Jak ochránit venkovní závěsy před větrem

Venkovní závěsy vypadají fantasticky a jsou neuvěřitelným způsobem, jak obléknout ty krásné terasy a dveře do dvora. Naučte se, jak zajistit, aby venkovní závěsy nefoukaly ve větru, aby se příliš nekývaly, zejména při větrných příležitostech.

Naštěstí to není nic, co by pár závaží, stahovacích pásek, magnetů a ozdobných stuh nezvládlo. Vše, co potřebujete, je popustit uzdu své kreativitě a držet je buď pomocí závaží, nebo je svázat stužkami a mnoha dalšími.

Podívejme se na několik životaschopných možností, se kterými můžeme pracovat, abychom zabránili těmto otravným větrným turbulencím rozfoukat naše závěsy. Díky správným nástrojům a běžným domácím materiálům bude vypadat profesionálně, uvolněně a šik.

Závaží na záclony

Existuje mnoho různých typů závaží záclon. Seženete je v různých místních obchodech a soukenictví. Pokud budete mít štěstí, měli byste najít prodejce, kteří nabízejí závaží na záclony speciálně navržené pro venkovní závěsy. Některé zahrnují také závěsy a závaží jako balíček.

Pokud však zjistíte, že je náročné hledat dobrého prodejce záclon, který nabízí vaše potřeby, vždy můžete improvizovat. Vytvořte si vlastní závaží na záclony pomocí několika prvků, které můžete najít ve svém domě nebo na zahradě.

Zkuste hledat váženou tyč a připevněte ji na spodní část závěsu. To by mělo zabránit tomu, aby látka příliš foukala větrem. Můžete také otevřít spodní lem závěsu, vložit do něj několik závaží a přišít je zpět.

Tip: Experimentujte s různými hmotnostmi

Pokud vaše záclony stále vane ve větru, možná je to proto, že vaše závaží nebyla dost těžká, aby je udržela. Zkuste experimentovat s různými hmotnostmi, abyste zjistili, která se nejlépe hodí k vaší zácloně a venkovnímu klimatu.

Stahovací pásky

Na rozdíl od závaží na záclony, které můžete snadno schovat do látky na záclony, jsou stahovací pásky přímější a viditelnější. Ale i tak je to účinné. Můžete si pořídit kvalitní stahovací pásky, které se dodávají buď v černé, bílé, čiré nebo nějaké konkrétní barvě, pokud víte, kde hledat.

Protáhněte psí kravaty po celé zácloně; můžete je sešít nebo sešít na místě ve spodní části látky. Přivažte je k trubce nebo k jinému pevnému místu, které zabrání vymetení závěsů. Myšlenka je, že stahovací páska by měla držet závěs u země.

Magnety pro velké zatížení

Pokud opravdu chcete vědět, jak zajistit, aby venkovní závěsy nefoukaly ve větru, pak je použití pevného pásku plochého magnetu chytrým způsobem, jak toho dosáhnout. Podobných výstupů můžete dosáhnout také pomocí běžných magnetů, zvláště pokud ve vaší oblasti není příliš silný vítr.

Ale doporučuji použít magnety se silným tahem, aby ty závěsy opravdu držely na místě. Můžete se rozhodnout pro obdélníkové proužky nebo kotoučové magnety. Naštěstí pro vás jsou k dispozici v každém železářství.

Připevněte jednu stranu magnetu ke stěně. Pokud máte kovovou stěnu nebo pás kovu, na který se magnety mohou přilepit, pravděpodobně tento krok nepotřebujete. Připevněte magnet na zadní stranu závěsu podél spodního lemu.

Pokud chcete, aby byly vaše magnety diskrétní, jemně rozepněte švy na spodním lemu. Zasuňte magnet mezi látku a zajistěte jej na místě. Můžete přidat další stehy a vytvořit kapsy ve spodní části, které udrží magnet na místě, nebo jej připevnit pomocí oboustranné pásky.

Používejte pásky

Může se to zdát jako nepraktický čin, ale v závislosti na konkrétním venkovním uspořádání můžete skutečně použít stuhy k přivázání závěsů k nedaleké palubě nebo zábradlí verandy. Můžete si procvičit své dovednosti při výrobě stuh a vytvořit estetické návrhy, díky nimž bude praktická i vizuálně přitažlivá.

Bohužel tato metoda funguje pouze v případě, že se vaše záclony nacházejí v blízkosti zábradlí a dalších možných oblastí, kam je můžete přivázat.

Krása venkovních závěsů

Po všech možnostech, které jsme představili, by vás mohlo zajímat, zda ponechat venkovní závěsy na vašich terasách a palubách opravdu stojí za tolik úsilí. Je pravda, že může být trochu nepříjemné je přivázat, zvláště během větrných období.

Venkovní závěsy však přinášejí do designu jiný typ krásy. Mohou stínit, když budete relaxovat na verandě nebo na terase. Koneckonců, všichni jsme měli léta, kdy počasí mohlo být spalující s bolestivými UV paprsky dopadajícími na naši pokožku.

Venkovní závěs je skvělý způsob, jak změkčit ostré sluneční paprsky, zatímco si budete užívat čerstvý vzduch na terase. Slouží také jako dekorativní prvek pro váš exteriér, protože hladká a jemná tkanina elegantně rámuje strukturu vašeho domova.

Poslední slovo

Je zřejmé, že ochrana záclon před větrem je jedním ze způsobů, jak ochránit vás a ostatní členy vaší rodiny před náhlým švihnutím látky. Příliš silný vítr může také odfouknout vaše závěsy, zvláště pokud mají malou podporu země.

Kromě těch, které jsme zmínili, existuje mnoho dalších způsobů, jak zatáhnout závěsy. Můžete dokonce nainstalovat dodatečnou záclonovou tyč ve spodní části a připevnit ji tam. Bez ohledu na vámi zvolenou metodu doufám, že jste se dozvěděli něco o tom, jak zabránit tomu, aby venkovní závěsy foukaly ve větru.