Jak odstranit plíseň z exteriéru auta: 2 užitečné tipy

Ten nechutný pohled na plíseň uvízlou v laku vašeho auta vás právě přivedl k zvědavosti, jak odstranit plíseň z exteriéru auta. S čištěním byste neměli otálet, protože plíseň, která zůstane neošetřená, jistě způsobí trvalé poškození.

Než se pustíte do samotného procesu čištění, je nezbytné připravit povrch laku. Neměli byste skákat na stříkací nebo drhnoucí část, protože byste nakonec poškodili lak. Před zahájením fáze míchání odstraňte veškeré povrchové nečistoty.

Měli byste se také obléknout do ochranných pomůcek, jako jsou rukavice, brýle, masky N-95 a respirátory P-100, zejména pokud máte oslabený imunitní systém. Pokud si myslíte, že je tento úkol pro vaše zdraví příliš nebezpečný, přenechte úkol specialistům na sanaci plísní.

Pokud si nejste zcela jisti, s jakou plísní máte co do činění, podívejte se na tuto příručku o identifikaci plísní. Také, pokud se bojíte možnosti toxických černých plísní, tento článek o tom, jak snadno identifikovat černou plíseň, vám může pomoci.

Skutečný proces odstraňování plísní

V rámci fáze předčištění byste měli auto udržovat v maximální čistotě. Zbavte se listí, klacíků a dalších forem nečistot po celém autě. Tyto věci si můžete projít se svým důvěryhodným vysavačem, aby byl proces čištění mnohem plynulejší.

Krok č. 1. Zbavte se povrchových plísní

K odstranění jakékoli viditelné plísně se důrazně doporučuje použít motorovou myčku. Tlak vody ze standardní zahradní hadice je prostě nedostatečný.

Pokud nemáte přístup k myčce, můžete vždy zajít do místní myčky vozidel. Vysoce výkonná vodní hadice, jako je tato, se běžně vyskytuje v samoobslužných mycích kabinách.

Při používání myčky můžete začít na střeše vozidla. Díky tomu můžete zjistit, jak velký tlak je nutný během zbytku procesu odstraňování formy. Můžete také začít nahoře, protože to způsobí, že forma klesne zpět dolů.

Pokud však použití vysoce výkonné tlakové myčky nedělá své, zvláště pokud plíseň sedí na laku vašeho auta a peče se na něm příliš dlouho, můžete zkusit jiné alternativy.

Vyzkoušejte univerzální čistič

Tento čisticí prostředek je účinný na palubní desky, čalounění a mnoho dalších typů povrchů. Je známo, že univerzální čističe dokážou vyčistit trik, protože neobsahují žádné agresivní chemikálie, které by mohly poškodit lak vašeho auta.

Vyzkoušejte mýdlo pro velké zatížení

V případě brouků, dehtu a dalších kontaminantů, které se obtížně odstraňují, se můžete rozhodnout použít mýdlo na mytí aut. Jako takový jej můžete použít při řešení plísní v exteriéru vašeho vozu.

Aby však bylo toto mýdlo na mytí aut účinné, zkuste provést předmytí. Díky tomu bude snazší odstranit plíseň.

Kromě toho můžete ušetřit energii na něco jiného, ​​místo abyste ji vynakládali na další čištění. Tento čisticí roztok se doporučuje používat s pěnovým dělem, protože před čištěním můžete auto pokrýt sněhem, aby se uvolnila forma.

Vyzkoušejte ocet

Po umytí může na vozidle zůstat nějaká plíseň. V takovém případě použijte roztok octa a vody. 8 dílů octa na 2 díly vody je poměr ředění.

Tento roztok lze smíchat v kbelíku nebo nastříkat pomocí rozprašovače. Natírání auta sprejem bude podstatně jednodušší.

Máte možnost nastříkat celé auto najednou nebo se soustředit na určité porce najednou. Pokud je plíseň na autě už delší dobu rozmazaná, otřete ji octem a nechte chvíli odležet. Po několika minutách formu promíchejte čistou utěrkou z mikrovlákna a omyjte ji.

Krok č. 2. Aplikujte korekci laku

Jakmile jste si vybrali, jaké čisticí prostředky se nejlépe hodí do vašeho procesu sanace plísní, můžete nyní přistoupit k aplikaci korekce nátěru. Pokud je forma na vnějšku léta zapečená, je důležité provést následující postupy.

Hliněná tyčinka

To je považováno za první krok v korekci barvy. Tímto krokem se budete moci zbavit kontaminantů, které byly zabudovány do průhledného laku. Stále je důležitý, i když provádíte běžné mytí auta, protože odstraňuje všechny přetrvávající nečistoty a téměř neviditelné částečky špíny.

Polština

Pokud si myslíte, že jste v této oblasti nováčkem, můžete se rozhodnout pro nejjednodušší metodu leštění pomocí leštičky s dvojím účinkem. Ačkoli je to považováno za uživatelsky přívětivé, je lepší být v bezpečí, než litovat.

Před použitím leštičky na zbytek vozu se vždy ujistěte, že jste vyleštili zkušební panel. Tento návod, jak správně používat dvoučinnou leštičku na auta, vám může pomoci s jejím používáním.

Vosk

Posledním krokem je nanesení čerstvé vrstvy vosku na lak. To je důležité v tom smyslu, že zajišťuje leštění. Vosk poslouží jako bariéra mezi lakem auta a jakoukoli formou nečistot, které by mohly při používání přijít do kontaktu s vaším vozem.

Závěr

Exteriéry aut jsou také živnou půdou pro plísně, takže se vyplatí vědět, jak plíseň z exteriéru auta odstranit. Nemusíte se však bát, protože tento úkol lze snadno zvládnout pomocí správných nástrojů a několika upocených kroků.