Jak odstranit rezavé skvrny z betonu tlakovou myčkou? 7 snadných kroků!

Chcete vědět, jak odstranit rezavé skvrny z betonu tlakovou myčkou? Pokud ano, odstraňte skvrny od rzi, ale nejprve ošetřete jeho povrch odstraňovačem rzi. Existuje sedm jednoduchých kroků, které můžete provést, a zde je jen letmý pohled na proces:

Opláchněte jej tlakovou myčkou a poté očekávejte skvělé výsledky. Pokud si myslíte, že skvrna je stále na betonovém povrchu, znamená to, že děláte něco špatně. Výběr odstraňovače rzi závisí do značné míry na době, po kterou skvrna zůstane na betonovém povrchu. Pokud už nějakou dobu leží na betonovém povrchu, je obtížnější jej odstranit. Začněte s drobným ošetřením skvrn od rzi, pokud si nejste jisti, jak je stará. Nyní, pokud to stále nefunguje, pokračujte v primárním ošetření skvrn od rzi. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Kroky k odstranění drobných skvrn od rzi z betonu pomocí tlakové myčky

Před ošetřením rzí se nejprve ujistěte o betonovém povrchu, který budete řešit. Kyselinami ošetřený a natřený betonový povrch je jemný. Je také náchylný na kyselejší čisticí prostředky. Čistící roztoky je dobré naředit na měkký a natřený betonový povrch. Používejte pouze 1 díl čisticího roztoku na 1 díl vody. Poté si připravte potřebné materiály, jako je voda, tekutý prací prostředek, gumové rukavice, ocet nebo čistá citronová šťáva, ochranné brýle a další. tlaková myčka. Každopádně jak odstranit rezavé skvrny z betonu tlakovou myčkou:

Krok č. 1. Čištění betonového povrchu vodou a mýdlem

Zbavte se skvrn od rzi z betonu vodou a mýdlem. Odstraňte mastnotu nebo nečistoty z povrchu. Hustá špína a špína mohou odstranit kyseliny, když pronikají do povrchu betonu. Tak nakonec vytáhne skvrnu od rzi.

Krok č. 2. Opláchněte roztok

Opláchněte mýdlový roztok na skvrny od rzi z povrchu betonu. A poté použijte čistší vodu. Dále zbavte betonový povrch stop mýdla.

Krok č. 3. Aplikace citronové šťávy

Naneste neředěnou citronovou šťávu na skvrny od rzi. Citronová šťáva je účinným a vynikajícím řešením pro odstraňování skvrn.

Krok č. 4. Namáčení betonového povrchu citronovou šťávou

Betonový povrch se skvrnami od rzi namočte citronovou šťávou. Nechte kapalinu usadit po dobu deseti až patnácti minut. Citronovou šťávu nechte patnáct minut louhovat a intenzivně pronikat do oblasti. Poté reaguje se skvrnou.

Krok č. 5. Opláchněte kyselinu tlakovou myčkou

Při oplachování kyseliny z povrchu betonu použijte tlakový čistič. Toto zařízení je skvělou alternativou při drhnutí povrchu. Vyberte správnou trysku tlakové myčky. Zvolte nulovou nebo patnáctistupňovou trysku pro silný a robustní sprej. Nízkotlaký typ trysky přináší pevnější a špičatější sprej.

Krok #6. Opláchněte skvrny od rzi

Opláchněte zrezivělé místo & nech to uschnout. Pokud má stále přetrvávající skvrnu, postupujte podobně.

Krok č. 7. Nahraďte bílý ocet citrónovou šťávou

Místo citronové šťávy zvolte bílý ocet, pokud ten druhý nezbaví skvrny od rzi. Ocet je skutečně vynikajícím čisticím roztokem. Je také robustnější ve srovnání s citronovou šťávou.

Kroky k odstranění velkých skvrn od rzi

Pokud metoda citronové šťávy a bílého octa selže, poznáte, že se jedná o výraznou skvrnu rzi. Vyberte si tedy vitálnější kyselinu nebo komerční typ čističe rzi. Nejlepší odstraňovač skvrn od rzi na betonový povrch je ten s kyselinou šťavelovou. Oh, před vším ostatním si možná budete chtít přečíst o tom, jak odstranit rez kyselinou šťavelovou.

Některé cenné kyseliny každopádně obsahují fosforečnan sodný a kyselinu chlorovodíkovou, když se ředí vodou. Vyhněte se kyselině chlorovodíkové ponechané na povrchu betonu příliš dlouho, jinak dojde ke změně barvy. Zřeďte 2 díly 1 dílem vody, pokud jdete do kyselého roztoku na chvíli zůstat. Zabraňuje tomu, aby povrch zmodral. A dodržujte všechna bezpečnostní upozornění na štítku láhve, protože kyseliny jsou žíravé. Používejte ochranné pomůcky. Připravte si materiály, jako je tlaková myčka, gumové rukavice, ochranné brýle, voda, mýdlo, komerční odstraňovač rzi, dlouhé kalhoty atd. košile s dlouhým rukávem.

Krok č. 1. Shromáždění vybavení a materiálů

Umístěte ochranné vybavení & shromáždit potřebné vybavení a materiál.

Krok č. 2. Čištění betonového povrchu vodou a mýdlem

Očistěte betonový povrch se skvrnami od rzi vodou a mýdlem. Odstraňuje mastnotu a špínu z povrchu. Nečistoty mohou zničit výsledky, protože omezují schopnost kyseliny proniknout hluboko do betonového povrchu.

Krok č. 3. Opláchněte potřísněnou oblast

Místo potřísněné rzí opláchněte vodou. Nechte zaschnout. Nikdy neaplikujte na mokré místo komerční typ čističe rzi. Nebo to může jen snížit míru jeho účinnosti. Je lepší si přečíst štítek s pokyny.

Krok č. 4. Aplikace odstraňovače rzi

Naneste odstraňovač rezových skvrn na postiženou betonovou plochu. Přečtěte si bezpečnostní pokyny a pokyny na lahvičce.

Krok č. 5. Nechte odstraňovač skvrn od rzi stát v klidu

Nechte odstraňovač skvrn od rzi nebo kyselinu chvíli stát. Nikdy se nepokoušejte nechat směs vydržet déle, mohlo by dojít k poškození povrchu betonu.

Krok #6. Oplachování pomocí tlakové myčky

Po uplynutí doby máčení beton opláchněte tlakovou myčkou. Tlaková myčka má osmdesátinásobný tlak hadicové trubky, takže je účinná namísto drhnoucího kartáče. Nyní se tato myčka účinněji vypořádá se skvrnami od rzi na betonovém povrchu.

It’s A Wrap!

Nyní víte, jak odstranit skvrny od rzi z betonu tlakovou myčkou. Nejlepších výsledků dosáhnete po opláchnutí tlakovou myčkou. Bílý ocet nebo citronová šťáva neředěné jsou ideální, když řešíte drobné skvrny. Zahrňte tipy uvedené v části, jak odstranit výrazné skvrny od rzi. Přečtěte si související články; know how na čištění betonu bez tlakové myčky a jak na čištění betonové terasy bez tlakové myčky.