Jak odstranit spálený cukr na plynovém sporáku? 6 úžasných tipů!

Pokoušíte se zjistit, jak odstranit připálený cukr na plynovém sporáku? Snadná odpověď na váš dotaz je, že jej můžete odstranit použitím domácích produktů nebo chemikálií. Můžete jej například čistit horkou vroucí vodou zahřátím sporáku a poté vlhkým ručníkem, drátěnou drhnem, octovým sprejem nebo ostrou žiletkou. Po dokončení vaření je vždy skvělé sporák vyčistit.

Je docela náročné vyčistit plynový sporák, jakmile je zanesený spáleným cukrem. Proto je vždy lepší vyčistit cukr z varné desky, než začne hořet.

Přátelé, pokud vás toto téma skutečně zajímá, přečtěte si prosím tuto esej až do konce!

Tipy, jak vyčistit spálený cukr na plynovém sporáku

Jak tedy odstranit spálený cukr na plynovém sporáku? Je těžké vyčistit spálený cukr z plynového hořáku, zvláště když je studený. Čištění připáleného cukru ze skleněné varné desky, ale čištění připáleného cukru z ocelového sporáku je hračka.

Nikdy nevytvářejte v blízkosti plynového sporáku žádné věci související s cukrem, jako jsou mléčné koktejly nebo džus, a nikdy nevařte cukrovou vodu na plynovém sporáku se skleněnou deskou; trvale zničí vaši varnou desku.

Pokud je připálený cukr, který se zkazil na varné desce, hustý a těžko se odstraňuje, budete muset použít sporákové chemikálie a postupy. Chemikálie jsou účinnější než běžné domácí chemikálie, jako je ocet, vroucí voda a jedlá soda, a poskytují vynikající výsledky.

Přesto čištění spáleného cukru na plynovém hořáku těmito chemikáliemi vyžaduje čas. Nejste si jisti, jak odstranit spálený cukr z plynového sporáku? Zde je několik fantastických strategií, jak odstranit spálený cukr z plynové varné desky.

#1.Pomocí vroucí vody

Pokud omylem upustíte cukr na varnou desku, pokuste se jej ihned vyčistit, než ztvrdne a uvízne. Pokud není možné nalít horkou vroucí vodu na spálený cukr, nechte vodu pouštět, dokud se všechen cukr nerozpustí. Nechte oblast několik hodin zaschnout, než ji setřete čistým ručníkem. Tento postup je jednoduchý a účinný.

#2. Rozpalte kamna

Pokud vám omylem spadne cukr na varnou desku, snažte se ji co nejdříve uklidit, než ztvrdne a zasekne se. Pokud není možné nalít spálený cukr horkou vroucí vodou, pokračujte v nalévání, dokud se cukr úplně nerozpustí. Poté počkejte několik hodin, než oblast oschne, než ji otřete čistým hadříkem. Tento proces je přímočarý a účinný.

#3. Pomocí scrubber

Pokud chcete odstranit spálený cukr z plynového sporáku, oškrábejte ho pomocí nylonové drhně. Pamatujte, že pračku byste měli používat pouze v případě, že je vaše varná deska kovová nebo ocelová – čistička pomáhá odstranit veškerý připálený cukr. Odstraňte zbytky měkkým ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna, namočte látku do teplé vody a otřete povrch. Pokud je vaše plynová varná deska keramická nebo skleněná, nepoužívejte čističku, protože to sklo jednoduše poškodí. Pro tento postup jsou vhodné pouze plynové kovové varné desky. Pokud si nechcete kupovat nylonovou drtičku, vězte, jak vyrobit nylonovou síťovinu.

#4. Pomocí břitvy

K odstranění spáleného cukru z kovových varných desek lze použít holicí strojek s jednou čepelí. Žiletka docela úspěšně škrábe připálený cukr a dobře se s ním odstraňuje připálený cukr; pokud však máte skleněnou desku, nikdy nepoužívejte tvrdokovovou škrabku. Ačkoli karbidová škrabka poškozuje skleněné varné desky, může vyčistit spálený cukr z ocelových nebo kovových povrchů.

#5. Pomocí octa

Připálený cukr na plynovém sporáku lze snadno odstranit pomocí domácích chemikálií. Vezměte prosím pár kapek octa a přidejte do něj vodu. Pomocí špachtle důkladně promíchejte roztok. Vyplňte oblasti spáleného cukru odpovědí. Nechte povrch zůstat vlhký, dokud se celý roztok nerozpustí v cukru. Jakmile zjistíte, že se cukr začal rozpouštět, otřete ho utěrkou z mikrovlákna. Tento postup je docela úspěšný, ale jeho dokončení trvá dlouho.

#6. Pomocí jedlé sody

Jedlá soda je další možností, jak se zbavit spáleného cukru na plynovém hořáku. Nalijte ocet do misky a přidejte jedlou sodu. Poté jej naneste na spálený povrch cukrového sporáku. Nechte roztok ustát přes noc.

Jedlá soda je základ s antibakteriálními čisticími vlastnostmi, zatímco ocet je kyselina octová, která má kyselé vlastnosti.

Když obě směsi zareagují, dojde k neutralizaci, což znamená, že veškerý nepořádek je smyt. Je to jedna z nejpraktičtějších DIY chemikálií na čištění spáleného cukru z plynového sporáku. Projděte všechny tyto postupy; pomohou vám s úklidem připáleného cukru. Abyste procesu porozuměli, víte, jak čistit jedlou sodou.

Je to obal!

Přátelé, děkuji, že jste s námi zůstali na konci tohoto tématu. Byli jsme rádi, že budete všichni informováni o tom, jak odstranit připálený cukr na plynovém sporáku? Projděte všechny tyto postupy; pomohou vám s úklidem připáleného cukru. Pro více článků o sporáku se podívejte, jak vyčistit odkapávací pánve na sporáku a jak vyčistit sporák Viking. Děkujeme, že jste si přečetli tento článek!