Jak odmrazit mini ledničku, aniž byste udělali nepořádek? 5 efektivních tipů!

Bojíte se, že byste mohli zdvojnásobit svou práci, jakmile začnete rozmrazovat ledničku, a jste tady, abyste se naučili rozmrazovat mini ledničku, aniž byste udělali nepořádek? Máme pro vás asi pět tipů. A zdroje, které využijeme, budou pravděpodobně k dispozici ve vašem vlastním domě. Je nezbytné chladničku okamžitě odmrazit, protože zmrzlá voda a částice ledu mohou na jednotku značně ovlivnit.

Pokud například necháte příliš dlouho otevřená dvířka, může dojít k zamrznutí ventilátoru a kompresoru. A pokud je nemůžete rozmrazit, budou mít za následek vážné poškození vnitřních součástí vaší chladničky.

Rovněž může dojít k přehřátí motoru. V některých případech mohou netěsnosti v ledu také způsobit zamrznutí vody na některých površích, což zabírá místo. A mohou způsobit, že vaše jídlo a nádoby nebudou ležet na povrchu. Ucpané odtokové potrubí v důsledku zmrzlých částic má za následek také neodvodnění vody a nepříjemný zápach.

To je několik důvodů, proč byste měli chladničku odmrazovat. A teď, za předpokladu, že je už znáte, se vrhneme na věc. Pokračovat ve čtení!

Tipy, jak odmrazit mini ledničku, aniž byste si udělali nepořádek

Při odmrazování lednice necháváte dveře otevřené, takže teplý vzduch roztaje ledové částice. Takže když roztaje, změní se ve vodu. A nechtěli bychom, aby se to rozlilo a teklo po celé podlaze nebo po policích. To je náš cíl. Než budete postupovat podle těchto tipů, mějte na paměti, že byste měli vypnout přívod vody a odpojit chladničku, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem a nepřetržitému toku vody. Nyní jsme shromáždili několik cenných tipů, které byste mohli při odmrazování mini lednice udělat, aniž byste udělali nepořádek. A tady jsou:

Tip č. 1. Používejte ručníky a koberec

Před rozmrazováním lednice musíte vyjmout veškeré zboží a v případě potřeby jej uložit na chladné místo. Můžete také oddělit police a křemeliny, nebo je můžete použít k zachycení vody. Však přidají na práci, protože je musíte všechny vysát. Poté, co vyjmete lednici, můžete pod ni umístit tlustý koberec a pomocí předních nohou udržet látku na místě.

Rovněž můžete skládat ručníky na rovné povrchy a do rohů lednice a mrazničky. Umístěte jej tam, kde si myslíte, že voda pravděpodobně poteče. Poté necháte dveře otevřené několik hodin. A počkejte, až se rozmrazí. Poté ručníky vyměňte, pokud nasbíraly příliš mnoho tekutiny a zabraňují nepříjemnému zápachu z kontaminantů vody.

Tip č. 2. Připojte plastový sáček

Standardní chladničky mají obvykle mrazničky nahoře společně s přihrádkami na led. A tato část je místo, kde obvykle potřebujete odmrazovat. Těsně pod mrazničku tedy můžete připevnit plastový sáček. Bylo by nejlepší, kdybyste v této oblasti nechali jednu polici, aby tašku něco drželo. Potom získáte vysoký hodváb, protože zde uděláme malý hack. Budete potřebovat asi metr dlouhý svitek tkáně.

Pak to hodíme a vytvoříme dlouhé křehké lano. Umístěte jeden konec svého tkáňového lana na povrch, kde se bude s největší pravděpodobností shromažďovat voda. Poté jej nalepte páskou na místo. Druhý konec by měl spadnout do plastového sáčku. Po několika minutách bude povrch suchý a voda se bude pohybovat po vašem laně. To je věda!

Tip č. 3. Vezměte si to venku

Odpojte chladničku a přemístěte ji ven; vaše zahrada nebo balkon jsou přijatelné. Díky tomuto tipu se chladnička odmrazuje přirozeně a pomocí teplého vnějšího vzduchu. Není třeba se obávat, že by voda stékala na podlahu. Než ji však vložíte zpět, zajistěte, aby na odtokové vaně nebyla přebytečná voda.

Tip č. 4. Přidejte více tepla

Tuto metodu můžete použít k rychlejšímu rozpuštění částic ledu v přírodním vzduchu. Nalijte horkou vodu do misky a opatrně ji vložte do lednice. Můžete dát dvě misky, druhou pro spodní přihrádku a druhou pro mrazák. Teplo z vody bude cirkulovat do vnitřní strany vaší chladničky. Umožní tedy ledovým částicím roztát v krátké době.

A lednici můžete používat hodinu nebo dvě. A díky zrychlení procesu můžete kontrolovat průtok vody, proto jej čas od času zkontrolujte.

Můžete také použít fén pro rychlé rozpuštění mrazu. Musíte však zajistit, aby voda nedosáhla drátu dmychadla. Má potenciál způsobit elektrické šoky a nehody. A tepla může být pro vaši lednici příliš.

Tip č. 5. Odstraňte námrazu ručně

Tento tip vám také může pomoci urychlit proces odmrazování a minimalizovat množství roztavené vody. Špachtlí nebo plastovou škrabkou odstraňte námrazu na bocích mrazničky. Poté je můžete shromáždit a umístit do plastového sáčku. Vyhněte se používání ostrých předmětů, jako jsou ledové kostky a led. Kliknutím sem se dozvíte důvod, proč rozmrazovat mrazničku.

Závěr

A to je způsob, jak rozmrazit minichladničku, aniž byste udělali nepořádek. Je snadné poruchu minimalizovat, pokud ji pozorujete, ale celkový proces bude trvat hodiny. Tyto tipy vám tedy mohou pomoci, abyste mohli dělat další věci a přitom nechat chladničku rozmrazit samotnou.

Doufáme, že jste z těchto tipů získali a později je využijete. Další vzrušující články najdete v tomto tématu s názvem „Proč se tomu říká murphy postel!“ Doufám, že si čtení užijete!