Jak odstranit plíseň z plátěných tašek: 2 nejlepší řešení

Zajímá vás, jak odstranit plíseň z plátěných tašek? Plátěné tašky jsou oblíbené díky svým stylovým, cenově dostupným a ekologickým vlastnostem.

Tento druh tašky je univerzální a robustní, takže ji můžete použít jako všestrannou tašku, ať už na nákupy, na pláž nebo do posilovny. V tomto článku se dozvíte více o důvodech, proč byste měli používat plátěné tašky.

Jako různorodá taška by to získalo docela výprask. Pokračujte ve čtení a my vás naučíme, jak se o své plátěné tašky starat.

Co je plíseň?

Podle BELFOR je plíseň druhem hub, které rostou v mnohobuněčných strukturách zvaných hyfy. Tyto hyfy produkují spory plísní, které existují uvnitř i vně domů.

Naštěstí tyto spory vyžadují vlhkost, aby se jim dařilo, takže nerostou všude.

Plísně jsou špatné, protože mohou pohltit materiály, na kterých rostou, což má za následek poškození konkrétního předmětu. Přestože většina plísní není pro člověka nebezpečná, mohou mít negativní vliv na kojence a děti, lidi s astmatem nebo slabým dýchacím systémem a mohou také způsobit podráždění pokožky přímým kontaktem.

Plísně rostou rychle a jejich ponechání není ideální pro vaše věci a zdraví. Nejlepší je mít připravenou sadu akcí k prevenci plísní, a když se s ní setkáte, problém by měl být okamžitě vyřešen.

Odstranění plísní z plátěných tašek

Přestože plísně mohou růst v horkém i studeném prostředí, frigidita ve skutečnosti pomáhá zpomalit růst plísní. Rostoucí plíseň na vašich věcech by byla běžná, pokud žijete v místě s teplejším prostředím.

Růst plísně na vaší plátěné tašce neznamená, že je již vadná, a její vyhození také není tou nejlepší možností, protože ji stále můžete napravit. Několik domácích materiálů z vaší kuchyně může pomoci při řešení této situace.

Toto jsou dva nejlepší a snadné způsoby, které vám mohou pomoci při odstraňování plísní z tašky:

Metoda č. 1. Použití bílého octa

Začněte s vyprázdněním tašky. Z bezpečnostních důvodů použijte plastové rukavice, než namočíte bílý ocet na houbu.

Pomocí houbičky potřete místo postižené plísní. Poté, co plíseň zmizí, opláchněte sáček vodou a nechte uschnout na slunci.

Když je sáček konečně suchý, může vydávat nepříjemný zápach. Chcete-li odstranit nepříjemný zápach, můžete použít listy sušičky nebo jedlou sodu – nechte ji několik hodin uvnitř, abyste zajistili, že zápach zmizí.

Metoda č. 2. Použití jedlé sody

Nejprve vyjměte obsah tašky. Ujistěte se, že je suchý tím, že jej necháte několik hodin na slunci.

Poté, po vysušení na slunci, nasypte jedlou sodu dovnitř sáčku. Necháme přes noc uležet na suchém a tmavém místě.

Druhý den sáček otevřete a vlhkou houbičkou formu jemně vydrhněte pomocí jedlé sody. Vysypte přebytečnou jedlou sodu, vymyjte sáček a nechte uschnout.

Kromě toho je zde užitečný průvodce, jak vyčistit plíseň z plátna.

Prevence plísní na plátěných taškách

Plíseň na plátěné tašce není na škodu, ale je nepříjemné vidět, když roste na něčem, co obvykle používáte. Čištění a odstraňování plísní zabere spoustu času, takže je lepší takovým okolnostem předcházet.

Nejlepší způsob, jak zabránit růstu plísní sáčků, je kontrolovat vlhkost místa, kde je skladujete. Zde je několik způsobů, jak toho dosáhnout:

  • Na místě, kde skladujete plátěné tašky, použijte odvlhčovač. Čím méně vlhkosti, tím lépe.
  • Pomohlo by také ponechání rozsvícené žárovky, protože by poskytovala teplo. Čím více tepla, tím více by bylo místo suché, což může eliminovat možnost růstu plísní.
  • Plátěné tašky alespoň jednou měsíčně vyvětrejte a vysušte na slunci, abyste zabránili dalšímu růstu plísní. Zabraňte větrání tašek v noci nebo brzy ráno, kde je vlhkost obvykle nejvyšší.
  • Pokud plátěnou tašku používáte za deštivého dne, před uložením ji zcela vysušte.
  • Stále je nejlepší vyčistit tašku ihned po použití. Ať už je to mytí, utírání prachu nebo ponoření na několik hodin do slunečního světla, může to pomoci zabránit růstu plísní.

Můžete se také seznámit s tím, co způsobuje plísně ve skříni, abyste dále pomohli v prevenci růstu plísní.

Závěr

Plátěné tašky jsou všestranné předměty, které využijete pro různé příležitosti. Je potřeba se o něj starat, aby se zachoval a mohl déle používat.

Péče o plátěné tašky vyžaduje různé kroky a věci, které je třeba zvážit, například jak odstranit plíseň z plátěných tašek, správné způsoby jejich praní a dokonce i faktory, na které musíte myslet před jejich uložením. Správné zacházení s těmito věcmi vám může ušetřit námahu, peníze a čas.