Jak odstranit spálený cukr na plynovém sporáku? 6 snadných způsobů!

Přemýšlíte, jak odstranit připálený cukr na plynovém sporáku? Při dalším čtení tohoto článku se dozvíte několik fantastických tipů, jak vyčistit spálený cukr na sporáku. Sporáky jsou srdcem kuchyně; bez sporáku je vaření nemožné. Sporáky vám pomohou vařit zdravá a chutná jídla.

Po uvaření jídla je vždy lepší sporák vyčistit. Vzhledem k tomu, že kamna jsou používána každý den, pokaždé a každou sezónu, kvůli každodennímu používání se kamna stávají nepořádkem. Snažte se udržovat kamna v dobrém stavu. Je to také prospěšné pro vaše zdraví.

Udržujte sporák mimo jakékoli nečistoty, zbytky a jiné zbytky jídla, zejména od cukru. Jakmile je spálený cukr pevně přilepen na sporáku, je velmi frustrující jej čistit na plynovém sporáku.

Tipy, jak vyčistit spálený cukr na plynovém sporáku

Čištění spáleného cukru na plynovém sporáku je trochu obtížné, zvláště když je to neuvěřitelné. Pokud máte skleněnou varnou desku, je těžké vyčistit spálený cukr, ale použití ocelového sporáku je snadný úkol.

V blízkosti plynového vařiče nikdy nepřipravujte žádné předměty související s cukrem, jako jsou mléčné koktejly, džus, a hlavně na plynovém vařiči nevařte cukrovou vodu; trvale poškodí vaši varnou desku. Pokud je spálený cukr, který se kazí na sporáku, velmi hustý a přilepený na sporáku odolný, takže potřebujete speciální chemikálie a techniky, jak spálený cukr odstranit.

Chemikálie fungují efektivněji než domácí chemikálie, jako je ocet, vroucí voda a jedlá soda, poskytují dobrý výsledek, ale tyto chemikálie potřebují čas, než vyčistí spálený cukr na plynovém sporáku. Zajímá vás, jak vyčistit připálený cukr na plynovém sporáku?

Zde je několik fantastických technik, které vám pomohou odstranit připálený cukr na varné desce. Jak tedy odstranit spálený cukr na plynovém sporáku?

#1. Pomocí vroucí vody

Pokud se cukr náhodou vysype na varnou desku, zkuste ji na místě vyčistit, než na ní ztvrdne a pevně přilne. Pokud není možné nalít horkou vroucí vodu na spálený cukr, přilévejte vodu znovu a znovu, dokud se všechen cukr nezačne rozpouštět. Nechte oblast několik hodin; poté jej otřete čistým hadříkem. Tato technika je přímočará a užitečná. Pro další tipy si přečtěte o čištění spáleného cukru na hladkém horním sporáku.

#2. Rozpalte kamna

Chcete-li odstranit spálený cukr na plynovém sporáku, zapněte sporák na vysoký plamen; po nějaké době uvidíte, že se spálený cukr začal rozpouštět; v tu chvíli vypněte sporák. A otřete rozpuštěný cukr na místě a noste rukavice, když čistíte roztavený cukr.

#3. Pomocí scrubber

Předpokládejme, že se chcete zbavit spáleného cukru z plynového sporáku, sporáku pomocí nylonové pračky. Mějte na paměti, že myčku používejte pouze v případě, že je vaše varná deska vyrobena z kovu nebo oceli. Za prvé, scrubber pomáhá seškrábat všechen připálený cukr. Poté zbytky otřete měkkým ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna, namočte hadřík do teplé vody a otřete povrch.

Pokud je plynová varná deska keramická nebo skleněná, držte ji mimo dosah myčky, čistička pouze poškozuje skleněné desky. Tato metoda je účinná pouze pro plynové kovové sporáky.

#4. Pomocí břitvy

Chcete-li odstranit připálený cukr na kovových varných deskách, použijte holicí strojek s jednou čepelí. Žiletka je velmi účinná při seškrabávání připáleného cukru, dobře se s ním odstraňuje připálený cukr; nikdy nepoužívejte karbidovou škrabku, pokud máte skleněnou desku. Karbidová škrabka je škodlivá pro skleněnou varnou desku, ale pomocí této čepele můžete drhnout připálený cukr na ocelovém nebo kovovém povrchu. Abyste tomu lépe porozuměli, vězte, jak odstranit připálený cukr ze skleněné varné desky.

#5. Pomocí octa

Domácí chemikálie jsou také velmi účinné při odstraňování připáleného cukru na plynovém sporáku. Pro tento účel použijte šálek vody a přidejte do ní ocet. Roztok dobře promíchejte špachtlí. Nalijte roztok do spálených oblastí cukru. Necháme na povrchu, dokud se veškerý roztok nerozpustí v cukru. Když zjistíte, že se cukr začal rozpouštět, otřete jej hadříkem z mikrovlákna. Tato metoda je velmi účinná, ale proces je časově náročný. Jako doplňkovou informaci se můžete podívat na to, jak čistit horní prvky kamen.

#6. Použitím jedlé sody

Další alternativou k odstranění připáleného cukru na plynovém sporáku je použití jedlé sody. Vezměte misku octa a přidejte do ní jedlou sodu. Směs míchejte, dokud se nestane velmi hustou pastou. Poté naneste na povrch spáleného cukrového sporáku. Nechte roztok přes noc. Ocet je kyselina octová; má kyselé vlastnosti a jedlá soda je základ s antibakteriálními čisticími vlastnostmi.

Když obě směsi spolu reagují, dochází k neutralizaci, což znamená, že veškerý nepořádek je pryč. Jedná se o jednu z nejlepších domácích chemikálií, která dělá zázraky a pomáhá vyčistit připálený cukr na plynovém sporáku.

Je to obal!

Pokud vás zajímá, jak odstranit spálený cukr na plynovém sporáku? Stačí si přečíst všechny tyto metody; tyto techniky vám pomohou vyčistit spálený cukr. Zkuste tuto metodu jednou. Doufám, že jsou úžasné a líbí se vám, přátelé! Pro další články o kamnech se podívejte, co mohu dát mezi sporák a pult. Děkuji za přečtení!