Jak odstranit plíseň z venkovního nátěru: 2-dílný proces

Snažili jste se naučit, jak odstranit plíseň z venkovního nátěru? Všechny jsme vás zakryli!

Plíseň na exteriéru domu se může objevit jako neatraktivní zelené nebo černé skvrny u země a v oblastech, kde rostliny mohou blokovat sluneční světlo. Plísně a plísně rostou a rozvíjejí se ve tmavých, vlhkých oblastech s nedostatečnou cirkulací vzduchu, a to i mimo dům.

Omezování zeleně a úprava atmosféry ve vlhkých a ponurých oblastech může pomoci předejít plísním v budoucnu. Podívejte se na tento článek o tom, jak vyčistit plíseň z cihel, který vám pomůže se základními kroky.

Část 1. Příprava nastavení

Krok č. 1. Nasaďte si masku nebo respirátor. Vyzkoušejte nástřik a čištění na nenápadném místě, abyste zaručili, že ocet nepoškodí vnější nátěr.

Krok č. 2. Pro utlumení plísně postříkejte oblast zahradní hadicí. Nechte 30 minut schnout nebo dokud není oblast vlhká, ale ne nasáklá.

Plíseň ve vlhkých prostorách lze snadněji odstranit, aniž by se do vzduchu uvolnily spory.

Krok č. 3. Abyste zabránili návratu plísně, odřízněte listy a odstraňte všechny překážky. Protože ocet může poškodit rostliny, odstraňte veškeré listy, které si přejete udržovat.

Část 2. Sanace plísní

Krok č. 1. Smíchejte 3/4 šálku octa a 1/4 šálku vody v mixovací nádobě – vyzkoušejte nástřik a čištění na nenápadném místě, abyste zaručili, že ocet nepoškodí vnější nátěr.

Poznámka: Nechte ocet 12 až 15 minut sedět v testovací oblasti.

Krok #2. Důkladně opláchněte testovací oblast. Vyčistěte formu jednoduchou vodou a kartáčem, pokud ocet poškodí barvu.

Zabraňte poškrábání laku a jeho odlupování. Pokud není testovací místo zasaženo, je bezpečné odstranit plíseň ze zbytku exteriéru octem.

Krok č. 3. Pomocí směsi octa a vody hojně nastříkejte postižené místo. Ocet nasytí oblast a vyhýbá se trávě a dekorativnímu listí.

Nechte 12 až 15 minut octový roztok rozpustit formu.

Krok č. 4. Pomocí měkkého kartáče vydrhněte formu od barvy. Drhněte jemnými kruhovými vzory, dávejte pozor, abyste nepoškrábali lak nebo nevytvořili odlupování nebo odlupování.

Drhnutím z formy vzniká kal, který lze snadno odstranit žínkou.

Krok č. 5. Zahradní hadicí omyjte celý exteriér a dávejte pozor, abyste odstranili všechny stopy plísně a octa ze zdí a ze země pod nimi. Pro úplné odstranění spór plísní ze základů a stěn omyjte odshora dolů.

Tip: Rostliny, které umožňují lepší provzdušňování prostředí, by mohly být efektivněji použity podél fasády domu.

Píseň a plíseň na povrchu

I když odstranění plísní a plísní z exteriéru vašeho domova nemusí být těžké, bude to vyžadovat hodně úsilí. Naštěstí jinak není odstranění povrchových plísní z domova příliš těžké.

Odstranění plísní lze provést dvěma způsoby, z nichž jeden využívá vychytávku šetřící práci. První metoda zahrnuje použití kbelíku a různých kartáčů.

Možná budete chtít mít kartáč na drhnutí a kartáč připojený k prodlužovací rukojeti, abyste se dostali do vyšších rohů vašeho domu. Naplňte kbelík galonem teplé vody a šálkem bělidla, abyste vyčistili povrchy.

Pro urychlení této metody můžete použít chemikálii zvanou fosforečnan sodný nebo TSP. Vydrhněte postižená místa kartáčem namočeným v roztoku.

Pokud plíseň postihuje pouze malou část vašeho pozemku, může být snazší je umístit do rozprašovací láhve a vyčistit místa výskytu. Po dokončení čištění povrch opláchněte venkovní hadicí.

Tlaková myčka je další možností pro vymýcení povrchových plísní. Svůj dům můžete umýt s čisticím roztokem nebo bez něj, protože tryskaná voda drhne povrch a odstraňuje plísně a plísně.

Může také pomoci odstranit uvolněnou barvu, což je výhodou, když se chystáte na přemalování vašeho domova. Přečtěte si více o prevenci plísní v tomto článku o tom, jak odstranit plíseň z betonu.

Formát ve velkém měřítku

Možná zjistíte, že po pečlivém vyčištění povrchové plísně z exteriéru vašeho domova stále existují místa, kde se zdá, že plíseň pronikla hluboko do barvy nebo povrchového materiálu. Je důležité se plísně zbavit, protože by se mohla znovu objevit po nanesení čerstvého nátěru a zkrátit tak životnost nátěru.

Budete potřebovat silnější čisticí roztok, abyste dosáhli hlubšího čištění na formovaných vnějších površích. Naneste na povrchy druhý roztok z poloviny vody a poloviny bělidla.

Abyste se chránili před chemikáliemi, používejte ochranné brýle a rukavice.

Po nastříkání nebo nanesení štětcem nechte roztok alespoň 12 minut odpočívat na postiženém povrchu. To způsobí, že roztok pronikne kůží a dostane se k hluboko uloženým nádorům.

Opakujte podle potřeby, dokud forma nezmizí, poté povrch důkladně očistěte a nechte zaschnout.

Závěr

Před nanesením nového nátěru na váš domov musíte nejprve připravit povrch. To zahrnuje obroušení hrubých hran, odstranění nečistot a plísní a odstranění odlupující se barvy.

Kvůli zjevné vlhkosti a vystavení sporům plísní se na natřených plochách exteriéru vašeho místa pravidelně objevují plísně a plísně. To je dobrý zábal na to, jak odstranit plíseň z venkovního nátěru.