Jak odstranit svíčkový vosk z kovu

Jaká fantastická noc připravit večeři při svíčkách. Dostanete všechno připravené, uvařené jídlo, ale velký problém je, že váš kovový svícen má stále zbytky vosku. Co dělat? Žádný strach, jsme tu, abychom vás naučili, jak odstranit svíčkový vosk z kovu.

Svíčky používáme k různým účelům. Nejprve osvětlují oblast, což nám umožňuje zažít celkové estetické vjemy, které kolem nás produkují. Co se ale stane, když vosk nakape na jeho kovový svícen?

To je něco, po čem nikdo netouží. Ale nenechte se tím odradit od pálení svíček. V závislosti na povrchu existuje mnoho technik odstraňování vosku.

Jak odstranit vosk ze svíček z kovu

Metoda 1: Zmražení

Zmrazením kovového svícnu vosk ztvrdne natolik, že jej lze odštípnout nehtem. Můžete také použít neabrazivní nástroj, jako je kuchyňská gumová škrabka. Zhruba hodina by měla stačit na to, aby vosk na kovovém svícnu ztuhl.

Je tomu tak, pokud na něm nejsou žádné další komponenty, jako je dřevo nebo kámen. Pokud svícen obsahuje jiné materiály, nedávejte jej do mrazničky, protože tyto části mohou rozbít nebo oddělit kov. Zmrazovací procedura je také užitečná při odstraňování voskových zátek, které se usadily na dně svícnu.

Metoda 2: Použití fénu

Dalším způsobem, jak odstranit svíčkový vosk z kovu, je použití fénu. Tato metoda je perfektní, zvláště pokud má váš svícen hodně zářezů, kde se drží pryskyřice. V tomto případě může být proces trochu chaotický, takže se ujistěte, že pod něj vložíte látku.

Nechcete, aby se přebytečný vosk rozlil na váš drahocenný stůl, že? Pořiďte si tedy cokoliv, co dokáže ochránit váš nábytek před případným politím. Takže teď, co dělat?

Nejprve položte kovový svícen na povrch, který je v souladu s vaším elektrickým výkonem. Můžete jej umístit blízko místa, kde máte fén. Nechtěli byste být příliš daleko od místa, kde jste připojeni.

Poté nastavte fén na nejvyšší nastavení a umístěte jej na místa, kde se hromadí vosk. Po několika minutách si všimnete, že vosk začíná uvolňovat. Vyteče z držáku a na ochrannou látku, kterou jste pod něj umístili.

Jakmile se přebytečný vosk ze svíčky roztaví, setřete vosk suchou a čistou papírovou utěrkou. Otřete jej jemně a také rychle, protože vosk rychle tuhne. Poté svícen důkladně umyjte prostředkem na mytí nádobí.

Metoda 3: Použití vroucí vody

Je pochopitelné, že vosk spadne na kovový svícen, který drží kužel na místě. Naštěstí můžete rychle vrátit kov do původní podoby. Nejprve byste však měli přivést k varu hrnec s vodou – tolik vody, aby byl svícen ponořen.

Poté po vypnutí hořáku postavte svícen do hrnce. Jak se voda postupně ochlazuje, vosk sklouzne z kovu. Poté, co se voda vrátí na pokojovou teplotu, vyjměte svícen a setřete veškerý zbývající vosk měkkým hadříkem.

Můžete uvolnit vosk z kovového svícnu pomocí octa?

Použití octa k uvolnění vosku je účinné. Může však způsobit korozi a rezivění kovu, protože obsahuje kyselinu octovou. Tyto informace je třeba mít na paměti, pokud máte kovové svícny.

Tipy, jak odstranit vosk ze svíček z kovu

K odstranění zbytků vosku z křišťálových nebo skleněných svícnů můžete použít glycerin nebo denaturovaný líh. Alkohol byste však neměli používat na měď nebo mosaz, protože odstraní lak. Místo toho si kupte vysoce kvalitní svíčky, abyste se vyhnuli dalšímu kapání vosku.

Ropné svíčky mají tendenci více unikat a obsahují barvy, které by mohly potřísnit oblečení.

Čerstvý vosk ze svícnu můžete snadno seškrábnout. Pokud je to však možné, odstraňte vosk, jakmile ztuhne.

Když je vosk na svíčku ještě teplý, jde snadno odstranit. Je-li to možné, seškrábněte kapky, jakmile je vosk po sfouknutí svíček dostatečně studený na dotyk. Vyčištění po ztuhnutí zabere trochu více práce.

Pokud jsou držáky svíček vodotěsné, můžete vosk změkčit pod tekoucí horkou vodou. Poté byste měli být schopni zbavit se většiny vosku. Další možností je použití opačného teplotního extrému.

Zmrazte svícny na několik hodin a poté odlomte křehké povlaky. Protože se vosk při nízkých teplotách smršťuje, je tato metoda ideální pro votivní svíčky. Tvrdohlavý vosk v držáku by měl vyskočit.

Po roztavení nebo zmrazení vosk jemně vydrhněte. Odstraní všechny zbývající zbytky. Pokud čistíte rozbitné svícny, vyložte dno dřezu ručníky.

Závěr

Zde jsou jednoduché způsoby, jak odstranit svíčkový vosk z kovu. Používání svícnů je zásadní, ať už chcete používat svíčky ke zkrášlení a osvětlení vašeho prostoru. Jak název napovídá, votivní svícny se používají k přenášení svíček z různých důvodů.