Jak odstranit spálený tuk na sporáku

Chcete vědět, jak odstranit připálený tuk ze sporáku? Existují čtyři snadné způsoby; a ty zahrnují použití jedlé sody, bílého octa a coca-coly.

Odstranění odolných mastných skvrn nemusí stát mnoho. Mohli byste být překvapeni některými čisticími prostředky používanými na tyto silné mastné skvrny.

Před zvážením způsobu čištění, který k tomu použijete, nezapomeňte zkontrolovat materiál varné desky. Ujistěte se, že nezpůsobí žádné poškození nebo není natolik závažný, aby na povrchu zanechával škrábance – při manipulaci s teplem během čištění postupujte opatrně. Tento článek vám pomůže odstranit tyto těžké skvrny pomocí běžných kuchyňských přísad, které už možná máte. Pojďme na to, ano?

Způsoby, jak odstranit spálené na tuku z horní části sporáku

Pokud je vařič čerstvý, můžete z něj snadno odstranit tuk. Když je tuk ještě měkký, můžete o nepořádek pečovat pomocí kuchyňského odmašťovače. Ale když to bylo spáleno na sporáku, může to být trochu složité. Zde je seznam několika věcí o tom, jak odstranit připálené tuky ze sporáku:

#1. Jedlá soda

Jedná se o jednoduchý, ale účinný způsob odstranění spáleného tuku. Budete potřebovat vlhký hadřík a jedlou sodu. Nejprve na navlhčený hadřík dejte jednu nebo dvě lžičky jedlé sody, podle toho, kolik si myslíte, že budete potřebovat. Poté je pomocí lžíce přitlačte a promíchejte, aby vytvořily pastu. Pastou otřete tuk a vlhký hadřík. To pomáhá změkčit mastnotu a bude snazší ji setřít. Doporučuje se také použít plastovou škrabku. Zůstanou zde zbytky oleje, proto dokončete další vlhký hadřík.

#2. Bílý ocet

Je známo, že ocet pomáhá odstraňovat odolné skvrny. Nalijte nebo nastříkejte trochu octa přímo na vytvrzený tuk. Kyselost ji rozpustí natolik, že ji lze setřít houbou nebo plastovou škrabkou. Můžete také znovu zahřát varnou desku před použitím octa, protože to také pomáhá.

Věděli jste, že ocet může také pomoci zabránit dalším mastným skvrnám na vašich hrncích a pánvích? Je to stejný koncept, jako byste předehřáli varnou desku, aby se ocet více vsákl. Na požadovaném hrnci nebo pánvi budete muset 10 minut vařit 2 šálky octa. Znáte způsoby čištění octem.

#3. Ocet a jedlá soda

Uhodl jsi to. Když se skvrna zdá příliš tvrdohlavá na to, aby použila pouze jednu ze stejných metod, proč je nekombinovat? Jak již bylo zmíněno výše, místo použití vody na pastu ze sody bikarbony ji můžete smíchat s bílým octem. Poté pastu vetřete po celé mastné skvrně. Můžete ho nechat na skvrně sedět tak dlouho, jak cítíte, že je potřeba.

Můžete také ohřát varnou desku, protože to může pomoci vložené pastě a změkčit přísnější vrstvu zbytkového tuku. Když varná deska vychladne, můžete pokračovat v jejím otírání jiným vlhkým hadříkem nebo plastovou škrabkou. Dokončete otřením zbytku oleje vlhkým hadříkem. Může být dobré vědět, jak vyčistit varnou desku cívky.

#4. Coca-Cola

Může to být méně konvenční přístup k odstranění spálených mastných skvrn, ale funguje to. Pamatujete si dobu, kdy by lidé používali coca-colu k čištění skvrn od záchodové mísy? To mělo dokázat, jak kyselé to může být, dokonce i pro odstranění odolných skvrn. Pokud tedy máte ve své domácnosti nevysvětlitelné množství coca-coly k použití jako čisticí prostředek, doporučujeme vám to vyzkoušet. Nezapomeňte jej dokončit mýdlem a vodou, aby voněl svěže. Vědět, jak používat koks k čištění toalety.

Jak odstranit čerstvé skvrny od tuku

Nenecháme vás viset jen s řešeními starých a spálených mastných skvrn. Když je jednodušší je odstranit, dokud jsou měkké, nabídneme vám také několik snadných řešení. To jim brání v usazení na varnou desku nebo jakýkoli jiný povrch.

#1. Jedlá soda s vodou

Jedlá soda opět přijde na pomoc. Tentokrát by pastě stačila voda, protože mastnotu je stále snadné odstranit. Věděli jste ale, že to nefunguje dobře jen na mastné skvrny? To funguje také na jiných kuchyňských skvrnách. Navíc je to bezpečný čisticí prostředek, protože je šetrný k pokožce a povrchům, kterými ji čistíte.

#2. Mýdlo na nádobí

Mýdla na nádobí jsou určena k boji proti mastným povrchům; proto jsou obzvláště vhodné na mytí nádobí, protože se mohou rychle mastit jídlem. Když se vám omylem zašpiní oděv nebo jakákoli tkanina, může vám s tím pomoci i mýdlo na nádobí. Nechte ho asi půl hodiny sedět na skvrně a vetřete jej pod tekoucí vodou.

Závěr

Pokud vám tento článek pomohl, podělte se o něj s přítelem, který chce vědět, jak odstranit spálenou mastnotu ze sporáku. Někdy lze nejnáročnější skvrny vyřešit běžnými přísadami, které máme doma. Můžete si přečíst související články; porozumět tomu, jak čistit rošt na sporáku a jak čistit cívky elektrických sporáků. Děkuji za přečtení!