Jak odstranit plíseň z cementu: Snadný návod v 5 krocích

Ať je to uvnitř nebo venku, plísně jsou prostě všude; není tedy nutné vědět, jak odstranit plíseň z cementu? Zatímco se tím zabýváte, podívejme se také na to, co to způsobuje.

Možná jste si všimli, že plísně běžně existují a jsou pozorovatelné na potravinách, jako je chléb, maso a sladké věci, a také na studených tmavých místech pod dřezem. Jsou prakticky všude, kde by vás to mohlo zajímat.

Plísně jsou druhem hub a pro další šíření vyžadují určité specifické prostředí. Pokud tyto plísně nějak zmizely a začaly vytvářet kolonie v něčem cementovaném, někde u vás doma, pak jsou všechny tyto požadavky na životní prostředí s největší pravděpodobností splněny.

Kroky pro odstranění plísní na cementu

Zjištění, které požadavky byly splněny ve vašem cementu, aby se umožnil růst plísní, bude ponecháno na pozdější zvážení. Vzhledem k tomu, že plísně jsou již někde ve vašem pozemku dobře rozšířeny, zde je několik kroků, kterými byste je měli účinně odstranit.

Krok č. 1. Otestujte infikovanou oblast

Nejprve budete muset vyzkoušet, zda směs, kterou budete používat na hubení plísní, nezpůsobí další poškození povrchu, který ošetřujete. Toto poškození se může pohybovat od změny barvy, srážení a odlupování.

Existuje několik druhů látek, ze kterých si můžete vybrat pro svůj problém s plísněmi: bělidlo, ocet a komerční čistič plísní. Nejprve si můžete vybrat jednu z těchto položek, připravit ji na doporučenou koncentraci roztoku, než začnete s čištěním.

Pro bělidlo můžete smíchat 10% roztok s vodou, 80% roztok pro ocet a podle doporučení pro komerční čistič plísní. Ujistěte se však, že vybíráte a používáte pouze jeden po druhém, protože jejich vzájemné spojení nebo jiné látky mohou mít toxické výsledky.

Po vytvoření řešení jej zkuste aplikovat na malou část oblasti napadené plísní, abyste otestovali jeho kompatibilitu. Pokud je vše v pořádku, můžete přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 2. Vyčistěte oblast

Než začnete s nanášením čisticího roztoku, ujistěte se, že jste odstranili všechny částice přítomné ve formovaném betonu. Vyjměte věci, zejména ty, které byly také napadeny plísní.

Umístěte předměty na volné místo, kde na ně může dopadat sluneční světlo.

Pokud je přítomen nábytek, odložte jej a zkontrolujte, zda na něm nejsou plísňové skvrny, abyste se s ním mohli vypořádat samostatně. Poté můžete nyní přistoupit k aplikaci čisticího roztoku.

Pokud je napadení plísní ve vašem dřezu, zde je článek o tom, jak se zbavit černé plísně ve dřezu, abyste si jej mohli přečíst.

Krok č. 3. Použijte své řešení

Nyní, když je v oblasti volný prostor bez překážek, můžete použít své řešení.

Při čištění problémů souvisejících s plísněmi nezapomeňte nosit své bezpečnostní vybavení. Gumové rukavice, brýle na oči a maska ​​jsou při mytí nutností, abyste se nesetkali se sporami plísní, které mohou poškodit vaše zdraví.

Pomocí houby pro velké zatížení vydrhněte formovanou oblast spolu s vybraným roztokem plísní. Nepoužívejte drátěný kartáč, protože může kartáčováním poškodit beton.

Důkladně oblast vydrhněte a ujistěte se, že nezůstanete nevyčištěné.

Po vydrhnutí a nanesení čisticího roztoku nechte směs chvíli odležet, aby mohla dokonale dělat své divy. Toto opakujte, dokud stopy plísní nezmizí.

Krok č. 4. Opláchněte a osušte

Po vydrhnutí formy z betonu nyní přistoupíte k opláchnutí betonu čisticím roztokem. Pokud vlastníte horkou tlakovou myčku, použijte ji k propláchnutí betonu.

Horká tlaková myčka je jedním z nejrychlejších a nejúčinnějších způsobů oplachování tvarovaného betonu. Pokud si nemůžete dovolit tlakovou myčku, zkuste se podívat, zda půjčovny tlakovou myčku nepůjčují.

Pokud ve vašem okolí nejsou k dispozici žádné půjčovny, můžete stále zkusit použít běžnou hadici na opláchnutí betonu.

Po opláchnutí beton osušte pomocí ručníků nebo čistých hadrů. Pokud stále vidíte nějaké zbytky plísní, zkuste jiné účinnější metody, než jaké jste použili.

Krok č. 5. Vraťte nábytek

Nyní, když je beton čistý a zbavený plísní, můžete přistoupit k vrácení věcí, které jste předtím vyndali. Před tím nezapomeňte nejprve vyčistit nábytek a další předměty, abyste zajistili, že se plísně dlouho nevrátí.

Co způsobuje plísně na cementu?

Jako každý jiný předmět má i zde kořeny pro výskyt plísní na betonu z povrchu a případnou výživu. Zatímco pro plísně může být těžké najít obživu v anorganickém betonu, mohou se živit řasami, vlhkostí a dokonce solí.

Kromě uvnitř vašeho domu můžete také chtít zjistit, co způsobuje plísně na vnější straně domu, a být efektivnější ve svém úsilí o vymýcení těchto hub.

Závěr

Nyní, když víte, jak odstranit plíseň z cementu, možná je čas zkontrolovat zákoutí a rohy vašeho domu a odstranit veškerou kolonii plísní rostoucí v jeho betonových stěnách!