Jak odstranit plíseň z batohu: 4 jednoduché kroky čištění

Máte rádi turismus? No, víte vůbec, že ​​na něm může růst plíseň?

Jako baťůžkáři byste měli vědět, jak odstranit plíseň z batohu nebo batohu, pokud se s plísní někdy setkáte. Pokud není dobře udržovaný, plíseň pravděpodobně zkazí vzhled vašeho batohu.

Plíseň se skutečně vyskytuje v různých variantách – ať už jde o barvu, strukturu a úroveň toxicity. Kromě toho plísně přenášejí toxiny, a proto představují zdravotní rizika.

Možná byste kvůli nepříjemnému zápachu plísně mohli přemýšlet o okamžité likvidaci batohu. V důsledku toho může být pořízení nového batohu vaší poslední možností.

Hledání nového může být z vaší strany nákladné a časově náročné. Když budete pokračovat ve čtení tohoto článku, budete schopni získat řešení svého problému a určitě změníte názor na likvidaci batohu bez okolků.

Postup odstranění plísně z batohu

Ve chvíli, kdy na svém batohu zahlédnete plíseň, nečekejte, až se to zhorší. Je důležité okamžitě zasáhnout a aplikovat tyto základní kroky odstranění plísně z batohu.

Krok č. 1. Prohlédněte si batoh

Před čímkoli jiným se ujistěte, že nosíte filtrovanou obličejovou masku nebo respirátor, rukavice a ochranu očí, aby se spory plísní nedostaly do vašich úst, nosu a očí. Je důležité se takovou výbavou vybavit, abyste předešli zdravotním rizikům.

Prohlédněte si každý roh batohu a zjistěte, jak velké je poškození.

Pokud na povrchu batohu zahlédnete plíseň, netřete zamořené místo rukou. Jak víte, obsahuje spory a toxiny, které by mohly podráždit vaši pokožku.

Krok č. 2. Připravte si čisticí prostředky

Poté, co přesně určíte zamořené povrchy na vašem batohu, nechte jej chvíli působit a připravte si potřebné čisticí prostředky.

Na čištění materiálů budete potřebovat kartáč, kulaté umyvadlo, mýdlo nebo saponát, citron, jedlou sodu a teplou a kohoutkovou vodu. Tyto čisticí prostředky lze snadno najít ve vašem domě a nebudou vás stát příliš mnoho.

Pokud si myslíte, že není možné obnovit tvar vašeho batohu, nebojte se, protože tato jednoduchá řešení jsou osvědčená a testovaná. K jeho čištění potřebujete jen trochu času a fyzické námahy.

Krok č. 3. Vhodná metoda čištění

Čištění batohu nebo batohu není tak těžké, jak si myslíte. Ve skutečnosti existují různé způsoby čištění při odstraňování plísní. Běžně používanými metodami čištění jsou bělení, utírání, vysávání, hadičkování a aplikace různých silných roztoků na chemické bázi.

Alternativa přírodního čisticího roztoku je však tím nejvhodnějším způsobem, jak plíseň z vašeho batohu vymýtit.

Začněte nanášením citronových extraktů na postižené povrchy a na to dejte jedlou sodu. Citronové extrakty jsou typem kyseliny citrónové, která v kombinaci s jedlou sodou jako základem vytváří přirozenou chemickou reakci.

Je to také přírodní dezinfekční prostředek, který dobře funguje s plísněmi. Nechte roztok hodinu nebo dvě uležet — poté nalijte teplou vodu na umyvadlo a namočte batoh, dokud voda nevychladne.

Poté povrch batohu postupně kartáčujte čisticím prostředkem.

Pro lepší výsledky ji hned nemyjte. Nechte hodinu působit a nechte saponát zabít skvrny plísně.

Krok č. 4. Opláchněte a poté osušte na slunci

Až dokončíte všechny výše uvedené pokyny, můžete nyní batoh opláchnout v tekoucí vodě. Ujistěte se, že na jeho povrchu nejsou žádné stopy plísní a čisticích prostředků.

Nakonec je pro vás tou nejlepší volbou sušení batohu na slunci. Ve skutečnosti je slunce přírodní dezinfekční prostředek a díky němu může být váš batoh čistší.

Příznaky napadení plísní v batohu

Typický batoh nebo batoh je vyroben z džínoviny, nylonu, plátna, bavlny a kůže. Na výběr máte různé typy batohů a záleží na vaší potřebě.

S přítomností vlhkosti, určité teploty a kyslíku může plíseň prosperovat na různých površích. Plíseň může růst i na kůži, která je běžným materiálem pro batohy.

Proto je důležité, abyste věděli, zda je váš batoh bez plísní nebo ne.

Plíseň je druh hub, který se vyskytuje v různých barvách, jako je žlutá plíseň, černá, oranžová a další s jedinečnými vlastnostmi. Ve vašem batohu je vidět ve skvrnách plísně a prachových částicích.

Také vydává rozmazaný zápach, který může dráždit nos člověka.

Jak zabráním plísni v batohu?

Může to znít jako samozřejmost, ale nejlepší, co uděláte, je ujistit se, že je váš batoh čistý a suchý. Mějte na paměti, že váš sklad by měl být bez vlhkosti, kde se plísním velmi dobře daří.

A konečně, neignorujte známky plísně.

Závěr

Jednoduše řečeno, udržovat batoh čistý a suchý po jeho použití je nejlepší metodou prevence plísní. Občas musíte zkontrolovat, kde ukládáte své cenné věci – zejména ty, které pravidelně používáte.

S těmito informacemi již víte, jak odstranit plíseň z batohu. Takže již chápete, co dělat, když problém nastane.