Jak odpojit plynovou sušičku? 3 snadné kroky!

Vaše starosti odletí, když budete vědět, jak odpojit sušičku plynu. Odpojení sušičky od prádelny není víc než zábavná činnost, která nakonec ušetří stovku. Demontáži sušiček se nelze vyhnout, ať už je darujete nebo chcete nainstalovat novou podlahu prádelny.

První věc, která nás napadne, je riziko požáru, kdykoli pomyslíme na práci s plynovými spotřebiči.

Pro bezpečné dokončení úkolu byste měli vypnout plynové piloty a jakýkoli druh ohně hořící v okolí. Nyní pojďme přímo k věci a najdeme bezpečný a spolehlivý způsob, jak odpojit sušičku plynu.

Postup odpojení sušičky plynu

Vyjasníme váš pohled na to, jak odpojit sušičku plynu. Většina lidí si myslí, že odběr s plynem je stejně nebezpečný jako zemětřesení. Jejich mylná představa však zcela závisí na tom, jak úkol provedete.

Krok č. 1. Uzavřete plynový ventil

Na začátku musíte ze sušičky vyjmout všechny oděvy. Také otevřete dvířka, abyste se ujistili, že jsou zevnitř úplně vysušené. Vyčistěte zásobník na žmolky a výfuk sušičky, protože pokud sušičku darujete nebo ji prodáváte někomu jinému, bude to od vás dobré gesto. Poté zavřete dvířka a najděte uzavírací ventil na zadní straně sušičky.

Když uvidíte ventil, bude v paralelní řadě s přívodním plynovým potrubím. Nyní musíte ventil vypnout jeho otočením v kolmém směru k plynovému potrubí. Stejné pravidlo 90 stupňů platí bez ohledu na to, zda je vedení plynu horizontální nebo vertikální. Pokud nemůžete najít plastový nebo kovový uzavírací ventil, znamená to, že musíte zpřístupnit a vypnout hlavní systém, odkud plyn do sporáku, trouby a dalších spotřebičů.

Krok č. 2. Odpojte pružnou plynovou hadici

Zatáhněte za sušičku směrem k sobě a vyhledejte zadní panel. V krabici s nářadím musíte mít dva nastavitelné klíče. Použijte je k odstranění ohebného vedení plynu. Pokud nemáte klíče, můžete také použít kleště na zámek kanálů. Vložte jeden klíč na přívod plynu a druhý na hadici a otočte klíčem na přívodu dolů a druhý na plynovém potrubí by měl být otočen nahoru.

Odstraňte hadici a opakujte stejný postup s plynovým ventilem. Pak jedna důležitá věc, kterou nemůžete za žádnou cenu přeskočit, je montáž uzávěru potrubí. Kupte si víčko stejné velikosti, jako je průměr plynového ventilu a opravte ho po omotání teflonové pásky nebo nanesení spojovací hmoty na závity. Pamatujte, že musíte nainstalovat uzávěr potrubí, i když plyn není zapnutý uzavíracím ventilem.

Krok č. 3. Sundejte napájecí kabel a vedení sušičky

Vytáhněte napájecí kabel ze zásuvek a nyní musíte sejmout krycí desku ze zadního panelu pomocí šroubováku. Po vyjmutí destičky uvolněte tři svorky a přesuňte je z jejich místa. Nyní jste úspěšně odstranili plynové a elektrické přípojky ze sušičky. Je čas odstranit větrací otvor sušičky. Pomocí šroubováku uvolněte svorku z výfuku a větracího otvoru. Posuňte 4palcovou svorku a odložte ji stranou. Umístěte také loketní spoje na bezpečné místo, aby vám mohly pomoci při instalaci nové sušičky.

Jak odpojit parní sušičku

Máte parní sušičku, která využívá plyn, aby vám poskytla plně vysušené oblečení připravené k pověšení ve skříni? Slyšel jsem, že říkáš ano. Pokud chcete sušičku otevřít z přípojek, musíte postupovat podle těchto kroků. Zavřete uzavírací ventil studené vody na pračce. Poté odpojte všechny tři hadice od y-konektoru. Znovu připojte hadici ostřikovače s ventilem studené vody. V posledním kroku musíte otevřít hadici od vaší parní sušičky a zbytek procesu odpojení je stejný, protože již víte, jak odpojit sušič plynu od plynového potrubí.

Co dělat a co nedělat při odpojení

Napadlo mě, že se s vámi podělím o tyto tipy, abych vám usnadnil život, protože už je to obtížné a to nejmenší, co mohu udělat, abych zmírnil vaše napětí související s instalací sušičky plynu.

  • Pokud právě vyměňujete starou sušičku za novou, neodstraňujte pružnou plynovou hadici a neinstalujte na přívodní potrubí uzávěr trubky. Ujistěte se však, že jste uzavřeli plynový ventil. Stejné pravidlo platí pro vedení sušičky.
  • Zkontrolujte potrubí sušičky, zda není zalomené a přerušené, a vyměňte jej, pokud jsou viditelné známky opotřebení. Mějte na paměti, že potrubí by mělo být z pevného kovu, protože vinylové nebo fóliové potrubí není spolehlivé, protože se může vznítit.
  • Vyčistěte potrubí sušičky pomocí vysavače a vysajte vlákna z dutiny potrubí a ventilačního otvoru. Také použijte mop a čistič na podlahy k setření všech skvrn pod sušičkou. Nyní jste připraveni přivítat vaši zbrusu novou sušičku.
  • Nezapomeňte otevřít okna a větrací otvory pro správné odvětrání plynu. Tento plyn musíte vyvětrat na 5 minut, dokud jeho zápach nezmizí.

Cena

Pokud se rozhodnete odpojit sušičku sami, budete muset zaplatit 0 dolarů. Na druhou stranu, odhadované poplatky za technika jsou od 50 do 100 babek. Navíc si mohou účtovat příplatek za přemístění sušičky z vašeho domu jinam. Možná si také budete chtít přečíst o nejlepší kompaktní pračce a sušičce.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste plně pochopili, jak odpojit sušičku plynu. Nyní se musíte oholit několik minut ze své zaplavené rutiny a dokončit tento úkol. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak nainstalovat stohovatelnou pračku nebo sušičku a kolik stojí pračka a sušička Whirlpool Cabrio.