Jak odstranit sediment z ohřívače vody? 8 snadných kroků!

Jak odstranit sediment z ohřívače vody? Následuje postup propláchnutí jednotky, napuštění nádrže do octa, udržení teploty a instalace změkčovače vody.

Tyto metody pomáhají eliminovat zanášení ventilů a kohoutků. Voda, která protéká kolem domu, je značně snížena. Protože tyto problémy zastavíte, nebudete se obávat, že ohřívač vody bude mít omezenou životnost, snížený výkon, nižší výkon a účinnost topného článku.

Nikdy tedy nesmíte zapomenout vypláchnout usazeniny z jednotky. Pamatujte, že usazeniny způsobují selhání nádrže nebo topných prvků. Okamžitě tento problém vyřešte, nebo jej není možné nebo obtížné vyčistit. Pojďme tedy bez dalších řečí lépe porozumět těmto metodám!

Metody odstranění sedimentu z ohřívače vody

Níže jsou uvedeny způsoby odstranění sedimentu z ohřívače vody:

#1. Propláchnutí jednotky

Propláchnutí jednotky vyžaduje, abyste to prováděli dvakrát ročně, aby se zabránilo hromadění usazenin. Metoda zahrnuje vypouštění a odstraňování plovoucích částic z jednotky. Před zahájením napájení systému nejprve vypněte elektřinu nebo plyn. Poté přerušte přívod studené vody, aby se do nádrže během proplachování nedostala žádná voda. Poté uchopte hadici a připojte ji k drenáži. Odtéká někam do bezpečí, protože voda je příliš horká. Vypusťte a propláchněte. Ujistěte se, že je ventil studené vody otevřený, dokud voda zcela nevyteče. Podívejte se, zda už nezůstal žádný sediment. Tehdy je výkon ohřívače vody zpět.

#2. Namočte nádrž do octa

Ocet je kuchyňská přísada, která se nevyužívá pouze při vaření. Pomáhá však odstraňovat usazeniny v ohřívači vody. Každodenní čištění tvrdé vody, která se hromadí, je nutností. Abyste se jim vyhnuli, použijte ocet. Po úplném vypuštění jednotky nalijte jablečný ocet do nádrže. Zavřete vypouštěcí ventil a nechte ocet důkladně vsáknout. Nechte to šest hodin a déle a poté ocet propláchněte.

#3. Udržování teploty

Nastavte termostat nad vysokou hodnotu, abyste pomohli škálování budovy. Nastavte zařízení na přibližně 120 stupňů Fahrenheita. Vyšší teplota riskuje, že jednotka vytvoří další sediment. Vyšší teplota vody povzbudí více minerálů, jako je hořčík a vápník, aby zůstaly ve své pevné formě. Zabraňte usazování zbytků v ohřívači vody. Vyvarujte se nastavení extrémně vysoké teploty ohřívače vody.

#4. Instalace změkčovače vody

Nainstalujte systém změkčování vody uvnitř domácnosti jako dlouhodobé řešení pro boj s usazováním sedimentů, protože to dále odstraňuje ionty, které se stávají tvrdou vodou, protože to také ovlivňuje spotřebiče, instalatérské práce a zdraví člena rodiny. Hořčík, rozpuštěné ionty a vápník se odfiltrují. Výměna sodíkových iontů ve vodě. I když je změkčovač vody drahý a vyžaduje údržbu po instalaci, je stále správné podívat se na jeho dlouhodobé účinky.

Podrobný průvodce odstraňováním sedimentu z ohřívače vody

Při odstraňování sedimentu z ohřívače vody postupujte podle níže uvedených kroků.

#1. Vypnutí zařízení

Pokud máte elektrický ohřívač vody, vypněte hlavní vypínač. Ale pokud je váš plynový ohřívač, otočte termostat na pilotní nastavení, které vypne topné těleso ohřívače vody. Tímto způsobem se voda zcela ochladí. Před zahájením projektu údržby se ujistěte, že se nikdo nedostane do sprchy nebo neumyje nádobí.

#2. Vypnutí ventilu studené vody

Vypněte ventil ve studené vodě. Zařízení rozpohybuje horkou vodu v celém vašem domě s tvrdou vodou přivedenou do zásobníku, která pak horkou vodu vytlačí. Pokud do nádrže nepřitéká studená voda, je možné nádrž důkladně vypustit. Pokud neabsolvujete tento krok, voda neustále proudí do odpadu a nádrže, což vás bude stát více na účtu za vodu.

#3. Nechání vody vychladnout

Před vypuštěním ohřívače vody nechte vodu uvnitř nádrže vychladnout. Nevypouštějte pouze horkou vodu, ale nechte nádrž vychladnout po vypnutí jejích topných prvků, protože to trvá přirozeně dvě hodiny u objemnějších nádrží ohřívače vody.

#4. Připevnění zahradní hadice nebo odpadu k vypouštěcímu ventilu na straně nádrže

Připojte zahradní hadici k vypouštěcímu ventilu ohřívače vody. Hledejte vypouštěcí ventil na straně ohřívače vody. Poté připojte hadici. Natáhněte hadici úplně, jinak budete čelit netěsnostem při vypouštění nádrže ohřívače vody.

#5. Umístění konce hadice do odpadu nebo kbelíku

Pátým krokem, jak odstranit sediment z ohřívače vody, je umístit konec hadice do žáruvzdorného typu kbelíku. Před vypuštěním zařízení se ujistěte, že odtok nepřetéká.

#6. Zapnutí kohoutku

Otevřete kohoutky kolem, abyste zastavili vakuum, které se tvoří v potrubí. Přepněte jej na horké nastavení a nechte jej běžet. Už z nich nebude vytékat žádná voda, protože zavřete ventil studené vody do ohřívače vody a nevytlačí žádnou teplou vodu.

#7. Začněte vypouštět nádrž, když zapnete vypouštěcí ventil

Zapněte ventil plochým šroubovákem. Nemělo by docházet k únikům a odtok nebo kbelík, kde vypouštíte vodu, nepřetéká.

#8. Vypnutí vypouštěcího ventilu, odstranění hadice a další

Znovu naplňte nádrž a zavřete ventil, abyste mohli vyjmout hadici. Zapněte ventil studené vody a topná tělesa zpět do polohy „zapnuto“. Kohoutky by měly být stále zapnuté, takže poté, co se vrátí k normálnímu průtoku, byste je měli vypnout. Počkejte asi třicet minut, než otestujete horkou vodu. Zařízení musí mít v nádrži opět ohřáté galony vody. Tímto způsobem je již bez sedimentů. Myslím, že je užitečné přečíst si kontrolní seznam ohřívačů vody.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak odstranit sediment z ohřívače vody zmíněnými metodami. Rozhodněte se, která z nich je podle vás vhodná. Při odstraňování zbytků ve svůj prospěch postupujte také podle jasného průvodce krok za krokem. Určitě bude snadné tento problém vyřešit. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak vyrobit solární ohřívač vody a ohřívač teplé vody dělá hluk při vytápění.