Jak odstranit vlasy z prádla v sušičce? 7 nejlepších tipů!

Jak odstranit vlasy z oblečení v sušičce? Postupujte podle tipů, abyste nechali lapač vláken bez nečistot, použijte několik prostěradel do sušičky, použijte několik kuliček do sušičky, nahřejte oblečení nasucho, použijte aviváž, opláchněte oblečení octem & použijte nějaké utěrky z mikrovlákna.

Vzhledem k tomu, že praní prádla je nejzbytečnější a nejvšednější domácí prací, vyžaduje také odstranění vlasů z oblečení v sušičce. I když to může být obtížný úkol, uspokojením je, že vaše oblečení zůstane voňavé, čerstvě upravené, měkké a suchý.

Poté je třeba je uložit a úhledně složit, aby počkaly na své použití. Lidské vlasy mají tendenci se zachytit na oblečení, které vyžaduje, abyste je z oblečení odstranili. Poté je můžete umístit do sušičky. Toto je pouze přehled, takže bez dalších řečí začneme!

Tipy, jak odstranit chloupky z prádla v sušičce

Jak odstranit vlasy z oblečení v sušičce? Níže jsou uvedeny doporučené tipy, jak zvážit odstranění vlasů z oblečení v sušičce:

#1. Ponechte lapač vláken bez nečistot

Ponechte nečistoty z lapače vláken bez chlupů, protože problém se pouze zhoršuje ucpáváním síťoviny vlasy a žmolky. Ještě lepší je odstranit past ručně, abyste odstranili některé zachycené chlupy a vlákna. Poté namočte lapač vláken do teplé vody s octem a odstraňte zbytky. Odpojte sušičku a použijte měkký hadřík namočený v octě a teplé vodě. Otřete povrch sušičky. Provozujte vysavač po celé ploše sušičky. Vysaje vlasy, které uvíznou na stěně sušičky. Pokud problém přetrvává, problém vyřeší profesionální čističe. Rozeberte sušičku a přenechejte ji práci profesionála.

#2. Využijte sušicí prostěradla

Vlasy mají tendenci se lepit na oblečení. Může to mít za následek tvrdohlavý úkol, kdy musíte odstranit oblečení, které se hromadí statickou elektřinou. Statické oblečení drží chloupky ještě pevněji, zatímco probíhá cyklus sušení a zanechávají vlasy přilepené na látce. Dobrá věc, sušicí prostěradla to nejlépe vyřeší. Umístěte jeden nebo dva listy sušičky s oblečením na sušičku. Nastavte cyklus. Fólie sušičky uvolňuje na oblečení chemikálie, jako je kyselina stearová, které neutralizují statickou elektřinu. Vlákna mohou odlévat vlasy, jakmile se v nich zachytí. Chloupky lapače na lapači chlupů se svinutím oblečení. Poznejte 8 nejlepších alternativ sušičky.

#3. Využijte sušicí koule

Gumové nebo plastové kuličky hoďte do sušičky vedle prádla. Pomáhají vyhnout se shlukování oblečení; vzduch tak volně cirkuluje. Vlasy se již nelepí ani se pevně neshromažďují na oblečení. Vlasy se poté zachytí na lapači vláken, zatímco na velikost náplně jsou vyžadovány kuličky sušiče. Sušicí koule také vydávají podobné chemické výsledky jako u sušicích desek. Tlumící efekt je výsledkem statické elektřiny vytvářené oblečením. Vlasy již neulpívají na oblečení, zatímco vlasy plavou a zachycují se uvnitř lapače vláken. Sušicí koule však obsahují méně chemikálií než povlečení do sušičky. Pro některé nepoddajné oděvy místo toho použijte několik prostěradel.

#4. Použijte trochu tepla

Aplikujte na oblečení trochu tepla, abyste z něj uvolnili chloupky. Vložte nějaké oblečení do sušičky a nastavte ji na nízký stupeň asi na deset minut. Pokud tak učiníte, tkanina se uvolní a zároveň se sníží statická elektřina. Uvolnění materiálu uvolňuje vlasy. Umístěte sušičku tak, aby sušila prádlo v bubnové sušičce běžným možným způsobem. Uvolněné vlasy se pak zachytí do lapače vláken, který odstraní chlupy z oblečení.

#5. Použijte aviváž

Oblečení poseté lidskými vlasy vyžaduje vrácení do sušičky. Proveďte cyklus máchání jednou, ale s velkým množstvím aviváže. Nechte ji proniknout hluboko do látky, aby ji uvolnila a odstranila statickou elektřinu, která tlačí vlasy, aby se přilepily na oblečení. Poté vložte čerstvé oblečení zpět do sušičky. Obvykle sušte v sušičce. Nechte nové oblečení uvolnit lidské vlasy, které na nich rychle uvíznou. Vlasy jsou tak nasávány do pasti na vlákna, protože to přináší další výhody krásného a dekadentního oblečení. Přečtěte si také o tom, kdy dát aviváž do pračky.

#6. Použijte nějaké utěrky z mikrovlákna

Utěrky z mikrovlákna jsou syntetické a měkké používané k výrobě malých oděvů a ručníků. Mikrovlákno je náchylnější na statickou elektřinu. Proto lidské vlasy sahají hluboko do mikrovlákna, které odstraňuje lidské vlasy z oblečení. Po vložení do sušičky přidejte na oblečení trochu hadříku z mikrovlákna. Vysušte v sušičce a hadříky z mikrovlákna vytahují vlasy z oblečení. Všechny vlasy se přilepí na ručník.

#7. Opláchněte ho octem

Krátké namáčení nebo octová lázeň obsahuje ocet, který uvolňuje vlasy a umožňuje lapači vláken dělat svou práci. Přidejte 1 nebo 2 šálky octa do čtyřicetilitrového mycího prostředku. Umožněte oblečení nastavit na cyklus. Na octu je to, že nepoškozuje látku. Už po vložení oblečení do sušičky uvidíte výrazné zlepšení.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak odstranit vlasy z oblečení v sušičce. Je to dobrý nápad odstranit chloupky pro tento účinný čisticí stroj, který budete používat v následujících měsících. Tvrdohlavé chloupky vyžadují určité úsilí k jejich odstranění. Dodržujte tedy výše uvedené rady! Také by vás mohlo zajímat, jak vyčistit žvýkačku ze sušičky a jak vyčistit sušičku LG.