Jak odstranit sprejovou barvu z vodou poškozené vrstvy? 3 způsoby

Barva se postupem času stahuje. Jste zde, protože vás konkrétně zajímá, jak odstranit sprejovou barvu z vodou poškozené vrstvy.

Když přijde čas na přemalování, sáhnete po štětci a plechovce rozjasňujícího spreje. Vrstva barvy může proměnit nudné stěny, podlahy a dokonce i strop v něco lákavějšího.

Můžete však souhlasit s tím, že stav barvy materiálu lze použít k určení jeho stáří. Barva se časem kazí, ale je také poškozena přírodními jevy a ničením, jako je voda a povětrnostní podmínky, které způsobují její vyblednutí.

Na druhou stranu je vrstva vyrobena z vrstev materiálu na bázi dřeva, takže můžete také hledat odpověď na otázku „jak ošetřujete vodou poškozené dřevo“.

Začněme tím, že zjistíme, jaký druh barvy je třeba odstranit.

Typy barev

Výběr správné barvy ve spreji pro vaši vrstvu může výrazně ovlivnit, jak vypadá, drží a funguje.

Barva pro všeobecné použití

Lze jej použít na většinu vnitřních i venkovních povrchů a různé materiály včetně dřeva.

Na olejové bázi

Základní nátěr není u olejových stříkaných barev ve většině případů potřeba kvůli jejich vysoké odolnosti proti odlupování a korozi.

Latexová barva

Pro lepší přilnavost obsahuje pryskyřici vyrobenou z akrylu nebo polyvinylu.

Tipy

Pomocí bílého hadříku namočeného v alkoholu zjistěte, zda je současná barva stěny na vodní nebo olejové bázi (na místě, kde není cesta). Barva je na vodní bázi, pokud začne měknout a přenášet se na hadřík.

Pokud alkohol neodstraní žádnou barvu, pak je na olejové bázi.

Odstranění barvy ve spreji seřazeno podle typu

Metoda č. 1. Chemické odstraňovače nátěrů

Chemické odstraňovače nátěrů jsou jedním z nejrychlejších způsobů odstranění barvy ze dřeva. Pokud jde o odstranění barvy z velké plochy, je nejúčinnější metodou chemický odstraňovač nátěru, protože barvu rychle rozpouští.

Krok č. 1. Prvním krokem je připravit se na chemické odstraňovače tím, že si nasadíte ochrannou masku, brýle a rukavice.

Krok č. 2. Umístěte plastovou fólii na povrch, který nechcete ovlivnit. Tímto způsobem se vyhnete znečištění povrchu odstraňovačem nátěru.

Krok č. 3. Pomocí plastové misky přidejte odstraňovač barvy.

Krok č. 4.Naneste na vrstvu novou vrstvu odstraňovače nátěrů pomocí štětce. Po nanesení nechte odstraňovač nátěru 15 až 20 minut působit.

Chcete-li zjistit, zda lze latexovou barvu sloupnout, pokračujte krokem 5.

Krok č. 5.Znamením, že je připraven, je tvorba bublin a pružná textura.

Krok č. 6.Stáhněte měkkou barvu ve směru vláken dřeva pomocí plastového stěrkového nože nakloněného směrem od vás. Čím více můžete loupat, tím lépe.

Krok č. 7.Do samostatné misky umístěte minerální destiláty. Minerální líh lze použít k čištění kartáčů s mosaznými štětinami nebo podložek z ocelové vlny.

Odstraňte zbytky barvy na bázi olova ještě důkladnějším drhnutím dřeva.

Krok č. 8.Vlhkým hadříkem očistěte vrstvu a nechte ji uschnout na vzduchu.

Krok č. 9.Vyčistěte štětec, ocelovou vlnu nebo kartáč s mosaznými štětinami v minerálním lihu a uložte jej mimo dosah dětí. Zlikvidujte zbytky plastové fólie.

Metoda č. 2. Přísady pro domácnost používané k odstranění latexové barvy z povrchu

Krok č. 1. Náhradou může být smíchání lihu a citronové šťávy v poměru 1:3 nebo nalití 4 polévkových lžic citronové šťávy do šálku lihu.

Krok č. 2.Svou směs můžete nanést na měkký a bílý kus bílé látky.

Krok č. 3. Bílá látka by měla být nasycena a přetřena přes skvrnu od latexové barvy.

Krok č. 4.Tento krok by se měl opakovat tolikrát, kolikrát je potřeba, aby se zajistilo, že skvrna od latexové barvy byla zcela odstraněna.

Metoda č. 3. Návod na odstranění olejové barvy

Jakmile přilne k povrchu, olejová barva se hůře odstraňuje. Dřevěné předměty a povrchy jsou zvláště vhodné pro přilnavost olejových barev.

Je možné odstranit olejový nátěr a dodat dřevěnému nábytku nový nátěr.

Krok č. 1.Pomocí chemického odstraňovače nátěrů povrch důkladně natřete dřevem natřeným olejem. Pomocí odstraňovače natřete malé části dřeva.

Krok č. 2.Zajistěte, aby se chemický odstraňovač dostal do prasklin a štěrbin, aby odstranil veškerou barvu. Nechte chemický odstraňovač zůstat na vrstvě po doporučenou dobu.

Krok č. 3.Seškrábněte měkkou, poddajnou olejovou barvu. K odstranění barvy použijte plastový stěrkový nůž.

Párátko dokáže odstranit barvu z prasklin a štěrbin ve dřevě. Barvu zlikvidujte v jednotce na odpad barvy.

Pokud nebyla všechna barva odstraněna, znovu naneste druhou vrstvu chemického odstraňovače nátěrů a opakujte.

Krok č. 4.K odstranění přebytečné barvy použijte vlhký měkký hadřík a chemický odstraňovač.

Odstranění barvy z povrchu vrstvy: Bezpečnostní pokyny

  • Prvním krokem v každém standardním malířském projektu, včetně opravy poškození vodou, je očištění povrchu poškozené oblasti otřením.
  • Očistěte oblast vlhkým hadříkem a nechejte ji uschnout, než přejdete k dalšímu kroku.
  • Shromážděte všechny své materiály a nástroje. Dobře větraná místnost je nutností.
  • Nošení starého oblečení je dobrý způsob, jak ušetřit peníze.
  • Chemické odstraňovače nátěrů uvolňují toxické výpary. Postupujte podle pokynů, pokud je v nich uvedeno, že jej můžete používat pouze venku.
  • Při práci s nebezpečnými materiály je vždy dobré nosit rukavice a obličejovou masku.
  • Pod položku, na které pracujete, umístěte kus starých novin, plachty nebo plachty.
  • Nikdy nenechávejte víko otevřené, pokud nechcete, aby do vašeho pracovního prostoru pronikaly výpary.

Závěr

Se všemi metodami, které jsme probrali, kroky, jak odstranit sprejovou barvu z vodou poškozené vrstvy, již nejsou strašným úkolem. Přinejmenším předpokládám, že se tak v tuto chvíli cítíte.

Voda může proniknout vrstvou a začít hnít, když obsah vlhkosti dosáhne 20 procent. Je mnohem pravděpodobnější, že si všimnete růstu plísní a způsobíte poškození laku.

Můžete se také podívat na tento související článek o tom, jak opravit vodou poškozenou překližku. Mějte na paměti, že nejúčinnější metoda bude určena stavem poškození, typem nátěru a počtem vrstev.