Jak odstranit plíseň ze stropu popcorn 4 snadnými způsoby

Popcorn stropy mají tendenci shromažďovat více vlhkosti, takže jsou náchylnější k růstu plísní. Přečtěte si, abyste věděli, jak jednoduchými způsoby odstranit plíseň z popcornového stropu.

Díky své jedinečné struktuře, která má spoustu skulin a zákoutí, se může zdát, že se zbavit plísní v popcornových stropech není možné. Pokud však máte ty správné materiály a nástroje, můžete to snadno udělat, aniž byste potřebovali pomoc profesionálů.

Jak se zbavit plísně na stropě

Metoda č. 1. Použití Bleach Solution

Bleach je jednou z nejdostupnějších zbraní, které můžete použít k boji a zabíjení plísní. Postupujte podle čtyř jednoduchých kroků níže a čistý popcornový strop bez plísní vám přijde do cesty.

Krok č. 1. Používejte ochranné pomůcky

Bělidlo má nebezpečné výpary, které mohou ohrozit vaše zdraví, pokud ho vdechnete. Než budete pokračovat v práci, nasaďte si masku, ochranné brýle a rukavice. Také se ujistěte, že je prostor dobře větraný, aby vzduch mohl volně proudit.

Krok č. 2. Vytvořte řešení

Dalším krokem, který musíte udělat, je vytvořit v nádobě roztok bělidla a vody. Smíchejte deset dílů vody s jedním dílem bělidla.

Krok č. 3. Aplikujte roztok na oblast poškození

Uchopte kus látky nebo houbu, kterou použijete při aplikaci roztoku na strop. Ponořte jej do roztoku a pečlivě vytřete plíseň. Ujistěte se, že jste z hadříku nebo houby vymáčkli přebytečný roztok, aby nekapal dolů a nepoškodil vaši podlahu.

Krok č. 4. Osušte oblast

Jakmile vymažete veškerou plíseň ze stropu, je čas ji vysušit. Suchým hadříkem setřete vlhkost a poté nechte strop zcela vyschnout na vzduchu.

Metoda č. 2. Odstraňování plísní pomocí octa

Někteří majitelé domů dávají přednost použití octa před bělením a jinými chemikáliemi k odstranění plísní. Jeho kyselé a antimikrobiální vlastnosti jsou užitečné při odstraňování plísní. Zde je 3-krokový návod k použití octa k odstranění plísní.

Krok č. 1. Postříkejte oblast poškození octem

Nalijte velké množství octa do rozprašovače. Neředit vodou. Nastříkejte ocet na postižené místo a nechte působit alespoň jednu hodinu.

Krok č. 2. Setřete plíseň

Po hodině houbou nebo čistým hadříkem plíseň setřete. Udělejte to opatrně, abyste se vyhnuli přetržení textury vašeho popcornového stropu.

Krok č. 3. Vysušte oblast

Jakmile setřete všechnu plíseň z popcornového stropu, popadněte čistý hadřík a otřete ho do sucha. Absorbujte veškerou vlhkost, aby byl strop zcela vysušen.

Metoda č. 3. Ošetření plísní pomocí jedlé sody

Kromě octa je jedlá soda také jedním z nejlepších domácích prostředků na plísně. Zde je návod, jak jej používat.

Krok č. 1. Vytvořte řešení

Smíchejte jednu čtvrt polévkové lžíce jedlé sody s vodou, aby se rozpustila. Pro snadnou aplikaci nalijte do rozprašovače.

Krok č. 2. Nastříkejte a vydrhněte oblast

Postříkejte oblast roztokem. Pomocí kartáče jemně vydrhněte plíseň z popcornového stropu.

Krok č. 3. Znovu naneste a osušte

Místo ještě jednou postříkejte roztokem a osušte bez čištění. Pomůže to předcházet rozkladu.

Metoda č. 4. Použití čističe plísní ve stropě

Pokud patříte k majitelům domů, kteří neholdují domácím čističům, můžete použít i čističe plísní. Proces používání čističů plísní nemá daleko k použití těch domácích. Zde je návod, jak to udělat.

Krok č. 1. Používejte vybavení, abyste se chránili

Vzhledem k tomu, že čističe plísní obsahují různé chemikálie, je nejlepší nosit něco na ochranu. Používejte masku, rukavice a ochranné brýle, abyste se vyhnuli vdechování chemikálií. Udržujte prostor dobře větraný, aby nedošlo k udušení.

Krok č. 2. Nastříkejte roztok na oblast

Nastříkejte tenkou vrstvu čističe plísní na postižené místo. Dávejte pozor, abyste ji nestříkali směrem k sobě, abyste předešli potenciálnímu ohrožení zdraví.

Krok č. 3. Nechte povrch vyschnout

Než přistoupíte k odstranění plísně, nechte povrch nejprve vyschnout, aby byl absorbován popcornovým stropem.

Krok č. 4. Formu otřete vlhkým hadříkem

Jakmile se kontrola plísní zcela vstřebá, setřete růst plísní vlhkým hadříkem. Dávejte pozor, abyste co nejvíce nepoškodili texturu popcornového stropu.

Krok č. 5. Znovu použijte kontrolu plísní

Po odstranění veškeré formy znovu naneste tenkou vrstvu kontroly formy. Pomůže to zabránit opětovnému růstu plísní.

Zde je užitečný průvodce používáním kontroly plísní concrobium, který si můžete vyzkoušet. Pokud vás zajímá, jak rychle plíseň roste, můžete si také přečíst tento článek.

Závěr

Nyní, když znáte několik způsobů, jak odstranit plíseň z popcornového stropu, už se nemusíte bát růstu plísní. Jediné, co musíte udělat, je zabránit tomu, aby se stejný problém opakoval. Ušetřete se potíží a udržujte svůj domov a zdraví v bezpečí.