Jak odstranit plíseň z gumového těsnění pračky: 5 kroků

Plísně rostou tam, kde je vlhkost, a proto není překvapením, pokud zjistíte, že se učíte, jak odstranit plíseň z gumových těsnění pračky. Jedná se o naléhavý úkol, protože jakékoli zpoždění může ve vašem oblečení způsobit nepříjemný zápach.

Proces odstranění formy z gumového těsnění vaší pračky

Níže jsou uvedeny kroky, které můžete použít, abyste zabránili nejhorším následkům plísní na vašem oblečení. Nezapomeňte provést bezpečnostní opatření, jako je nošení rukavic, brýlí a masek, abyste se vyhnuli problémům s dýcháním.

Krok č. 1. Proveďte malou přípravu s pečetí

Tato malá příprava znamená čištění těsnění, aby bylo lépe savé pro roztok, který byste použili později. Můžete to udělat tak, že namočíte ručník nebo hadr do mýdlové vody a jemně jím otřete plesnivé těsnění.

Při čištění těsnění zajistěte, abyste nepromarnili své úsilí tím, že dosáhnete každé přístupné části, ať už je pod ním nebo za ním. Nezapomeňte také vyměnit vodu nebo vypláchnout ručník pokaždé, když si myslíte, že již absorbuje příliš mnoho nečistot.

Protože se jedná pouze o fázi předběžného čištění, měli byste se zaměřit pouze na plesnivé skvrny, které lze snadno odstranit. Odolnější skvrny si nechte pro pozdější kroky.

Krok č. 2. Zbavte se ztuhlého mýdla

Jedním z hlavních chovů plísní v pračkách je ztuhlé mýdlo nacházející se mezi prostory stroje. Můžete to odstranit pomocí stejných materiálů, které jsou uvedeny v předchozím kroku.

Můžete se také rozhodnout vyjmout dávkovač mýdla, abyste snadno vyčistili nepřístupná místa. Před opětovným připojením dávkovače se ujistěte, že je zcela suchý.

U dávkovačů, které nelze oddělit, se však do dalekých rohů dostanete pomocí čističe trubek nebo lahví. Chcete -li se dozvědět více o tajemství, proč plísně rostou v různých oblastech vašich praček, můžete v tomto článku shromáždit užitečné informace.

Krok č. 3. Použijte odstraňovač forem

Je nepopiratelné, že nejjednodušší metodou, jak se plísně zbavit, je použití roztoku pro odstraňování plísní. Obvykle se dodává ve sprejových lahvích, jako je Concrobium Mold Control. Návod k použití a další důležité informace naleznete zde.

To platí hlavně pro těžko dostupné rohy. Pouhými několika postřiky můžete zajistit, aby se plíseň dostala z postižené oblasti. Pokud se forma v okamžiku neodstraní, znamená to, že roztok musí několik minut sedět, aby zcela pronikl na povrch.

Jakmile budete s nástřikem hotovi, setřete starou utěrkou formu z gumového těsnění. Můžete se rozhodnout použít výrobek, který neobsahuje škodlivé chemikálie, abyste předešli možnému zdravotnímu riziku.

Krok č. 4. Spusťte prázdnou pračku

Aby byl tento krok vysoce účinný, musíte v pračce nastavit vodu na nejvyšší teplotu. Tím je zajištěno úplné odstranění formy z gumového těsnění pračky. Chcete -li dosáhnout požadovaných výsledků, můžete také přidat čisticí prostředek, jako je šálek bělidla nebo jedlé sody.

Pokud ve vaší domácnosti není bělidlo k dispozici, můžete dosáhnout stejných výsledků pomocí čisticího prostředku na pračky a šálku pracího prostředku do myčky. Kterýkoli z těchto čisticích roztoků byste měli nechat prázdnou pračku prát několik minut.

Pokud stále vidíte špínu číhající kolem, opakujte postup. Musíte si být jisti, že gumové těsnění vaší pračky neobsahuje žádné formy.

Krok č. 5. Proveďte závěrečné vyčištění

Nakonec, když je cyklus pračky hotový, setřete zbývající formu měkkým hadříkem, doporučuje se to udělat, když je stroj ještě horký, protože to znamená, že formy jsou dostatečně měkké, aby je bylo možné vyjmout.

K odstranění plísně je také vhodné použít čerstvou vodu. Po tomto kroku ponechte stroj otevřený, aby mohl úplně vyschnout.

Běžné čištění gumových těsnění

Abyste zabránili růstu plísní v gumových těsněních pračky, měli byste jednou za měsíc spustit servisní praní. To platí zejména pro pračky s intenzivním používáním nebo pro pračky, které často dávají špinavé prádlo.

Je také důležité, abyste věděli, jak identifikovat plísně. Zde si můžete přečíst užitečného průvodce, abyste se mohli naučit různé barvy forem.

Pokud vás zajímá „jak rychle roste plíseň“, abyste věděli, kdy vložit rutinní čištění, můžete si přečíst tento článek. V zásadě byste měli být dobře informováni o darebákovi ve vašem domě!

Závěr

Součástí vlastnictví domu je naučit se odstraňovat plísně z gumového těsnění pračky. Jistě máte co do činění s jedním z hlavních padouchů při zlepšování domova, ale můžete si hrát na hrdinu nebo hrdinku podle kroků v této příručce. Je nejvyšší čas zmírnit toto záhyby na čele.