Jak odstranit plísně a plísně z vinylových sedadel lodí: 4 kroky

Nic se nevyrovná čistým sedadlům lodí, ale plísně a plísně mohou tento vzhled zničit. Abyste se s tím vypořádali, musíte vědět, jak odstranit plísně a plísně z vinylových sedadel lodí.

Vaše loď je významnou investicí, do které vkládáte vysokou hodnotu. Vinylová sedadla jsou však jednou z nejzranitelnějších, zejména na lodích s otevřenou palubou, kde může voda způsobit růst plísní a plísní, které vytvářejí nevzhledné černé a oranžové skvrny.

Plísně a plísně jsou věci, které nechcete vidět na sedadlech vašich lodí, ale mohou se rychle rozrůst, protože vaše loď je většinou na vodě. Plísně a plísně přibudou, pokud sedačky po celodenním rybaření nebo zábavě u vody neotřete, na což byste často zapomněli.

Většina výrobců lodí volí pro svá sedadla vinyl, protože odolá vlhkým podmínkám pravidelného vystavení vodě a dalšímu stresu spojenému s pobytem na vodě. I tak může na vinylu stále růst plíseň.

Kroky při odstraňování plísní a plísní na vinylových sedadlech lodí

Lodě nám umožňují užívat si vody různými způsoby, ale kvůli tomu vždy dojde k vystavení vlhkosti, což je něco, co mohou plísně a plísně využít jako příležitost k růstu.

Čištění a údržba jsou nutné pravidelně, aby naše plavidla vypadala atraktivní a v dobrém funkčním stavu. I když někdy může zmeškané datum údržby a čištění způsobit kolonii plísní a plísní, které zamoří vaše vinylové sedadlo.

Zde je návod, jak odstranit plíseň a plíseň ze sedadel vašich lodí:

Krok č. 1. Připravte si potřebné čisticí prostředky

Chcete-li odstranit plíseň a plísně na vašich vinylových sedadlech, musíte mít k tomu všechny potřebné typy vybavení, jako je kartáč, hadřík, rozprašovač a co je nejdůležitější, vaše čisticí roztoky.

Bylo by vhodné aplikovat na vaše vinylové sedadlo vhodný čisticí roztok, aby nedošlo k jeho poškození. Zvláště když uvažujete o použití bělícího prostředku k čištění sedadel, bude to vyžadovat oleje, které umožní sedadlu odolat vodě a vlhkosti.

Zde je článek o tom, jaký je nejlepší čistič pro použití v tlakové myčce.

Při výběru odstraňovače skvrn z plísní a plísní zvažte, že mnoho z těchto ošetření používá bělidlo jako jednu ze složek. Pokud uvažujete o tlakovém mytí, přečtěte si zde, jak používat tlakovou myčku Sun Joe.

Krok č. 2. Naneste čisticí roztok

Jakmile shromáždíte všechny potřebné čisticí prostředky, začněte nastříkáním roztoku na odstraňování plísní na židle. Vzhledem k tomu, že se v takových oblastech rády tvoří plísně a plísně, měli byste také nastříkat do všech mezer a švů na sedadle lodi, abyste zajistili co největší pokrytí.

Poté nechte čistič chvíli sedět. Ve většině případů jej musíte namočit asi na pět minut, ale pokud máte velmi houževnaté a těžko odstranitelné skvrny, můžete jej namáčet i déle.

Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, můžete se také řídit doporučeními vašeho odstraňovače plísní. To dává roztoku na čištění forem čas na rozbití plísní a plísní, aby se čištění usnadnilo.

Krok č. 3. Vydrhněte plíseň a plíseň

Je čas začít s drhnutím poté, co jste čekali, až odstraňovač plísní zakouzlí. Doporučuje se používat měkčí kartáč, aby nedošlo k poškrábání vinylových sedel a zbytečnému poškození.

S ohledem na to je nejlepší, abyste se při čištění vyhnuli používání příliš velkého množství energie, protože to může způsobit poškození.

Naštěstí, pokud jste si zakoupili schopný čistič plísní a plísní, nebudete muset vynaložit více úsilí a času na dokončení práce. Na druhou stranu pomáhá při odstraňování plísní z vašeho vinylu, i když počítejte s tím, že nějaké zbytky zůstanou.

Pamatujte na zákoutí a soustřeďte se na drhnutí klíčových oblastí.

Poté, co vyčistíte hlavní problémové oblasti, budete chtít vyčistit veškerý zbývající materiál formy. Můžete použít prakticky jakýkoli hadřík, pokud se rozhodnete, ale doporučujeme mikrovlákno, protože je jemnější a méně pravděpodobné, že způsobí roztržení vinylu.

U tohoto typu látky je také nejúčinnější utírání krouživými pohyby. Opakujte proces podle potřeby, nebo dokud nezůstanou žádné stopy plísně a plísní, aby je viděly oči.

Krok č. 4. Naneste na sedadlo vinylový ochranný prostředek

Přestože jste již pro odstranění plísní z vinylových sedaček udělali dost, není nikdy na škodu provést nějakou preventivní údržbu. Vinylové ochranné prostředky mají dvojí účel: zlepšují vzhled vašich sedadel a zároveň je chrání před poškozením UV zářením.

Pokud použijete tyto produkty, v budoucnu by k množení plísní a plísní sotva docházelo.

Závěr

Čistá vinylová lodní sedadla lahodí očím a skvrny od plísní a plísní bolí oči. Naštěstí se správnými nástroji a znalostmi o tom, jak odstranit plísně z vinylových sedadel lodí, můžete sedadla udržet bez plísní a plísní.

Udržování sedadel v čistotě se vám vyplatí, kdykoli vás napadne, že je čas prodat svou loď, protože plísně a plísně mohou snížit hodnotu vašeho plavidla. Ať už ho prodáte nebo ne, udržovat jej v čistotě a bez plísní bude vždy dobré.