Jak odstranit plíseň z vlny: 4 užitečné domácí kutilské kroky

Plíseň je opravdu problém pro každého. Zde jsou cenné věci, které se můžete naučit, jak odstranit plíseň z vlny a další.

Jak se přirozeně zbavit plísní

Pokud se chcete skvrn od plísně zbavit přirozeně, začněte s bílým octem. Lze jej použít prakticky na jakýkoli povrch, včetně koupelnového vybavení a obkladů, oděvů, nábytku, lakovaných povrchů, plastových závěsů a dalších, bez nutnosti dodatečného větrání.

Použijte jej na plný výkon, abyste se zbavili hustého nahromadění plísní.

Pro lehké skvrny jej zřeďte stejným množstvím vody. Pokropením zadní strany koberců a koberců plnotučným bílým octem z rozprašovací láhve můžete zabránit růstu plísní na dně.

Zde je několik kroků, jak se zbavit plísně pomocí octa:

Krok č. 1. K čištění nábytku

Budete potřebovat 1 šálek čpavku, 1/2 šálku octa, 1/4 šálku jedlé sody a 1 galon vody k odstranění plísní z dřevěného zahradního nábytku a piknikových stolů.

Důkladně opláchněte a absorbujte přebytečnou vlhkost pomocí starého froté ručníku. K čištění natřených venkovních povrchů můžete použít roztok 2 polévkových lžic čpavku v 1 galonu vody.

K odstranění plísní z proutěného nábytku použijte roztok 2 polévkových lžic čpavku v 1 galonu vody. Abyste se dostali do těžko přístupných zákrutů a ohybů, použijte starý zubní kartáček.

Důkladně opláchněte a osušte na vzduchu. Než použijete čpavek v jakékoli části vašeho domova, ujistěte se, že je dobře větraná, že máte nasazené gumové rukavice a že nemícháte čpavek s bělidlem.

Krok č. 2. K čištění sprchových závěs

Zkuste jej vyprat na jemný cyklus v pračce se dvěma osuškami (aby se plastové závěsy nepomačkaly). Během pracího cyklu přidejte do pracího prostředku 1/2 šálku jedlé sody a během cyklu máchání 1/2 šálku octa.

Odstraňte závěs z pračky před zahájením cyklu odstřeďování a nechte jej okapat; nedávejte jej do sušičky.

Krok č. 3. K čištění tkaniny

Namočte houbu do roztoku 1/2 šálku boraxu zředěného ve 2 šálcích horké vody a vetřete ji do postižených míst, abyste odstranili plíseň z čalounění a jiných materiálů. Nechte několik hodin máčet, dokud skvrna nezmizí, poté důkladně opláchněte.

Namočte oblečení do roztoku 2 šálků boraxu a 2 litry vody, abyste dosáhli stejného výsledku. Můžete kliknout na tohoto souvisejícího průvodce a zjistit, jak voní plíseň v domě.

Odstranění plísní z vlny

Plíseň je houba, která se vyvíjí ze spór plísní. Najdete ho na různých površích, včetně přírodních vláken, jako je vlna.

Po několika dnech vlhkého a teplého počasí se na vlně začne tvořit plíseň.

Plíseň se bude dále vyvíjet a šířit, dokud se spory plísní neodstraní, poškozují vaši vlnu a hnijí ji. Produkuje ji plíseň, houba, která roste na vlhkých místech, jako jsou zásuvky prádelníků, pytle na oděvy a prostor za dveřmi vaší skříně.

Zde je několik jednoduchých kroků k odstranění plísní z vlny:

Krok č. 1.Jakmile si všimnete plísně nebo ucítíte zápach, vezměte předmět ven, abyste se ho zbavili. Spóry plísní se tak nedostanou do vašeho domova.

Důrazně doporučujeme nosit gumové rukavice, ochranné brýle a masku.

Krok č. 2.Počkejte, než vaše vlněné zboží uschne na slunci. Plíseň také uschne a stane se práškovou.

Prášek proti plísni by měl být poté kartáčován nebo setřít ze starých novin nebo do sáčku. Umístěte noviny nebo sáček do venkovního odpadu.

Touto metodou můžete odstranit plíseň. Pokud ne, pokračujte jedním ze tří níže uvedených postupů, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Krok č. 3.Použijte citronovou šťávu a sůl k praní prádla z vlny. Smíchejte citronovou šťávu a sůl a aplikujte na vlnu postiženou plísní a nechte ji uschnout na slunci.

Poté jej opláchněte vodou a osušte na vzduchu. Abyste své vlně neublížili, vyzkoušejte tento přístup nejprve na švu nebo pod ním.

Krok č. 4.K čištění prádla z vlny, které lze prát, použijte bezchlorové bělidlo. Nejprve zkontrolujte svůj štítek, abyste se ujistili, že je to něco, co můžete vyzkoušet.

Chcete-li připravit jeden litr teplé vody, smíchejte jednu polévkovou lžíci bezchlorového bělidla s jedním litrem teplé vody.

Namočte oblast plísně houbou a nechte ji několik minut působit. Poté jej opláchněte vodou a nechte uschnout na vzduchu.

Pokud vlněné věci nelze prát, vezměte je do čistírny. Pokud plíseň přetrvává i po jejím odstranění, budete muset vyhledat odbornou pomoc.

Při odevzdání vlny je informujte, že má plíseň.

Závěr

Zde jsou všechny informace, které potřebujete vědět o tom, jak odstranit plíseň z vlny a další související problémy týkající se plísní. Můžete zkontrolovat nebo kliknout na tento odkaz jako průvodce, abyste se dozvěděli více o tom, jak vyrobit odstraňovač plísní a plísní.