Jak odstranit rez ze sporáku na dřevo? 5 nejlepších tipů!

Používáte kamna na dřevo, a tak se obáváte, jak odstranit rez z kamen na dřevo? V tomto článku pomáhá při odstraňování rzi z kamen pět vynikajících tipů.

Kamna jsou nezbytnou součástí kuchyně. Bez kamen není vaření možné. Kamna se používají v každodenním životě, pokaždé, dokonce každou minutu, a od sezóny k sezóně. Kvůli každodennímu používání se kamna mohou dostat do trosek a stanou se tak nepořádnými.

Pokud kamna po každém vaření nečistíte, nezůstanou vaše kamna dlouho trvanlivá. Po každém použití je nutné kamna setřít měkkým hadříkem, takže vypadá leskle. Pokud je váš kuchyňský sporák čistý, nezrezivělý a nespálený, znamená to, že jste odborník na úklid. Jste mistrem této dovednosti. A tato dovednost je prospěšná při čištění všech spotřebičů, kuchyňského nářadí a domácích věcí v dobrém stavu. Odborník na úklid se tedy vždy stará o věci, které jsou přítomny v jejich domě.

Co jsou kamna na dřevo?

Kamna na dřevo jsou obdélníkové krabicové tvary, které jsou upevněny trochu daleko od zdi. Jsou vyrobeny z litiny. Pokud používáte kamna na dřevo, pak už víte, že tato kamna velmi rychle zreziví kvůli zvlhčovači a pokud tato kamna nepoužíváte. Možná budete chtít vědět, jak fungují kamna na dřevo.

Tipy, jak odstranit rez ze sporáku na dřevo

Pokud se kamna na dřevo nepoužívají denně, litina špatně zreziví a kamna pro vás již nezůstanou v bezpečí. Hledáte způsob, jak odstranit rez z kamen? Toto jsou nejpůsobivější a nejužitečnější tipy, které vám překvapivě pomohou.

#1. Použitím ocelové vlny

Ocelová vlna je svazek ocelových drátů, který se používá k čištění a leštění. Používá se k odstraňování rzi z kovů, železa, oceli a dřevěných povrchů. V tomto procesu nejprve zchladíte kamna a vyjmete z nich jídlo.

Poté se drátěná vlna vtírá kruhovým vzorem na zrezivělou oblast, dokud není veškerý zrezivělý povrch čistý a čistý. Pokud jste s čištěním skončili, otřete povrch na několik minut hadříkem z mikrovlákna. Vidíte fantastický výsledek a veškerá rez z kamen. A vaše kamna vypadají leskle.

#2. Použitím kamenných barev

Pokud jsou vaše kamna na dřevo zkorodovaná kvůli nepoužívání nebo vlhkosti, musíte se pokusit kamna vyčistit. Protože vám zrezivělá kamna nepomáhají, škodí také vašemu tělu – k odstranění rzi používají barvy z kamen. Zkuste použít kamna; nikdy nepoužívejte běžné barvy. Vůbec nefungují.

Kamnářská barva si poradí s teplotami až 600 stupňů Celsia; efektivně udržuje toto teplo a nikdy se neodlupuje, zatímco obyčejný kolík tuto teplotu nikdy neudržuje a nepřežije. Kamnářské barvy jsou jedinečné; fungují velmi dobře s menším úsilím. Při této metodě natřete zrezivělá kamna a nechte je zaschnout. Poté jej snadno použijte. Možná bude nejlepší vědět, jak namalovat kamna.

#3. Pomocí ocelového kartáče

Když kamna čistíte, nikdy je nedávejte na mokré místo. Nejprve položte koberec pod kamna a poté spusťte proces čištění. Chcete-li odstranit rzi z kamen pomocí tuhého kartáče, otřete drátěný kartáč o zrezivělou oblast a vmasírujte ji veškerou silou, dokud se zrezivělé části nestanou bez nárazů.

Pokud chcete zjistit, zda je povrch hladký či nikoli, jemně zatlačte rukou na hrbolatá místa. Poté vyčistěte horní část kamen měkkým ručníkem nebo oblečením. Poskytuje vynikající výsledky.

Možná bude nejlepší vědět, jak vyčistit vnitřek kamen.

#4. Použitím cementu

Toto je také jedna z nejlepších metod k odstranění rzi z kamen na dřevo. Při této metodě nejprve ze sporáku odstraníte veškeré jídlo, prach nebo nečistoty. Poté naneste cement na kamna, musíte kamna aplikovat na zrezivělá místa. Tento cement je tuhý, proto se nikdy nepokoušejte jej nanášet rukou.

Zkuste pomocí nafouklého nože nanést cement na kamna. Po nanesení cementu na kamna na dřevo ho nechte, dokud nevyschne. Poté vlhkým hadříkem nebo měkkým ručníkem vyčistěte všechny povrchy kamen. Použitím tohoto tipu uvidíte fantastický výsledek.

#5. Pomocí kamnického leštidla

Abyste odstranili rez z kamen na dřevo, měli byste použít leštidlo na kamna. Dodá vašim kamnům nový lesk. Při této metodě nejprve odstraňte prachové částice z kamen. Poté kamna dobře vydrhněte, zejména na zrezivělých částech. Až budete s drhnutím hotovi, naneste leštidlo na kamna.

Poté naneste leštidlo na zrezivělé části a nechte jej působit minimálně jeden den nebo 24 hodin, dokud zcela nevyschne. Poté jej očistěte měkkým hadříkem. Přečtěte si dále, abyste věděli, jak vyčistit kamna na dřevo.

Je to zábal

Všechny tyto metody, které jste si přečetli výše, jsou jedinečné; tyto metody vám poskytnou vynikající výsledky. Takže jste se nikdy nestarali o to, jak odstranit rez z kamen? Přátelé, vyzkoušejte tyto tipy, jak vyčistit horní hořák plynového sporáku.