Jak odstranit podlahové topení ze zdi? 3 snadné kroky!

Chcete se naučit, jak odstranit podlahové topení ze zdi? Pak jste na správném místě! Naučte se tyto cenné kroky, které vás povedou od začátku, dokud úplně neodstraníte ohřívače ze stěn.

Pokud jste si mysleli, že odstranění ohřívače základní desky je složitý úkol a že jej nemohou vrátit neelektričtí odborníci, mýlíte se. Na druhou stranu, pokud se vyskytne problém s vaším ohřívačem, zavolání licencovaného technika vám pomůže jej bezpečně odstranit.

Mezitím, pokud vaše základní deska nemá problém a chcete ji odstranit nebo nahradit novou, tyto kroky vám pomohou dosáhnout vašeho cíle ještě dnes. Správné odstranění ohřívače ze stěn zajistí vaši bezpečnost, zabrání poškození ohřívačem a umožní vám je sejmout pro účely čištění.

Tipy pro odstranění topného tělesa ze zdi

Při odstraňování ohřívače musíte zvážit věci, které zabrání poškození zařízení, zejména pokud má ohřívač drobné závady nebo žádné nemá. Naučit se, jak správně sejmout topné těleso ze zdi, je nutností. Nejprve vypněte zdroj napájení. Může to znít, jako by se to běžně doporučovalo, ale někdy se stane, že někteří lidé vypnou zařízení až po otevření krytu ohřívače nebo po pocítění elektrického výboje. Za druhé, když sejmete přední kryt, buďte opatrní při manipulaci s vodiči a ujistěte se, že jste pečlivě oddělili připojení. Pomůže vám je rychle a dobře připevnit.

Postup Odstranění ohřívače základní desky ze zdi

Opatrné a opatrné vyjmutí ohřívače zabrání dalšímu poškození a usmrcení elektrickým proudem během procedur. Na vyjímání srdce nebudete potřebovat příliš mnoho nástrojů a potřebujete jich jen několik, jako je Philip šroubovák, stěrkový nůž, gumové rukavice a zkoušečka napětí. Pomocí zkoušečky napětí zkontrolujete a zajistíte, že neteče elektřina. k zařízení. Pokud nemáte žádné zkušenosti a nemáte žádné znalosti o používání volt testeru, nebojte se, protože je součástí kroků. Jsi připraven? Začněme!

Krok č. 1. Vypněte zdroj napájení

Přejděte ke zdroji napájení vašeho ohřívače základní desky a vypněte jej. Pokud je váš ohřívač elektrický a má termostat, nastavte jej na nejnižší nastavení a vypněte zařízení. Pokud jste nainstalovali samostatný jistič pro ohřívač nebo jiná zařízení, vyhledejte vypínač na ohřívači a vypněte jej. Na druhou stranu, pokud se jedná o zásuvný ohřívač, odpojte jej ze zásuvky. Co se týče plynových ohřívačů, najděte zónový ventil poblíž kotle a vypněte jej.

Krok č. 2. Odpojte vodiče

Po vypnutí ohřívače základní desky a zdroje napájení odpojte vodiče. Chcete-li to provést, odstraňte přední přístupový kryt uvolněním šroubů a umístěním vodičů. Pokud jste viděli elektrikáře nebo nainstalovali topení, můžete osobně určit, které kabely jsou. Pokud si ale nejste jisti, kterou stranou, můžete otevřít obě. Po otevření přístupového krytu odšroubujte drátěné nástavce, které drží dráty pohromadě, a vytáhněte každý drát z drátěných nástavců. V ohřívači 190 voltů budou bílé, černé, zelené a bílé dráty, ale ve 240 voltech se k nim přidá červený drát (horký drát). Odpojte je všechny, včetně zemnícího vodiče.

Nedotýkejte se žádných otevřených vodičů, pokud je nezkontrolujete pomocí voltmetru, pokud to chcete zkontrolovat voltmetrem. Volt tester měří napětí ve dvou bodech a má dvě sondy. Pro kontrolu se dotkněte jedním hrotem zařízení obvodového vodiče a druhým uzemňovacího nebo bílého vodiče. Napěťový tester musí ukazovat nulu a světla musí zůstat zhasnutá. Pokud váš tester čte a kontrolky svítí, zkontrolujte přestávky, abyste zjistili, zda je správně vypnutý. Možná vás také bude zajímat, jakou velikost drátu pro ohřívač základní desky.

Krok č. 3. Vyjměte ohřívač

Po úspěšném odpojení všech vodičů. Nyní můžete ohřívač bezpečně vyjmout, použijte Philipův šroub a povolte všechny šrouby uvnitř krytu ohřívače. Pomalu vytáhněte ohřívač ze stěny. Pokud je ohřívač zaseknutý, můžete jej odstranit pomocí páčky.

Zajistěte přívodní a napájecí vedení na stěně. Nikdy je nenechávejte bez dozoru. Můžete zavolat technika, aby je usadil, nebo odpojit vodiče od panelu a vytáhnout je. Pro vodiče ve vašem ohřívači zašroubujte všechny drátěné nástavce zpět a stočte je k elektrické skříni, pokud váš ohřívač tuto funkci podporuje. Na druhou stranu, pokud váš ohřívač nemá elektrickou skříň, můžete nainstalovat a zakoupit přestavbu.

It’s A Wrap!

Konečně jste se naučili, jak odstranit topné těleso ze zdi. Nyní můžete ohřívač odstranit sami a později jej vyměnit za nový. Doufám, že vám tento článek pomohl odstranit ohřívač a další důležité podrobnosti o procesu. Pokud považujete tyto kroky za matoucí a potřebujete ohřívač odstranit, neváhejte zavolat nebo požádat licencovaného technika, aby vám s demontáží ohřívače pomohl. Můžete si také přečíst o tom, jak natřít topné těleso základní desky a jak blízko může být nábytek k topnému tělesu.