Jak odstranit plíseň z chodníku: 3 nejlepší věci k použití

Použijte svůj typický D.I.Y. domácí čisticí prostředky, jako je bělidlo nebo prací prostředek. Tyto chemikálie jsou nejlepší na odstranění plísní z chodníků.

Chodníky jsou obvykle vyrobeny z betonu a tento materiál může být ve správných podmínkách živnou půdou pro plísně. Zastíněné a chladné oblasti jsou náchylné k propuknutí této houby.

Naučte se, jak rozpoznat příznaky, abyste předešli dalším problémům.

Příčiny plísní na chodnících

Beton dokáže zadržovat vlhkost v chladných podmínkách a vrstva prachu, která se usazuje nahoře, je dokonalým zdrojem potravy pro plísně. Je důležité pochopit, které podmínky podporují růst plísní, abyste mohli houbu zkontrolovat.

Vlhkost

Stejně jako předchozí bod nemůže beton izolovat vlhkost a chodníky jsou vyrobeny z betonu. Cokoli se nahromadí z prostředí, bude ulpívat na vašich zdech.

Zimní měsíce jsou obvykle nejhorší. Bez sněhu se v chladném počasí na chodníku tvoří kondenzace a tato vlhkost je ideální pro plísně.

Vniknutí kapalné vody

Praskliny na chodníku umožňují snadnější přístup vody k infiltraci vašeho betonu. Pokud je chodník ve stínu, vlhkost zůstane v betonu.

A co výkvět?

Na chodnících se obvykle tvoří plíseň zelená nebo černá. Tyto houby mohou způsobit kluzkost chodníku a způsobit dýchací potíže.

Není divu, že se lidé bojí plísní, ale někdy věci rostoucí na chodníku nemusí být příliš vážné.

Pozor na výkvěty, může to vypadat jako bílá plíseň, ale je to neškodné. Tato vrstva jsou pouze soli a minerály zanechané odpařenou vodou.

Pokud uvidíte nějaké bílé skvrny, vyzkoušejte je postříkáním vodou. Pokud se látka rozpustí, pak máte výkvěty.

Jaké čisticí materiály mohou zabíjet plísně?

K odstranění plísní můžete použít typické domácí čisticí prostředky. Proces je podobný čištění terasy.

Zde je návod na čištění plísní na betonové terase. Stačí se podívat do kuchyňské nebo koupelnové skříňky a máte vše, co potřebujete.

1. Bělidlo

Tato běžná chemikálie dokáže vyčistit všechny skvrny doma, a to včetně plísní. Bělidlo může zabíjet plísně až ke kořínkům.

Zabrání také opětovnému růstu plísní. Spojte to s nějakým drhnutím.

2. Prací prostředek

Tento čisticí prostředek je ještě lepší varianta než bělidlo, protože se může vsáknout do betonu a chodník lépe vyčistit.

Obvykle je moudrá volba smíchat bělidlo a prací prostředek pro nejlepší výsledek čištění.

3. Bílý ocet

Bílý ocet je oblíbeným čisticím prostředkem, protože je méně toxický a lepší pro životní prostředí. Použijte jej stejným způsobem jako ostatní čisticí prostředky a zabráníte tím opětovnému růstu spór.

Postup krok za krokem při odstraňování plísní z chodníku

Čištění chodníku je jednoduché, jakmile máte potřebné materiály. Je to snadné, pokud je cesta z betonu.

Zde je návod, jak odstranit plíseň z betonu. Zde jsou tipy na čištění chodníku:

Metoda č. 1. Tlaková myčka

Síla z vody odstraní plíseň z kořenů. Je to také méně únavné než drhnout oblast.

Krok č. 1. Do nádrže vložte přípravek na hubení plísní

Vodu musíte posílit nějakými chemikáliemi. Mohl bys D.I.Y. čisticí prostředky nebo chemikálie zakoupené v obchodě, jako je Zep nebo Mold Armor.

Krok č. 2. Nastříkejte chodník čistič

Použijte nízkotlakou trysku a spusťte sprej po chodníku. Nechte čistič působit 10 minut, aby se vstřebal.

Krok č. 3. Opláchněte chodník

Použijte vysokotlakou trysku se širokým ventilátorem. Chemikálii opláchněte mávnutím.

Metoda č. 2. D.I.Y. čisticí prostředky

Bělidlo, prací prostředek a bílý ocet mohou beton dobře vyčistit a zabránit opětovnému růstu plísní.

Krok č. 1. Odstraňte formu

Použijte hadici a čistič k odstranění co nejvíce viditelné plísně. Méně plísní umožní chemikáliím čistit efektivněji.

Používejte přitom ochranné pomůcky.

Krok č. 2. Naneste čisticí prostředek

Smíchejte ocet, bělidlo nebo prací prostředek s galonem vody a vydrhněte je na chodník. Pokud máte silné skvrny od plísní, nechte roztok nasáknout.

Pamatujte, že je nejlepší používat bělidlo a prací prostředek společně, abyste se ujistili, že beton absorbuje chemikálie.

Krok č. 3. Opláchněte roztok

Použijte hadici k opláchnutí chodníku. Pro ochranu betonu před budoucím růstem plísní můžete nechat tenkou vrstvu bělidla a vody.

Jak zabránit růstu plísní

Nyní, když jste plíseň odstranili, musíte zajistit, aby se nevrátila. Nejlepší způsob, jak chránit chodník, je vyhýbat se vlhkosti.

Stříhejte stromy nebo keře, které by mohly cestu příliš zakrývat. Ujistěte se, že beton dostane správné množství slunce.

Vždy zkontrolujte, zda na zemi nejsou praskliny. Voda může proniknout do těchto otvorů, pokud jsou ponechány bez dozoru.

Cestu můžete také ošetřit akrylovým tmelem pro větší ochranu proti růstu plísní.

Závěr

Problémem může být plíseň na chodníku. Vypadá to nepříjemně, je to kluzké a mohlo by to způsobit dýchací potíže nebo alergické reakce.

Můžete se chránit, když víte, jak odstranit plíseň z chodníku. Je to jednoduchý proces, který můžete udělat s cenově dostupnými materiály.