Jak odstranit plíseň ze stěn sprchy: 4 úžasné způsoby

Jedna věc, kterou byste měli vědět o čištění koupelny, je jak odstranit plíseň ze stěn sprchy. Koneckonců, plíseň může způsobit různé zdravotní problémy, jako je spouštění alergií nebo ovlivnění dýchacího systému.

Nedělejte si starosti, protože se můžete zbavit plísní pomocí několika přísad pro domácnost. Níže si přečtěte, co můžete potřebovat.

Jak se zbavit plísní na stěnách koupelny

Metoda č. 1. Bělidlo

Jedním z možných řešení může být staromódní chlorové bělidlo. Naneste bělidlo na postiženou oblast a nechte 30 minut působit.

Poté můžete začít drhnout jakoukoli plíseň nebo plíseň na stěnách. Po vyčištění opláchněte teplou vodou.

Rychlé připomenutí: ujistěte se, že materiál stěny odolá síle bělidla. Pokud je vyrobena z materiálu, jako je například barevná spárovací hmota, může bělidlo způsobit vyblednutí barvy.

Metoda č. 2. Ocet

Kromě bělidla můžete použít i jiné běžné předměty pro domácnost, abyste se zbavili plísní. Nejběžnější je ocet.

Možná pro vás bude překvapením, jak lze ocet použít jako čisticí prostředek. Ano, můžete jej použít k odstranění plísní ze stěn vaší koupelny.

Naplňte lahvičku s rozprašovačem bílým octem a hojně nastříkejte na místa s plísní. Nechte působit alespoň 30 minut jako s bělidlem.

Jakmile uplyne dostatek času, můžete začít drhnout.

Metoda č. 3. Jedlá soda

Pokud tam zůstane nějaká odolná plíseň, můžete vytvořit pastu z jedlé sody.

Smíchejte tři díly jedlé sody a jeden díl vody. Napěňte případné zbytky plísní a nastříkejte další ocet.

Opět můžete plíseň oprášit. Pokud nějaké plísňové skvrny zůstanou, opakujte proces, dokud žádná plíseň nebude v dohledu.

Metoda č. 4. Peroxid vodíku

Je důležité si uvědomit, že navzdory výše uvedenému postupu mohou stále existovat nějaké odolné skvrny od plísně. Ale nebojte se.

Pokud dojde k horšímu, můžete použít peroxid vodíku. Opláchněte místo, které jste vyčistili, nalijte peroxid vodíku do rozprašovače a nastříkejte postižená místa.

Pamatujte, že buďte extrémně opatrní, protože peroxid vodíku smíchaný s octem může být vysoce toxický.

V souladu s udržováním čistoty v koupelně možná budete chtít vědět, jak provést důkladnější čištění stěn koupelny nebo dokonce dlaždic na podlaze. Pro začátek pro vás máme praktický návod, jak odstranit plíseň ze sprchové malty.

Nyní, když jsme probrali to, co potřebujete vědět o čištění plísní, můžeme se podívat, jak tomu v budoucnu předejít.

Jak předcházet plísním

Chcete-li lépe podniknout kroky k prevenci plísní, je důležité vědět, odkud pochází.

Abychom to shrnuli, plísním se může dařit v oblastech s vysokou vlhkostí nebo úrovní vlhkosti. Vaše koupelna může být v zimních měsících náchylnější k plísním, když zapnete vnitřní vytápění.

Šance se zvyšuje, když vám do koupelny teče potrubí. Mokré povrchy vznikající v důsledku netěsností poskytují dobrou živnou půdu pro plísně nebo jiné druhy plísní.

Vzhledem k tomu všemu je důležité, aby byla koupelna dobře větraná.

Pokud má vaše koupelna okno, mějte ho otevřené, aby dovnitř proudil čerstvý vzduch. Kromě toho můžete nechat běžet odtahový ventilátor alespoň 30 minut po koupání.

Pokud vaše koupelna nemá okno, váš odsávací ventilátor může stále stačit. Pro lepší výsledky jej můžete nechat působit o něco déle než obvyklých 30 minut.

Pokud můžete, můžete investovat do odvlhčovače. Ujistěte se, že úrovně vlhkosti jsou na 50, abyste snížili pravděpodobnost růstu a šíření plísní.

Pokud jde o netěsné trubky, nechte je opravit hned, než bude mít nějaká plíseň šanci prospívat.

Pokud na stěnách uvidíte malé loužičky nebo kapky, okamžitě je osušte. Je lepší zabránit tomu, aby se oblasti ve vaší koupelně staly potenciálními živnou půdou pro plísně.

Kromě kontroly úrovně vlhkosti nebo vlhkosti můžete také zabránit plísním tím, že budete mít koupelnu dobře osvětlenou. Plísni se daří i v tmavých oblastech.

Pokud má vaše koupelna okno, nechte všechny žaluzie stažené, aby přirozené světlo mohlo pomoci zabránit růstu plísní nebo plísní.

Pokud nemáte okno, můžete po použití koupelny nechat světla rozsvícená déle než obvykle. 10 až 15 minut je vhodná doba ke snížení pravděpodobnosti výskytu plísně.

Zatím jsme probrali základy toho, co potřebujete vědět o plísni. Možná však přemýšlíte o tom, kdy je třeba přijmout drastická opatření.

Naštěstí pro vás máme širokou škálu zdrojů, které vám pomohou. Pokud vás zajímá, jak dlouho trvá, než se rozroste například plíseň, máme pro vás řešení.

Závěr

Plíseň může být opakujícím se problémem, ale nyní jste vybaveni tím, co potřebujete vědět, abyste se toho zbavili. S několika domácími materiály, které máte k dispozici, se můžete plísní zbavit během okamžiku.

Samozřejmě pomáhá přijmout opatření, která mu zabrání nebo alespoň sníží možnost růstu padlí. Nyní, když jsme probrali základy, nebude příliš velký problém zjistit, jak odstranit plíseň ze stěn sprchy.