Jak odstranit lepkavé zbytky z vnitřku sušičky? 3 snadné metody pro vás!

Jak odstranit lepkavé zbytky z vnitřku sušičky? Pokud jde o sušičky, někdy nastanou případy, kdy se oděvy perou poté, co na nich zůstaly zbytky různých předmětů, jako jsou lepidla, žvýkačky a mnoho dalších. Tím je chceme odstranit, ale najdeme způsob, jak to udělat. Pokud jej necháte tak, jak je, může tam zůstat a poškodit stroj i oděvy.

Existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Jsou dostatečně jednoduché na provedení a jejich výhodou je, že vás to nestojí mnoho peněz! Abychom odstranili lepkavé zbytky, které nějakou dobu zůstávaly ve vašich sušičkách, budeme vědět, jak odstranit lepkavé zbytky z vnitřku sušičky. Chcete-li se dozvědět více, pokračujte.

Pokud se s tímto problémem potýkáte i ve své pračce, musíte také vědět, jak odstranit lepkavé zbytky z vnitřku pračky. Ve skutečnosti se při tomto procesu nepoškodí žádné oděvy ani mechanismus. Abychom tomu zabránili, pojďme nyní pokračovat a naučit se jednoduché metody, jak na to. Je to pro vás snadné.

Odstranění lepkavých zbytků z vnitřku sušičky

Jak odstranit lepkavé zbytky z vnitřku sušičky? Chcete-li provést tyto kroky, je nutné, abyste se nejprve naučili jednoduchá opatření, která zabrání zranění nebo poškození vás nebo vašeho spotřebiče a oděvů. Jakmile se to naučíte, možná budete vědět, že se budete i nadále učit metodám, jak na to. Postup je následující:

Metoda č. 1. Použití tepelné metody pro odstranění

Některé předměty mohou zůstat viset v kapsách oděvů a některé z nich se mohou při doteku tepla sušičky roztavit a způsobit velký nepořádek, který způsobí, že budete muset věnovat více služeb úklidu. Dobré pro tebe; viděli jsme vynikající metodu, která funguje dobře, protože sušičky produkují teplo, aby tato metoda fungovala.

Většinu lepkavých zbytků lze teplem změkčit, a jakmile se začnou uvolňovat, lze je snadno seškrábat nebo drhnout, aniž byste se o cokoli starali. Chcete-li tedy začít metodu provádět, zapněte sušičku alespoň na pět až deset minut maximálně. Zbytek musí změknout, ale ne příliš, aby se neroztekl.

Ale pokud chcete neplýtvat více elektřinou, než je nutné, existuje další možnost, jak to udělat. Vysoušeč vlasů je jedním z nejlepších nástrojů, který můžete použít, pokud nechcete používat sušičku. Chcete-li to provést, dejte fén do teplého prostředí a nechte jej zahřívat alespoň pět minut.

Chcete-li začít, podržte jej alespoň pět palců od zbytku.

Jakmile lepkavé zbytky uvízlé ve stroji změknou, můžete je nyní začít seškrabávat plastovou škrabkou nebo čímkoli, co můžete použít k odstranění změklých zbytků. Kov se nedoporučuje, protože může poškodit vnitřek vaší sušičky a způsobit poškrábání všude na kovu vašeho spotřebiče. Tomu se chceme vyhnout.

Suma sumárum, všechno navlhčete čistým hadříkem a trochou vody smíchané s mýdlem. Odtud finišujeme tak, že ji dříve potřeme na postižený povrch a změkčíme nějaké zbytky, pokud ještě zbyly. Znovu zahřejte, pokud jsou stále přítomny, a proveďte proces ještě jednou, abyste odstranili lepkavé zbytky. Nyní máte čistou sušičku.

Metoda č. 2. Odstranění zbytků pomocí vody

Abychom dosáhli této metody, budeme muset začít skládáním papírového ručníku do čtyř záhybů, aby byl silnější a méně obsáhlý. Tímto způsobem později absorbuje hodně vody. Navlhčete hadřík teplou vodou a začněte drhnutím na postižené místo. Ujistěte se, že vynaložíte malou sílu, aby zatlačila zbytek.

Udělejte to několikrát, dokud zbytek nezačne měknout. To je způsobeno tím, že teplá voda pomáhá snižovat sílu lepivosti konkrétního zbytku.

Pro dokončení ji položte na suť a ještě jednou ji vydrhněte. Nakonec zapněte sušičku a můžete vyrazit! Možná si také budete chtít vzít pár poznatků z tohoto článku: Jak vyčistit nepořádek v sušičce.

Metoda č. 3. Pomocí rozpouštědlové metody

U této metody musíte být velmi opatrní. Mnoho rozpouštědel a výparů je hořlavých, takže to zkuste pouze s těmi, které doporučujeme nebo s těmi, o kterých jste si jisti, že nejsou hořlavé.

Tímto způsobem můžeme zajistit, že budete při provádění tohoto procesu stále v bezpečí.

Chcete-li začít, kupte si rozpouštědlo, které je určitě nehořlavé, a na vatový tampon naneste malé množství a umístěte jej na zbytek. Nechte louhovat alespoň deset minut nebo dokud zbytky nezměknou. Odtud jej seškrábněte a vydrhněte všechny zbývající přebytečné lepkavé zbytky, které zůstaly uvnitř sušičky. Zjistěte více o své sušičce v tomto článku: Co je dezinfikační cyklus na sušičce?

It’s A Wrap!

Jak odstranit lepkavé zbytky z vnitřku sušičky? Odstranění lepkavých zbytků vám dělá potíže, zejména uvnitř sušiček. Takže dnes, protože jsme se naučili, jak odstranit lepkavé zbytky zevnitř sušičky, bude pro vás nyní snazší se s tímto problémem vypořádat. S tím můžete také chtít vědět, jak vyhodit fén.