Jak ochránit ohřívač vody před zamrznutím? 3 úžasné tipy!

Přemýšleli jste někdy, jak zajistit, aby ohřívač vody nezamrzl? Není divu, že jste dorazili na správné místo. Standardní ohřívače vody jsou obvykle uzavřeny, aby se zlepšila účinnost ohřevu a udržování správné teploty vody.

Voda prochází potrubím v ohřívačích vody a beztankových ohřívačích vody, což může dramaticky zchladit vodu, zvláště když venku mrzne. Pokud máte zásobníkový ohřívač vody, izolujte ohřívač vody. Když teploty klesnou pod třicítku, izolační potrubí pomáhá zabránit zamrzání vody.

Ačkoli se to může zdát komplikované, jedná se o jednoduchý doplněk – jednoduchý kryt potrubí může často zabránit zamrznutí potrubí. Stojatá voda v ohřívači vody může zamrznout, pokud se shromáždí uvnitř. Námraza nastává, když voda zamrzne, což způsobí poškození vnitřních plastových dílů. Vyjměte jednotku a pomocí kohoutků na studené a horké lince izolujte přívod vody do ohřívačů, abyste předešli poškození. Toto je pouze náhled; pokračujte ve čtení, abyste zjistili více.

Jaké jsou příčiny zamrzání ohřívače vody?

Ohřívače vody s nádrží, stejně jako ohřívače vody na vyžádání, mohou zamrznout. Pokud je elektřina na krátkou dobu mimo provoz, elektrický ohřívač vody pravděpodobně nezamrzne; pokud je však ohřívač nějakým způsobem bez elektřiny a teploty jsou pod bodem mrazu, je váš ohřívač vody velmi náchylný k zamrznutí. Propanové ohřívače vody také nevyžadují k práci zdroj energie. Pokud je ohřívač vody napájen plynem, vytápění nebude možné. Pokud však propanový ohřívač vody ztratí plyn, zamrzne jako vypnutý elektrický ohřívač vody.

Je však důležité mít na paměti, že zamrzání vody v ohřívači je neobvyklé kvůli značnému tepelnému objemu a konstrukční izolaci nádrží ohřívače vody. Ať už máte obavy ohledně zamrzání ohřívače vody, sledujte potrubí, které k němu vede vodu. Kdykoli se teplota sníží, zdá se, že jsou náchylnější k zamrznutí. Zjistěte, proč můj ohřívač teplé vody neustále vypíná.

Jak by zimní podmínky ovlivnily ohřívač vody?

Mnoho domácností by neuvažovalo o pravidelném provádění instalatérských prací, a to obvykle pouze v případě, že by nastal problém, na který nyní myslí. Poruchy jsou často klimatem, a pokud bydlíte někde s mrazivými zimami, můžete mít pravidelně problémy s instalací. Zimní počasí může způsobit bobtnání a zamrzání potrubí. Kdykoli trubka příliš nabobtná, může prasknout a zaplavit obydlí (za předpokladu, že v tu chvíli teče voda). Pokud tedy potrubí nepraskne, jejich nadměrné roztažení povede k poruše. Kromě toho, pokud se v ohřívači nebo kanálech, které jej spojují, objeví drobné zlomeniny, musí být okamžitě ošetřeny, protože pokud tak neučiníte, může dojít k závažnějším problémům.

Tipy, jak zabránit zamrznutí ohřívače vody

Mít dobře fungující ohřívač vody je výhodné vždy, když se ochladí a potřebuje teplo. Pokud jsou však prvky horkovodního systému extrémně studené, jeho konstrukce by nevytvářela žádnou převařenou vodu. V některých případech jednotka zcela zamrzne, včetně vody. Zvažte níže uvedené tipy, abyste se naučili, jak zabránit zamrznutí ohřívače vody.

#1. Vypusťte ohřívač vody

První fáze je mnohem více prostředkem prevence; proto přichází zpočátku. Ať už se obáváte, že ohřívač vody zamrzne, když se počasí ochladí, můžete tomu všemu předejít vypuštěním nádrže. To je něco, co dělá mnoho lidí, kteří již vlastní rekreační domy v chladnějším podnebí. Navíc, když očekáváte, že budete delší dobu bez proudu, není důvod nechat ohřívač zapnutý, pokud si uvědomíte, že se brzy nezapne. Pamatujte, že když uvnitř není žádná voda, ohřívač a potrubí, na které se spoléhá, ​​nehrozí bobtnání.

Nejprve vypněte systém chlazené vody a plynové potrubí. Poté vypněte regulátor teploty a v tomto okamžiku odpojte zdroj elektřiny k ohřívači vody. Po vypnutí napájení umístěte pod ohřívač nádobu, abyste zabránili rozlití vody. Oba vypouštěcí kryty na studeném a horkém izolačním ventilu budou odstraněny. Pak byste měli uvolnit tyto ventily. Jako poslední je třeba vyjmout vynikající filtr nasávání vody. Vědět, jak dlouho vypouštět ohřívač vody.

#2. Izolované trubky ohřívače vody

Ať už vám jde o zamrzání ohřívače vody, ale uvažujete o přidání další izolace k jeho ochraně, nepřehlížejte potrubí, které ohřívač používá. Protože mechanismus ochrany proti zamrznutí ohřívače vody takové potrubí nezachová, uživatelé je musí obalit tepelnou páskou, sklolaminátem nebo plastovým obalem. Můžete se také dozvědět o nevýhodách zamrzání ohřívače vody.

#3. Používejte recirkulační systémy

Recirkulační ohřívače vody byly oblíbené mezi lidmi, kteří žijí v chladných oblastech, protože poskytují rychlý přístup k vodě. Ohřívač vody může nepřetržitě čerpat vodu do domu, pokud v zimě nasadíte recirkulační jednotku. Výsledkem je, že vaše potrubí bude vždy horké a ohřívač vody nezamrzne. Na druhou stranu je recirkulační systém nákladnější než konvenční ohřívač vody, protože nabízí tuto cennou preventivní strategii.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili, jak zabránit zamrznutí ohřívače vody. Pokud správně izolujete potrubí ohřívače vody a používáte recirkulační systém, můžete svůj ohřívač vody snadno zachránit před zamrznutím. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali!