zdá suchá několik centimetrů nad hladinou vody, izolace za stěnami mohou být nasáklé ještě výše. Ve většině případů se doporučuje odstranit z podlahy alespoň dvě až čtyři stopy, abyste zcela odkryli oblasti za.

To umožní správné proudění vzduchu a důkladně vysuší poškozené místo. Pokud chcete vědět, jak vypadá sádrokarton poškozený vodou, máme průvodce, který vám pomůže, tak se na něj podívejte.

Jak chránit vodou poškozené plošné útvary před plísní?

Klíčem k zabránění poškození vodou, jako je plíseň, je vše zcela vysušit do 24 hodin. Spóry plísní se začnou množit v rozmezí 24 až 72 hodin, což může být rychlejší v příznivém prostředí, jako je vaše mokré sádrokartonové desky.

Malé množství plísní může představovat malou nebo žádnou hrozbu pro vaše zdraví. Pokud jsou však vdechovány ve větším množství, mohou mít nepříznivé zdravotní účinky.

Všechny materiály nasáklé vodou byste měli co nejdříve odstranit. Také mějte na paměti, že bez ohledu na to, jak moc je vysušíte, nemůžete je znovu použít.

Je také dobré, když po celém postiženém místě rozmístíte ventilátory, které urychlí proces sušení. Můžete také použít vlhkoměry, abyste zjistili, zda je úroveň vlhkosti v doporučeném procentu.

Závěr

Bez ohledu na typ práce je důležité poznamenat, že synchronizovaný proces vám umožní snadno to provést. Také ochrana před jakýmkoli poškozením by měla být vaší nejvyšší prioritou při provádění jakýchkoli úkolů, jako je řešení vodou poškozené sádrokartonové desky.

Procházením tohoto článku jste se dozvěděli, že postup, jak odstranit vodou poškozený plošný materiál, je jednoduchý a snadno sledovatelný. Nyní můžete efektivně provádět okamžité akce v případě, že voda neočekávaně napadne váš prostor.