Jak odstranit plíseň kolem kohoutku? 3 užitečné přístupy

Máte obavy z rostoucí plísně na vašem kohoutku? Chcete vědět, jak odstranit plíseň kolem kohoutku?

Pokud se zabýváte výše uvedenými otázkami, tento článek by byl pro vás ideální. Zde se totiž dozvíte, co je plíseň, jak ji odstranit kolem kohoutku a jak ji správně vyčistit.

Pokračujte ve čtení, abyste pochopili a objevili více.

Píseň na kohoutcích

Nejprve si definujme, co je plíseň. Podle FEMA je plíseň, plíseň v raném stadiu, houba, které se daří v jakémkoli vlhkém prostředí a reprodukuje drobné spory, které cestují vzduchem.

Může růst na dřevě, stropě, dlaždicích, papírech, stěnách, tkaninách, rostlinách, potravinách a mnoha dalších. Ve srovnání s plísní má plíseň mírnější vliv na zdraví a materiály, na kterých roste.

Cokoli, co má neustále vlhký povrch, může růst plíseň, jako jsou kohoutky. Mohlo by to být nebezpečné, pokud byste vodu z kohoutku používali k pití nebo vaření.

Je tedy nutné pravidelně sledovat vaše faucety. Nejlepší by bylo, kdybyste vyčistili kohoutky jednou za několik týdnů.

Plíseň poznáte také podle vůně, zatuchlé a zemité. Pečlivě sledujte, zda se ve vodě nenachází plíseň nebo je kohoutek zamořený.

Ano, ve vaší vodě může růst plíseň. Více informací naleznete v tomto článku o tom, proč má voda páchne jako plíseň.

Je plíseň škodlivá?

Plíseň není tak nebezpečná jako jiné druhy plísní, pokud jde o vaše zdraví nebo vaše věci. To však neznamená, že byste ji měli nechat vzkvétat.

Pokud je to možné, měli byste ho odstranit, tím spíše, pokud s ním máte každodenní kontakt.

Dlouhodobé vystavení plísni vám stále může přinést některé příznaky. Může se jednat o nachlazení, chřipku, kašel, svědění nosu, dýchací potíže, bolesti hlavy atd.

Je to nebezpečnější pro miminko, batolata, starší lidi nebo lidi s astmatem, alergiemi a dýchacími chorobami v anamnéze. Další informace o plísni najdete v tomto článku s názvem Jak rychle plíseň roste.

Odstranění plísně na vodovodním kohoutku

Samozřejmě je také možné najmout profesionála na čištění vašich vodovodních baterií, pokud chcete, aby to bylo provedeno důkladně nebo pokud na to nemáte dostatek volného času. Ale pokud máte omezený rozpočet a chcete to nejprve zkusit udělat sami, zde jsou některé z metod, které můžete vyzkoušet:

Metoda č. 1. Destilovaný bílý ocet

Připravte si destilovaný bílý ocet, rozprašovač, houbu a suchý hadřík.

Začněte naplněním poloviny rozprašovače destilovaným bílým octem. Nastříkejte ocet kolem kohoutku, ujistěte se, že je důkladně potažený, a poté jej nechte 25-30 minut nasáknout.

Po téměř půl hodině nastříkejte na houbu velké množství octa a použijte tuto houbu k vydrhnutí kohoutku. V případě potřeby postup opakujte.

Opláchněte teplou vodou, abyste očistili zbytky a voněli octem. Nakonec jej otřete do sucha čistým hadříkem.

Metoda č. 2. Citron

Připravte si citron, nakrájejte ho na polovinu. Použijte polovinu tohoto citronu, důkladně vydrhněte kolem kohoutku a ujistěte se, že jste nevynechali žádné místo.

Nechte pár minut stranou a nechte působit proti plísni. Poté použijte houbu k vydrhnutí plísně.

Pokud jsou ještě nějaké zbytky, postup opakujte. Poté jej otřete mokrou látkou, abyste odstranili zbytky citronu, než jej očistěte dalším suchým hadříkem.

Metoda č. 3. Jedlá soda

Zde budete potřebovat jedlou sodu, vodu, misku, drátěnku a hadřík. Začněte tím, že vytvoříte texturu podobnou pastě z jedlé sody a vody.

Naneste pastu kolem kohoutku. Nechte pastu patnáct minut uležet.

Poté pastu otřete houbičkou. Omyjte ji vodou, abyste odstranili zbytky pasty, a otřete ji do sucha čistým hadříkem.

Správné čištění kohoutku

Jak již bylo zmíněno dříve, kohoutky byste měli čistit jednou za několik týdnů. Je to proto, aby bylo zajištěno, že neobsahuje škodlivé mikroby pro vás a zdraví vaší rodiny.

Zde jsou podrobné pokyny, kterými se můžete řídit při čištění vodovodních baterií:

Krok č. 1. Připravte si prostředek na mytí nádobí, teplou vodu, misku, houbu, jedlou sodu, zubní kartáček, dentální nit, studenou vodu a hadřík.

Krok č. 2. V misce smíchejte 2 polévkové lžíce prostředku na mytí nádobí a 2 šálky vody.

Krok č. 3. Namočte houbu do mýdlové směsi a poté jemně vydrhněte základnu, rukojeť a hrdlo kohoutku.

Krok č. 4. Na znečištěná místa namočte zubní kartáček do jedlé sody. Použijte to k drhnutí těch míst.

Krok č. 5. Pro malé štěrbiny použijte provázek dentální nitě.

Krok #6. Opláchněte studenou vodou, abyste důkladně odstranili zbytky mýdla a nečistot.

Krok č. 7. Nakonec kohoutek osušte čistým hadříkem.

Pro podrobné techniky čištění vodovodních baterií můžete navštívit tento článek o způsobech čištění vodovodní baterie.

Závěr

Někdy by čištění kohoutku k prevenci plísní nestačilo. Proto také potřebujete vědět, jak odstranit plíseň kolem kohoutku.

Vypořádat se s plísní může být děsivé, ale z bezpečnostních důvodů je nejlepší se s touto prací vypořádat co nejdříve. S výše uvedenými metodami by tato práce měla být nyní lépe zvládnutelná.