Jak odstranit hořáky z elektrických sporáků? 4 snadné a užitečné kroky, které byste měli dodržovat!

Zajímá vás, jak odstranit hořáky z elektrických sporáků? V tomto článku si přečtete několik úžasných metod, jak odstranit hořáky z eklektického sporáku. No a kvůli vyjmutí hořáku jsem právě vytáhl hořák z rukojeti. Poté jej ponořte na půl hodiny do horké vody s čisticím prostředkem a poté jej vydrhněte vlněným drátem.

Používáte-li elektrický sporák k vaření, jeho hořáky velmi rychle zčernají a poškodí se kvůli jejich dlouhému používání, zvláště pokud se o svůj hořák nestaráte.

Mění i vzhled celého sporáku, takže je nejlepší čas vyměnit váš hořák, aniž byste jej poškodili. Na všechna kamna používejte vždy kvalitní hořáky. Hořáky elektrických sporáků se zakouřují a vypadají velmi chaoticky, protože snášejí velmi vysoké teploty. Přátelé, pro dobré pochopení si přečtěte tento článek na konci!

Co jsou hořáky elektrického sporáku?

Hořáky elektrického sporáku jsou prstence nebo spirály, které vidíte na horní části elektrického sporáku. Hořáky jsou vyrobeny z ocelového drátu ve tvaru spirálové ocelové trubky, která je určena pro účely vytápění a je připojena k hlavní elektřině.

Z těchto cívek prochází elektřina a průtok elektřiny můžete kontrolovat žhavením v hořáku. Zde je několik užitečných metod, jak odstranit hořák ze sporáku. po přečtení tohoto článku už nezbývají žádné zázraky, jak odstranit hořáky z elektrického sporáku?

Postup vyjmutí hořáku z elektrického sporáku

Jak odstranit hořáky z elektrických sporáků? Nečistoty, připálené jídlo, tekutiny a oleje obvykle jdou do odkapávacích nádob vašeho elektrického sporáku, a pokud by tam zůstaly delší dobu, mohly by jednotku poškodit. To je důvod, proč byste se měli naučit, jak odstranit hořák ze sporáku. Máme několik úžasných kroků k odstranění hořáků ze sporáku, které poznáte po dalším přečtení tohoto článku.

#1. Část pro odstranění

Hořáky elektrických kamen se velmi snadno instalují, k instalaci nepotřebujete žádný nástroj.

Lze je snadno vyjmout, ale vždy pamatujte, že hořáky kamen jsou přímo připojeny k elektrické síti, takže před provedením jakéhokoli kroku je třeba provést opatření. Nejprve se ujistěte, že hořák nebo spirála jsou správně vychlazené, hořáky jsou nad odkapávacími pánvemi, takže při sejmutí hořáků je sejměte z rukojeti, aby se daly snadno vytáhnout z pánví, aniž by došlo k poškození sporáku.

Pokud je kroužek pevně upevněn ve své poloze, buďte trpěliví! Jemně pohybujte cívkou tam a zpět, aby bylo možné hořák snadno vyjmout ze zásuvky. s hořákem sejměte odkapávací misky ze sporáku, abyste je vyčistili, pokud je to pro vás možné. Po dokončení tohoto procesu pokračujte dále. Po provedení eliminace začněte s čištěním. Na druhou stranu vám tento článek o instalaci elektrických sporáků může později pomoci.

#2. Pravidelný úklid

Pro čištění hořáků elektrických sporáků pomocí hadříku z mikrovlákna nebo ručníku namočte hadřík do vlažné vody a vyčistěte s ním celý sporák, včetně hořáků nebo spirál a horní části sporáku, hořáky čistěte opatrně, takže ne zbyly na něm kouř.

Pokud na hořáku nebo sporáku zůstanou nějaké nečistoty, zbytky a připálené jídlo, vyčistěte je zapnutím hořáku. Tato metoda však vede k příliš velkému množství kouře a nepříjemnému zápachu a navíc je pro vás tento tip nebezpečný. Toto je nejhorší metoda. Zkuste to, když nezbývá žádná možnost.

#3. Hloubkové čištění

Jak víte, hořáky se čas od času stávají velmi chaotickými. Vydrží velmi vysoké teploty a vypadají zčernalé a špinavé. Když vaše hořáky vypadají tak zmateně. Znamená to, že ho musíte vyčistit, abyste mu dodali dobré zdraví. Druhou metodou, místo odstranění hořáku, je hloubkové čištění hořáků. K tomuto účelu použijte speciální chemikálie na čištění spálených spirál. Pokud tyto chemikálie nemáte k dispozici, použijte chemikálie dostupné u vás doma.

Pokud jsou vaše hořáky příliš poškozené, zrezivělé a nelze je vyčistit, je lepší vyměnit hořáky za jiné zcela nové hořáky. Tyto hořáky jsou k dostání v každém obchodě s kuchyňskými doplňky a hořáky si můžete vybrat podle značky svého sporáku. Pokud nechcete hořák sundávat a myslíte si, že jej lze po vyčištění použít, zkuste tento způsob čištění.

#4. Další způsob, jak odstranit hořák

Pokud všechny výše uvedené techniky nefungují, vyjměte hořáky podle následujících kroků. Nejprve změřte velikost hořáků elektrického sporáku, protože tyto hořáky se obvykle dodávají ve 2 velikostech; malé i velké. Velký hořák je 8 palců a malý hořák je 6 palců. Podívejte se na hořák a najděte místo v odkapávací nádobě, kde je nainstalován nový hořák.

Vložte hořák jemně do ruky a ujistěte se, že směr je opačný než je štěrbina v odkapávací nádobě. Hořák vyjměte opatrně, aby nepoškodil váš sporák, a vytáhněte jej ze zásuvky. Po vyjmutí starých, poškozených hořáků z hrdla odkapávací misky nainstalujte na toto místo nový hořák. Nyní je váš nový hořák nainstalován a je připraven k vaření jídla.

It’s A Wrap!

Pokud chcete vědět, jak odstranit hořáky z elektrických sporáků? Postupujte podle těchto kroků. Ale pro rychlé shrnutí, pro vyjmutí hořáku vytáhněte hořák z rukojeti. Poté jej ponořte na půl hodiny do horké vody s čisticím prostředkem a poté jej vydrhněte vlněným drátem. Doufám, že vám všechny tyto metody pomohou, přátelé. Bez ohledu na to udržujte svůj sporák čistý tím, že se naučíte pravidelně čistit desky elektrického sporáku.