Jak odstranit plíseň z kůže: 4 užitečné DIY kroky

Jste zde, protože přemýšlíte, jak odstranit plíseň z kůže. No odstranit to je poměrně snadné.

Začněte tím, že odstraníte velké kusy plísní okartáčováním všech částic, které můžete vidět, a poté kožené zboží vysajte pro důkladné vyčištění. Hadříkem s mýdlovou vodou setřete zbytky plísní a nakonec kůži otřete zředěným alkoholem s vodou.

Plíseň ovlivní nejen kvalitu vaší kůže, ale také se rozšíří a kontaminuje váš domov a bude mít mnohem závažnější dopad na váš dům a zdraví. Raději se blíže podívejte, co to je na vašem koženém zboží, protože plíseň a plíseň jsou si téměř podobné a liší se pouze svým vzhledem.

Jaké jsou rozdíly mezi plísní a plísní?

Pokud vás zajímá, jak vypadá plíseň, plíseň a plíseň jsou téměř stejné, kromě barvy a struktury. Plíseň je často bílá, práškovitá a plochá, zatímco plíseň pochází z různých barev a je rozmazaná.

Plíseň i plíseň mají podobný vliv na váš dům a zdraví. Jediný rozdíl mezi nimi je v tom, jak vypadají.

Pokud se chcete dozvědět více o jejich rozdílech, podívejte se, jak rozpoznat plíseň od plísně.

Co jsou plísně?

Plísně jsou práškovité bílé organismy rostoucí uvnitř vašeho domu pomocí kyslíku a vlhkosti. Většinou rostou na živých rostlinách nebo organické hmotě, jako je papír, kůže a dřevo.

Plíseň roste v určitém prostředí, a pokud ne, nebude se jí v dané oblasti dařit. Potřeboval vysokou vlhkost a někdy i prostředí s vysokou teplotou.

Zde je více informací, abyste věděli, co je plíseň.

Proč plísně rostou na kůži?

Vzhledem k tomu, že plíseň a plíseň rostou ve stejném prostředí, může tam, kde roste plíseň, růst plíseň.

S vlhkostí a kyslíkem mohou vaše zboží růst a hnisat. Možná nechcete, aby se to stalo, protože to může ovlivnit kvalitu vaší kůže.

Zde je více informací o tom, proč plíseň roste na kůži.

Materiály potřebné k čištění plísní

Zde jsou některé materiály, které byste mohli potřebovat při čištění kůže od plísní.

1. Nylonový kartáč

Nejprve potřebujete nylonový kartáč na čištění malých částic spór plísně z kůže.

Pokud nevíte, co je nylonový kartáč, je to pevný, odolný, pružný a elastický kartáč s nylonovými polymerovými vlákny ve štětinách.

2. Vakuum

Potřeboval bys vakuum. Vysavač bude ten, který vyčistí velké kusy plísně z kůže.

Možná budete chtít na kožené zboží použít menší vysavač místo většího. Použití velkého vakua pro malé kožené zboží může být složité.

3. Mýdlo

Mýdlo vám také pomůže vyčistit zbývající spóry plísní z vaší kůže, které pouhým okem nevidíte. Práškové nebo tekuté mýdlo používané k čištění je mýdlo, které k tomu budete potřebovat.

4. Alkohol

Alkohol se nepoužije k odstranění plísně z kůže, ale pomůže kůži vyčistit a pečovat o ni. K tomu by byl vhodný váš běžný líh.

Postup při odstraňování plísní z kůže

Zde jsou kroky k odstranění plísní z kůže. Tento proces čištění by měl být prováděn venku, aby neovlivnil vnitřek vašeho domova.

Krok č. 1. Čistým nylonovým kartáčem odstraňte skvrny od plísně, které vidíte na koženém zboží.

Krok #2. Pomocí vysavače kůži důkladně vyčistěte. Ujistěte se, že je z kůže odstraněna skvrna od plísně.

Krok č. 3. Smíchejte mýdlo s vodou a naneste malou skvrnu na kůži, abyste vyzkoušeli, zda neovlivní látku (nejlépe tam, kde si toho nikdo nevšimne). Pokud se oblast kůže zašpiní nebo ztmavne, nepoužívejte na ni mýdlo ani vodu.

Předpokládejme, že ne; namydlete kůži mýdlovou vodou pomocí houby. Po dokončení setřete pěnu vlhkým hadříkem.

Krok #4. Nakonec rozřeďte 1 šálek alkoholu do 4 šálků vody. Po naředění namočte hadřík do směsi vody a alkoholu a otřete jím kůži.

Kůži příliš nenamáčejte. Po tom všem nechte kůži uschnout.

Nyní máte kůži bez plísní!

Jak odstranit zápach plísně na kůži

Vzhledem k tomu, že plíseň a plíseň spolu nějak souvisí, odstranění jejich zápachu je velmi podobné. Pokud máte kožené zboží s barvivem, které může být těžké rozpoznat, můžete se spolehnout na jeho vůni.

Někdy plísně a plísně vydávají zřetelný zápach. Při vdechování můžete mít také alergické reakce.

Zde jsou způsoby, jak odstranit zápach plísní z kůže.

Závěr

Jak jste se dostali na konec tohoto článku, budete znát nejjednodušší způsob, jak odstranit plíseň z kůže. Ujistěte se, že používáte správné materiály, protože kůže je jemná.