Jak odstranit inkoust ze sušičky? 9 nejlepších způsobů!

Máte obavy, protože nemůžete přijít na to, jak odstranit inkoust ze sušičky a chcete řešení? Nebojte se; máme vás pokryto. Na čištění sušičky není třeba trávit spoustu hodin a speciálních chemikálií, protože inkoust můžete odstranit pomocí základních věcí, které jsou v každé domácnosti.

Před odstraněním skvrn ze sušičky je důležité vědět, že kontrola kapes před vhozením oblečení do sušičky není věcí, kterou byste měli ignorovat. Jak všichni víme, prevence je lepší než léčba.

Kontrola kapes vás nebude stát ani korunu. Pokud se ale budete cítit líní a odhodíte oblečení, aniž byste zkoumali přítomnost jakéhokoli cizího předmětu, musíte strávit čištěním sušičky alespoň půl hodiny. Měli byste však vědět více věcí, takže bez dalších řečí začněme!

Způsoby odstranění inkoustu ze sušičky

Čištění sušičky pomocí těch nejúčinnějších čističů a ty jsou k vašemu úžasu již dostupné i u vás doma. Není rozumné používat jakékoliv hořlavé čisticí prostředky. Níže jsou uvedeny některé kroky, které vás provedou, jak odstranit inkoust ze sušičky:

#1. Použijte pomerančový olej

Vezměte si spoustu papírových ručníků a pomerančový olej od jakékoli společnosti. Naneste trochu oleje na papírovou utěrku a důkladně skvrny třete. Tím se zesvětlí první vrstva skvrn. Pak vezměte kouzelnou gumu a naplňte ji olejem. Znovu vetřete. Skvrny odstraníte bez zanechání zbytků agresivních chemikálií. Celý proces čištění vám navíc zpříjemní příjemná vůně citrusů.

#2. Používejte vysoce výkonné komerční čističe

Pokud pero plné inkoustu exploduje ve vaší sušičce, skvrny jsou tvrdé. Neexistuje žádná jiná odpověď na to, jak můžete odstranit inkoust ze sušičky, než použití vysoce účinného čističe k odstranění všech skvrn. Po použití komerčních čističů musíte spustit cyklus plný vlhkých kusů nepoužitých a vyřazených látek. Tkaniny pomohou odstranit veškeré zbytky chemikálií, které zůstaly v bubnu.

#3. Vyhřívání sušičky pomáhá

Někdy jen malé množství inkoustu způsobí skvrny na bubnu. Odstranění těchto jemných skvrn je praktické a snadné. Stačí zapojit sušičku a zapnout vypínač. Zapněte horké nastavení. Nechte sušičku běžet 10-20 minut. Po dokončení cyklu setřete skvrny pomocí papírové utěrky.

#4. Použijte bělidlo

Dalším způsobem, jak odstranit skvrny od inkoustu, je sušení mnoha ručníků namočených ve směsi bělidla a vody. Poté zapněte sušičku na horké nastavení. Tato metoda nejen vyčistí skvrny, ale také dezinfikuje sušičku. Nejlepší je také vědět, jak používat bělidlo v pračce.

#5. Použijte kouzelnou gumu

Magic eraser je houba vyrobená z melaminové pěny a je velmi užitečná při odstraňování inkoustových skvrn. Nejprve namočte houbu vodou a vyždímejte z ní přebytečnou vodu. Poté nahrubo vydrhněte kouzelnou gumou na znečištěných částech. Skvrny začnou blednout a nakonec se odstraní.

#6. Vyzkoušejte Goo Gone k odstranění inkoustu

Goo Gone je nehořlavá chemikálie a super účinná při odstraňování skvrn. Nepoškozuje vnitřek bubnu sušičky, protože je bez alkoholu. Dávejte si však pozor, abyste se nezaměňovali s praštěnou, protože je vysoce hořlavá. Můžete si také přečíst o tom, jak odstranit inkoustové skvrny.

#7. Použijte sprej proti hmyzu

Zdá se směšné čistit inkoustové skvrny sprejem proti hmyzu. Ale funguje to. Odstraňuje také trvalé skvrny od fixu vedle inkoustových. Zakryjte potřísněnou část vrstvou spreje proti hmyzu a počkejte deset minut. Ponechání spreje proti hmyzu vám pomůže rychle vyčistit skvrny bez drhnutí. Vyčistěte sušičku mýdlovou vodou a hadříkem.

#8. Použijte mýdlo na nádobí

Mýdlo na nádobí je dostupné v každé domácnosti a nemusíte utrácet peníze za nákup chemikálií. Stačí skvrny přetřít jakýmkoli mýdlem na nádobí ve vaší kuchyni, abyste měli buben sušičky čistý a bez skvrn. Mýdlo na mytí nádobí nemá žádné vedlejší účinky, protože se jedná o čisticí prostředek pro domácnost.

#9. Použijte odlakovač

Odlakovač na nehty obsahuje aceton, účinnou chemikálii na odstraňování skvrn. Při používání však buďte velmi opatrní, protože výpary acetonu jsou nebezpečné. Na druhou stranu, odlakovač je to nejlepší, co odstraní inkoustové skvrny, pokud spěcháte se sušičkou. Musíte nalít pár kapek na vatový tampon a skvrny jemně třít. Aceton bude fungovat jako kouzlo, aby dokončil vaši práci. Po vyčištění sušičky pomocí acetonu bude jeho vůně cítit po celém bubnu. Nedělejte si s tím starosti, můžete ho rychle odstranit. Stačí do bubnu vložit misku s práškem do pečiva a pohltí všechen pach.

Je to obal!

Vědět, jak odstranit inkoust ze sušičky, vám pomůže zbavit se jakéhokoli problému při sušení oblečení. Ujistěte se, že skvrny po explozi pera rychle odstraníte. Protože ponechání sušičky bez čištění po dlouhou dobu vám způsobí problémy, protože skvrny budou obtížně odstranitelné. Okamžitě tedy vyberte nejvhodnější metodu a vytřete osušku se skvrnami. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vím, proč moje sušička zapáchá a proč její sušení trvá tak dlouho.