Jak odstranit usazeniny vápníku v ohřívači vody? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak odstranit usazeniny vápníku v ohřívači vody? Stačí použít louh a ocet, když chcete odstranit vápenaté usazeniny. Před umytím a použitím nechte látky v zásobníku několik hodin odpočívat.

Zda se vápník zcela hromadí v ohřívači, poznáte podle zvláštních hlasitých rachotů, které vycházejí z ohřívače. Toto konkrétní nahromadění je pevná usazenina železa, která se tvoří na zdroji ohřívače vody a dalších částech kvůli tvrdé vodě.

Odstraňte usazeniny a vápník pro udržení hladkého fungování ohřívače. Čím teplejší je ohřívač vody, pokud v něm zůstává značné množství vápenaté vody. Nemělo by být nastaveno vysoko, ale pouze kolem 125 až 145 stupňů Fahrenheita. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Kroky k odstranění nahromaděného vápníku v ohřívači vody

Níže jsou uvedeny kroky, jak nejlépe odstranit usazeniny vápníku v ohřívači vody.

Krok č. 1. Zkoumání ohřívače vody

Zkontrolujte zařízení, zda se neusazuje nebo zda se tvoří vápník. Poté vypněte stroj a přívod vynikající vody. Připojte vodovodní potrubí k vypouštěcímu kohoutku. Uschovejte zbytek hadice, ale v určité vzdálenosti ve vypouštěcím kohoutku. Teplo tak bude bezpečně unikat. Při otevírání vypouštěcího kohoutku zkontrolujte, zda na nich nejsou výrazné nebo menší bělavé skvrny. Pozorujte, jak vidíte vápník, který se hromadí. Odstraňte přívodní potrubí ve studené vodě nad ohřívačem, aby se vzduch dostal do vodní nádrže. Po vyprázdnění zásobníku uzavřete jeho vypouštění.

Krok č. 2. Použití jiných kyselin a octa

Vložte láhev naplněnou octem, kyselou vanu, chemický prostředek na čištění vápna a roztok na čištění dlaždic do jednoho šálku s chladicím vstupem. Poté po každém šálku zastavte. Vyhněte se tvorbě plynu při zastavení pití. Po několika hodinách nechte jednotku vyprázdnit. Vyčistěte, abyste odstranili většinu usazenin. Použijte nějakou tašku Ziploc, která se těsně přiváže přes přívodní vedení ledové vody. Poté sledujte, zda čištění stále funguje. Ještě chvíli počkejte, abyste viděli, zda se balónek roztahuje. Je to proto, že čistič na tyto zbytky stále působí. Počkejte šest hodin, dokud se roztok octa nerozloží a neodstraní usazeniny na vnitřku horkovodního systému. Dbejte na to, aby někdo věděl, že ohřívač vody je týden mimo provoz, než jej spustíte.

Krok č. 3. Vypouštění vody

Připojte přívodní potrubí pro vaření, abyste vyčistili ohřívač vody. Zapněte jej a pusťte sací kohoutek do studené vody. Poté aktivujte kohoutek ohřáté vody vedle topného tělesa, které doplňuje zařízení. Poté vypněte drenáž. Poté, co si všimnete, že voda vytéká z ventilu, nechte odtok a pračku umýt. Při uzavírání odtoku zajistěte čistou vodu. Navíc by se neměly objevovat žádné bubliny. Zapněte kohoutek teplé vody, abyste odstranili vzduch v ohřívači. Poté ohřívač znovu spusťte a poté jej vypusťte.

Nevýhody usazování vápníku v ohřívači vody

Jednou z hlavních nevýhod vápenatých usazenin v ohřívači vody je vytvoření izolační vrstvy v plynovém hořáku a kapalině. Štěrbina, která pomalu vyměňuje teplo, je základem přehřívání nádrže. Oteplení způsobuje oslabení oceli a rozbití krystalového krytu. Očekávaná životnost nádrže se zkrátí, protože to následně zakryje spodní součást a způsobí její pokles.

Navíc snižuje schopnost nádrže udržovat dostatek energie k rozvoji toxických anaerobních procesů. Usazenina se dostane do cirkulačního potrubí a ucpe otevřené zpětné ventily. Navíc to způsobuje vyhoření v elektromotoru. Usazeniny vápníku ucpávají vypouštěcí ventil a zastavují vodu, když jde a tlačí nádobu, a vytváří více hluku; to je při některých příležitostech nějak nepříjemné.

Proč odstraňovat usazeniny vápníku v ohřívači vody?

Náklady na vodu mohou eskalovat kvůli usazeninám a hromadění vápníku. To je také tím, že ohřívač vody nefunguje dobře. Usazeniny pod součástmi nebo nádobou zastavují vedení tepla v horké vodě. Výsledkem jsou vyšší náklady na teplou vodu a delší doba ohřevu vody. Po několika měsících vyčistěte ohřívač vody a pořiďte si filtrační systém. Připojte jej k vodovodnímu systému a vyhněte se tak hromadění.

Způsoby odstranění usazenin vápníku v ohřívači vody

Níže jsou uvedeny další způsoby, jak odstranit nahromadění vápníku v ohřívači vody:

#1. Propláchnutí ohřívače vody

Udělejte to jednou ročně, abyste pomohli eliminovat nahromadění vápníku, protože to vyžaduje vypnutí zařízení a umožnění odtoku vody.

#2. Použití chemických úprav

Vypláchněte nádrž poté, co je v ohřívači více vápníku. Nalijte trochu octa do nádrže s horkou vodou. Poté ji nechte několik hodin zůstat. Nádrž důkladně propláchněte, odstraňte vápník a ocet. Nadměrné nahromadění vápníku nemusí být problémem, pokud tyto dva nefungují. Nebo se problém nemusí týkat vápenatých usazenin. Můžete si také přečíst o dimenzování nového ohřívače vody.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte nejlepší způsoby, jak odstranit nahromadění vápníku v ohřívači vody. Je také na vás, abyste ji propláchli a použili chemické látky. Pokud však tyto dvě metody nefungují dobře, hledejte v tomto případě jiné problémy. Je nezbytné naučit se odstraňovat nahromaděný vápník, abyste předešli dalšímu zhoršení problémů. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak dlouho vypustit ohřívač vody a jak zjistit, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický.