Jak odstranit plíseň z pračky s předním plněním: 3 snadné kroky

Hledáte odpověď, jak odstranit plíseň z pračky s předním plněním? Nakonec vám tento článek poskytne ty nejlepší, ale jednoduché metody, které můžete sledovat.

Z praček s horním plněním si většina z nás užívá technologického pokroku pračky s předním plněním. V dnešní době lidé začínají chytře investovat do svých spotřebičů, které se týkají funkčnosti, životnosti, energetické účinnosti a dokonce i ceny.

Vzhledem k výše uvedenému jsou pračky s předním plněním volbou většiny majitelů domů. Naopak častým problémem, kterému majitelé domů čelí, je napadení plísní z různých důvodů.

V takovém případě může plíseň z pračky s předním plněním páchnout a může to ovlivnit vůni vašeho oblečení. Proto je životně důležité naučit se, jak se zbavit zápachu plísní v pračce a zvláště, když se setkáte se stejným problémem u vaší pračky s předním plněním.

Proč má vaše pračka s předním plněním plíseň?

Díky schopnosti prospívat v různých podmínkách prostředí se plísním dokonale daří v pračce s předním plněním, hlavně kvůli přítomnosti vody a vlhkosti. Pokud je vám známo, plíseň je jedním z tisíců druhů hub, které žijí kolem.

Dokud je vlhkost, vlhkost, organický materiál a kyslík, plíseň by určitě rostla a množila se. Plíseň také uvolňuje spory, které cestují vzduchem, což způsobuje rozsáhlý růst.

Plíseň z myčky s předním plněním je častým problémem domácnosti v důsledku nesprávného čištění nebo zanedbání čištění. V ideálním případě pračka prádlo vyčistí, ale neznamená to, že se jinak čistí sama.

Obvykle se plísně nacházejí na pryžovém těsnění vaší přední pračky, zatímco se živí zbytky pracího prostředku a vlhkostí. Jednoduché čištění po použití myčky by proto mohlo zabránit většímu problému s růstem plísní.

Způsoby odstranění plísně z pračky s předním plněním

Protože již víte, co způsobuje růst plísní ve vaší pračce s předním plněním, zde jsou tři snadné kroky k odstranění plísní.

Krok č. 1. Kartáčujte, utírejte!

Před čímkoli jiným je při řešení plísní nezbytné nosit rukavice, masku a ochranu očí. Vyhnete se tak možnému podráždění a vdechnutí spor plísní.

Chcete-li odstranit přetrvávající plíseň a zbytky v pryžovém těsnění, můžete k vyčištění pryžového těsnění použít kartáč s měkkými štětinami nebo starý zubní kartáček. Suchým hadříkem nebo ručníkem důkladně otřete kartáčované pryžové těsnění, dokud nebudou odstraněny slizké částice.

Kromě pryžového těsnění otřete dosucha ostatní oblasti předního plnění, abyste se ujistili, že na něm nejsou žádné číhající plísně. Můžete se zkusit podívat konkrétně na dávkovač, odtok a rohy vany.

Krok č. 2. Čistěte to přirozeně

Chcete-li přirozeně odstranit plíseň z pračky s předním plněním, můžete vyzkoušet směsi přírodních roztoků, které lze nalézt ve vašem domě, aby zabily plíseň. Vyzkoušením těchto přírodních alternativ můžete zajistit bezpečnost a hospodárnost.

Několik směsí je ½ šálku vodíku a ¼ šálku citronové šťávy, ½ šálku destilovaného bílého octa a 1 šálek jedlé sody a teplá voda. Při aplikaci jakéhokoli z těchto směsných roztoků je stříkání ideální pro široké pokrytí.

Po nanesení nechte chvíli působit a nechte směsi zabít plíseň a buďte připraveni na další krok.

Krok č. 3. Spusťte čistý cyklus

Po dokončení několika kroků můžete nyní spustit cyklus čištění a opláchnout čisticí prostředky. K dokončení procesu čištění můžete také přidat jemný prací prostředek nebo bělidlo.

Spuštění cyklu na nejvyšší teplotu nejen zabije stopy plísní, ale odstraní i zápach. Další tipy na odstranění zápachu plísní najdete v článku, proč moje pračka páchne jako plíseň.

Týká se plísně v pračce s předním plněním?

Zanedbání čištění přední myčky po použití může vést k růstu plísní. I když se to nezdá znepokojivé, z dlouhodobého hlediska by to byl problém.

Když se vaše pračka začne stávat živnou půdou pro plísně, existuje vysoká pravděpodobnost hromadění mýdlové pěny a hromadění bakterií. Tyto podmínky mohou vést k páchnoucí pračce, což je další problém, který je třeba vyřešit.

To je něco, co se týká těch, kteří mají citlivost na zápach plísní. Jak již bylo řečeno, měli byste si být vědomi možných účinků zápachu plísní ve vašem těle.

Tipy

Chcete-li se dozvědět více, zde jsou další tipy, které by vám mohly pomoci:

  • Abyste zabránili usazování plísní a bakterií, vyjměte prádlo ihned po vyprání.
  • Po vyprání otřete do sucha těsnění dvířek, abyste zabránili hromadění vlhkosti.
  • Aplikujte čistič proti plísním pravidelně nebo alespoň jednou týdně, abyste zabili spory plísní.
  • Pokud necháte po použití otevřená dvířka, vlhkost se může odpařit. Zabraňuje tak růstu plísní ve vlhkých prostorách.
  • Důležitější je, že můžete zavolat opraváře, pokud je problém příliš velký na to, abyste jej zvládli.

Závěr

Není nad to naučit se odstraňovat plíseň z pračky s předním plněním. Pračka s předním plněním bez plísní je skutečně bezproblémová pračka.

Stačí použít všechny kroky a tipy pro šťastné a čisté prádlo!